Władca Pierścieni: co oznacza biżuteria na Twoim palcu

Udostępnij

Czy wiesz, że obrączka na małym palcu zdradza osobę, która nie jest gotowa do zawarcia związku małżeńskiego? Przynajmniej jeszcze nie teraz. A czy wiesz, że srebrna i złota obrączka noszona na tym samym palcu, wręcz przeciwnie, wskazuje na korzyść osoby zamężnej. Taki biżuteryjny tandem wskazuje tylko na jedno: osoba nosząca biżuterię jest w związku małżeńskim od co najmniej ćwierć wieku. Jeśli powyższe informacje są dla Ciebie nowością i odkryciem, profesjonalni jubilerzy największego supermarketu jubilerskiego w kraju Gold.ua mają Ci coś do powiedzenia.

Może Cię to zdziwi, ale obrączki stały się nieodzownym atrybutem chrześcijańskiego rytuału ślubnego dopiero w X wieku. Zanim to się stało, ludzie nosili biżuterię również na palcach. Ale ich symbolika była nieco inna. Z biegiem czasu rytuały, ceremonie, postulaty religijne i fakty historyczne ściśle się ze sobą splotły. I tylko dokładnie i szczegółowo je przestudiować, można zrozumieć znaczenie pierścieni na palcach. Przetrząśnięto dziesiątki encyklopedycznych tomów, przestudiowano setki teorii. Pozostaje tylko podsumować, co dokładnie oznacza noszenie różnych typów obrączek na określonych palcach lewej i prawej ręki. Proponujemy Państwu wspólne zagłębienie się w to, co najciekawsze i najbardziej tajemnicze.

Na kciuku

Kciuk jest palcem Marsa. Preferowana jest przez osoby, które nie boją się wyjść poza konwencjonalne granice. Ci faceci i dziewczyny są zawsze ogniści, można się po nich spodziewać wszystkiego - w każdym znaczeniu tego słowa. Niektórzy ludzie będą myśleć, że to, co dzieje się z tą osobą jest po prostu surrealistyczne. Ale osoba nosząca będzie spokojna o sytuację. Jeśli mężczyzna nosi obrączkę na kciuku, oznacza to, że chce zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie. Jeśli w przypadku kobiety jest odwrotnie, to widocznie ma ona męski charakter i ambicje.

Co powinieneś wiedzieć o tych, którzy noszą obrączkę na kciuku:

 • Nie ma sensu wdawać się z nimi w kłótnie;
 • Nie należy brać sobie do serca ich wypowiedzi;
 • W emocjonalnej rozmowie taka osoba może łatwo powiedzieć za dużo;
 • Możesz przyjść do niego ze swoim problemem, aby mógł spojrzeć na sytuację z innej perspektywy;
 • ich energia jest potężna i nieokiełznana;
 • mają niesamowitą charyzmę;
 • miejscami agresywny;
 • często nie potrafił sam uspokoić swojego ognistego temperamentu.

Psychologowie uważają, że tacy nosiciele pierścieni dążą przede wszystkim do jasnego wyrażenia siebie w seksie i karierze. Są to dla nich dwie gwiazdy przewodnie i dwie nisze, w których z konieczności muszą się samorealizować.

Palec środkowy

Środkowy palec jest uważany za palec Saturna. Jest preferowany jako miejsce na biżuterię przez osoby, które przywykły do podziwiania siebie. Utwór praktycznie krzyczy: "Hej chłopaki, spójrzcie na mnie i doceńcie moje piękno!". Patrząc na to, jakie osoby noszą pierścionki i na jakich palcach, można śmiało powiedzieć, że to najbardziej narcystyczne wśród nas, którzy zdecydują się go nosić.

Nie nam oceniać, czy jest to dobre, czy złe. Ważne jest tu coś innego. Jeśli nie jesteś pewny siebie, jeśli boisz się lub nieśmiało występujesz publicznie, jeśli nie możesz przyzwyczaić się do komunikacji z nieznanymi ludźmi i masz paniczny lęk przed byciem w centrum uwagi, spróbuj założyć biżuterię, którą lubisz, na środkowy palec dowolnej ręki - a pewność siebie sama Cię znajdzie. Astrologowie twierdzą, że ta prosta manipulacja pozwala spojrzeć na siebie w inny sposób i pokochać siebie za to, kim jesteś.

