Wielka różnica: czym różni się Amerykanin od Europejczyka

Udostępnij

 • "Międzykontynentalne" różnice między oboma pierścieniami
  • Zalety amerykańskich i europejskich
 • Wybór strony
  • Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
 • Klasyka to nie wszystko.

Wychodzisz za mąż? Gratulacje! Oznacza to, że dokonałeś największego wyboru w swoim życiu. Ale jest mnóstwo małych, pozornie nieistotnych wyborów, których trzeba dokonać. Na przykład, wybór modelu obrączki ślubnej. Ale zapewniamy Cię, że jest to o wiele łatwiejsze niż wybór bratniej duszy. I obiecujemy, że pod koniec tego artykułu, będziesz dokładnie wiedziała, który model biżuterii ślubnej bardziej do Ciebie przemawia: europejską obrączkę ślubną czy nadal amerykański. A może coś trzeciego, co też nie jest wykluczone.

"Międzykontynentalne różnice między oboma pierścieniami.

Nawet jeśli jesteś zupełnym nowicjuszem w w biżuterii i nie potrafi odróżnić toru od trójcy, różnicy pomiędzy pierścieniem europejskim i amerykańskiej dziewczyny pierścień będzie natychmiast wykryć, po prostu patrząc na te biżuterii ślubnej.

 • American Girl - pierścieńPierścień, który ma kwadratowe krawędzie i prostokątny (w niektórych przypadkach kwadratowy) przekrój.
 • Europejski - Pierścień, który jest całkowicie płaski wewnątrz i wypukły na zewnątrz. To właśnie dzięki tej "strukturze" otrzymujemy przekrój poprzeczny pierścienia.

Chodzi o specyfikacje techniczne. Ale możesz zapytać, co z nazwą? W tym przypadku jest to również dość proste. Ze względu na to, że pierścionki zaręczynowe o półokrągłym przekroju jako pierwsi założyli na siebie nowożeńcy Starego Świata, taki element biżuterii zyskał całkiem logiczną nazwę - europejski. Cóż, po prostu dlatego, że Europejski ludzie zakochali się w tym modelu jako pierwsi i aktywnie wykorzystywali go w obrzędach weselnych. Nawiasem mówiąc, ta tendencja jest aktualna do dziś.

Co do Amerykanina, sprawa jest bardziej interesująca. Pierwotnie słowo to było żargonem i profesjonalizmem: było używane wyłącznie przez hydraulików w odniesieniu do żeliwnej nakrętki, która w nauce nazywana jest armaturą. Nakrętka złączkowa jest bardzo podobna do nowoczesnej amerykańskiej nakrętki oczkowej. Zwłaszcza przy prostokątnym przekroju. I podobno w pewnym momencie to podobieństwo zostało zauważone przez niektórych jubilerów. W ten sposób termin "Amerikanka", który w przeszłości był raczej wąskim i pejoratywnym określeniem, trafił do leksykonu specjalistów zajmujących się metalami szlachetnymi i stał się powszechnie używany.

Przy okazji, ukraińscy hydraulicy często określają nakrętki kołpakowe jako podkładki. I dokładnie w ten sam sposób niektórzy jubilerzy i rzemieślnicy nazywają amerykańskie obrączki. W ogóle, podkładka jest środkowe imię dla zaangażowania pierścień z sekcja w kształcie kwadratu lub prostokąta. Tak więc różnice międzykontynentalne nie są całkiem takie same. W przypadku Europejczyka, nazwa odzwierciedla powszechność modelu w danej części świata. Ale w przypadku Amerykanina jest zupełnie inaczej. Ale to tylko czyni naszą historię bardziej interesującą.

Zalety amerykańskich i europejskich

Każdy z nazwanych modeli pierścionków zaręczynowych, jak każdy celebryta, ma swoich fanów i swoich kapeluszników. Nie jesteśmy tu jednak po to, by chwalić lub psuć karmę konkretnego modelu. Naszym celem jest przedstawienie Wam klasycznych wzorów biżuterii ślubnej w sposób jak najbardziej obiektywny, bez zbędnego nadęcia. Dlatego poniżej znajduje się krótka lista zalet, które pierścień europejski i amerykański: przeanalizuj i zdecyduj, który z nich jest Ci bliższy i ważniejszy.

Korzyści dla Europejczyka:

 • Pierścionek ma idealną elipsę wewnętrzną, dzięki czemu wygodnie leży na palcu;
 • biżuterii w ogóle nie czuć podczas noszenia, ponieważ jej kształt pozwala Kształt pierścionka pozwala mu wtopić się w palec;
 • obrączka nie pozostawia śladów na palcu przy długotrwałym noszeniu (pod warunkiem, że palec użytkownika lub osoby noszącej nie spuchł);
 • jeśli european nie ma inkrustacji z kamieni szlachetnych, można go łatwo powiększyć lub zmniejszyć.

Ta ostatnia zaleta sugeruje, że pomyłka w wyborze elegancki Europejska nie jest wcale straszna. Nawet jeśli zwrot pierścionka do butiku nie jest możliwy, rzemieślnik z łatwością zmniejszy jego średnicę lub odwrotnie, powiększy go.

Zalety amerykańskiego pierścionka:

 • Amerykańskiej produkcji pierścionek zaręczynowy jest bardziej wrażliwy niż europejski, więc trudniej jest go zgubić: nie sposób nie zauważyć braku produktu na palcu;
 • nawet jeśli taka obrączka nie ma żadnych ozdób, to i tak wygląda super stylowo i nowocześnie;
 • Amerykańska obrączka jest idealna dla przesądnych par, ponieważ jej gładka powierzchnia odpowiada "ludowemu" żądaniu, aby obrączki ślubne miały gładką powierzchnię.

Amerykanin powinien być wybierz dokładnie w odpowiednim rozmiarze. Niestety, trik polegający na zwiększeniu lub zmniejszeniu rozmiaru u jubilera, jak w przypadku Europejczyka, nie zadziała w przypadku tego pierścionka. Dlatego kategorycznie nie polecamy dokonywania zakupów na chybił trafił. Najpierw przymierz - potem kupuj.

Wybierz

Tak naprawdę dopiero po przymierzeniu można dokonać wyboru między amerykańskim a europejskim. Hipotetycznie możesz już teraz polubić jeden model bardziej niż drugi. Ale komfort jest najważniejszy. Dlatego głosujemy na wybór po przymierzeniu, a nie na teoretyczne przypuszczenia, które w praktyce mogą odbiegać od oczekiwań wobec "władcy pierścienia".

Ogólnie rzecz biorąc, każdy elegancki klasyczny wyposażenie dodatkowe jest piękna sama w sobie. Dodatkowy projekt w tym przypadku nie jest konieczne, ponieważ celem pary obrączek jest wykazanie jedności pary i być głównym symbolem ich miłości. W końcu pierścionek zaręczynowy jest bardziej symbolicznym elementem biżuterii niż akcentem w wizerunku. Nie powinna być więc zbyt jasna i fantazyjna. Ale jeśli naprawdę chcesz...

 • Lodowata twarz. Ktoś lubi matowy manicure i zamiast pokrywać paznokcie po nałożeniu żelu-lakieru błyszczącym topem, prosi mistrza o matowe wykończenie. A ktoś woli podobny efekt, ale nie na paznokciach, a na powierzchni biżuterii. Zarówno amerykańskie jak i europejskie mogą mieć matowe wykończenie na froncie. Jest to możliwe dzięki radowi, który jest nakładany jako cienka powłoka na pannę młodą. produkt. Główną zaletą matowej powierzchni jest to, że prawie nie widać na niej śladów zużycia: wszelkie zadrapania powstałe podczas noszenia pierścionka będą widoczne tylko dla Ciebie. I to tylko wtedy, gdy patrzy się na nie przez szkło powiększające. Jedną z wad powłoki radowej jest jej krótka żywotność: po pewnym czasie powierzchnia maty zaczyna coraz bardziej błyszczeć. Można ją jednak łatwo przywrócić: wystarczy zabrać pierścionki zaręczynowe do sklepu jubilerskiego, a on za niewielką opłatą odnowi poszycie. Wasze obrączki będą wyglądały jak nowe.
 • Inkrustacja kamieniami szlachetnymi. Najlepiej, oczywiście, diamenty. Ale nie wszyscy