Słynny pierścień wszechmocy, wymyślony i opisany przez Tolkiena w jego trylogii, był powszechnie noszony na środkowym palcu.

I jeszcze kilka wskazówek od astrologów i psychologów, które pomogą Ci zinterpretować biżuterię umieszczoną na środkowym palcu:

 • Jeśli ktoś nosi klejnot rodowy, oznacza to, że uważa, iż los i fatum panują nad jego osobowością; jest całkowicie zdany na przypadek i głęboko wierzy, że wszystko w jego życiu jest z góry ustalone;
 • Jeśli biżuteria jest w jakiś sposób symboliczna, oznacza to, że jesteś osobą, która ma co najmniej bardzo dobrą intuicję;
 • Jeśli obrączki są umieszczone na środkowych palcach obu rąk, jesteś fatalistą.

Astrologowie uważają, że należy przenieść obrączkę na środkowy palec dla tych, którzy potrzebują mądrości. Palec Saturna z klejnotem przekształca proste decyzje w złożone i wychwala zdrowy rozsądek, nie pozwalając, by zwyciężył absurd.

Na palcu wskazującym

Ten palec jest związany z Jowiszem. To tyle, jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, na którym palcu nosi się sygnet. Ten typ pierścionka jest uważany za czysto męski. Od czasów starożytnych, ten funkcjonalny element biżuterii był znakiem potężnych i bogatych przedstawicieli silniejszej płci. I co ciekawe: nie bez powodu nosili na palcu wskazującym duży pierścień z herbem lub monogramami rodowymi. Często musieli używać biżuterii jako faksymile, a noszenie pierścionka na palcu wskazującym pozwalało im robić to szybko, łatwo i bez dyskomfortu dla ręki.

A więc, na którym palcu nosić sygnet, rozumiemy. Ale kobiety często ozdabiają się obszerną i rzucającą się w oczy biżuterią, zakładając ją dokładnie na palec wskazujący, a nie na mały czy środkowy. Co to może oznaczać?

 • Moc osoby noszącej;
 • chęć kontrolowania ludzi;
 • wskaźnik siły woli.

Psychologowie zapewniają, że noszenie biżuterii na palcu wskazującym lewej ręki może świadczyć o kłótliwym i skomplikowanym charakterze. Najprawdopodobniej osoba ta jest podatna na wybuchy gniewu i histerii, które mają tendencję do występowania właśnie wtedy, gdy sprawy nie idą zgodnie z jej planem.

Jeśli widzisz osobę (mężczyznę lub kobietę) noszącą obrączkę na każdym palcu wskazującym, jej posiadacz prawdopodobnie ma jedną z poniższych cech:

 • chęć przewodzenia;
 • naturalna nieśmiałość i skromność, którą pierścionek może przekształcić w pewność siebie;
 • ambicja;
 • arogancja.

Palec serdeczny

Ten palec odnosi się do Słońca, ale niewiele osób o tym wie. Jednak fakt, że jest on tradycyjnie noszony jako pierścionek zaręczynowy jest znany każdemu. Jeśli mężczyzna jest żonaty, oznacza to, że nosi obrączkę na palcu serdecznym:

 • Katolicy noszą pierścionek zaręczynowy na lewej ręce;
 • Prawosławni wolą nosić biżuterię na prawej ręce.

Tradycja noszenia pierścionka zaręczynowego na palcu serdecznym sięga czasów starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że serce, główny organ człowieka, jest połączone dużą tętnicą z tą częścią dłoni. Rzymianie poszli trochę dalej. Uznali, że pierścionek powinien nie tylko być - powinien symbolizować niezniszczalność uczuć. W ten sposób narodziła się tradycja wykonywania i wzajemnego obdarowywania się przedmiotami z brązu i żelaza. Złoto i srebro dołączyły do tej kohorty później.

Odejdźmy jednak nieco od Kościoła i kanonów małżeńskich i wyobraźmy sobie, że nie mówimy o biżuterii zaręczynowej czy ślubnej, ale o każdym innym rodzaju pierścionka, który nie ma nic wspólnego z małżeństwem. Jak należy interpretować fakt, że jest się przyzwyczajonym do noszenia nieceremoniału na "palcu serdecznym"?
 • Jeśli pierścień jest noszony okresowo i od czasu do czasu, wtedy osoba nosząca go jest przyciągana do luksusowego życia i potrafi dostrzec piękno we wszystkim, co ją otacza.
 • Jeśli osoba nosząca go trzyma go na palcu, jest miłośnikiem hucznych imprez i zmysłowych przyjemności. Wskazuje to na romantyczną i marzycielską osobowość, która wierzy w miłość i absolutne szczęście.
 • Jeśli ktoś nosi mały pierścionek, oznacza to, że żyje w harmonii z samym sobą i ma spokojne usposobienie.
 • Jeśli woli jasny i przyciągający wzrok produkt, który natychmiast przyciąga wzrok gapiów, to jego temperament jest choleryczny - bardzo emocjonalna osoba, która może zapalić się jak zapałka dla jednej iskry.
 • Jeśli dziewczyna nosi inny pierścień na tym samym palcu nad obrączką, oznacza to, że chce podkreślić znaczenie i konieczność jej więzi małżeńskiej.

Na małym palcu

Jest to "lokalizacja" dla kawałka i sugeruje, że osoba nosząca klejnot ma twórcze umiejętności i rzadkie talenty. "A więc to dlatego" - powiecie - "aktorki, artystki, poetki i muzycy ozdabiają pierścionkami swoje małe palce!". I miałbyś całkowitą rację w swoich spekulacjach.

Ale oprócz twórczej skłonności u takich osób występuje również egoizm i nadmierny narcyzm. W związku, nie są wierni. W przyjaźni - zmienny i nieodpowiedzialny. Są napędzane przez frywolność i rzadką zdolność do życia na dziś. Może to jedyna rzecz, której powinni się nauczyć od takich nosicieli pierścieni.

Obrączki na męskich palcach

Obrączki na męskich palcach są znacznie rzadziej spotykane niż na delikatnych dłoniach kobiet. I w zdecydowanej większości przypadków są to pierścionki zaręczynowe. Ciekawostką jest to, że czasami, kupując ulubioną biżuterię, płeć silniejsza po prostu nie wie, na który palec ją włożyć. I zagubiony w zgadywaniu, z czasem, i całkowicie porzucił pomysł. Dlatego poniższe informacje, z jednej strony pomogą lepiej zrozumieć miłośnikom biżuterii. A z drugiej strony, będzie to rodzaj podpowiedzi dla "początkujących" fashionistów i odpowie na pytanie, jak mężczyźni powinni nosić obrączki i na jakim palcu je umieścić.

 • Pinkie
  • Słynny użytkownik: Piosenkarz i aktor Elvis Presley.
  • Znaczenie: Osobowość twórcza o silnej wyobraźni; czasami takie umiejscowienie klejnotu wskazuje na pewnego rodzaju wewnętrzną sztywność i ciągłe pozostawanie w wewnętrznych ograniczeniach człowieka.
 • Bezimienny
  • Słynny użytkownik: Aktor Brad Pitt.
  • Znaczenie: Znawca swojej rodziny, idealny mąż i ojciec.
 • Duża
  • Słynny nosiciel: rosyjski poeta i prozaik Złotego Wieku Aleksander Puszkin.
  • Znaczenie: dla podkreślenia własnej męskości (mieszkańcy starożytnej Grecji postrzegali pierwszy palec ręki jako ucieleśnienie męskości).
 • Palec wskazujący
  • Słynny noszący: Święty Cesarz Rzymski Maksymilian I.
  • Znaczenie: Noszący pierścień jest w stanie rządzić ludźmi, jest dumny i czasami próżny.
 • Średni
  • Słynny nosiciel: Iwan Groźny.
  • Znaczenie: Noszący pierścień jest zawsze przekonany o własnej słuszności, nie waha się siekać prawdy, człowiek o silnej woli i silnym umyśle.


Jeszcze 20 minut temu nie wiedziałeś, na którym palcu nosić pierścionek, a teraz możesz "czytać" osobę po umiejscowieniu biżuterii. Teraz będziesz w stanie dostosować położenie klejnotu, aby skierować swoje życie we właściwym kierunku i przyciągnąć z jego pomocą kompetentne decyzje, zaufanie do własnych możliwości i wiarę w świetlaną przyszłość. A to, musicie przyznać, jest naprawdę cenna wiedza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz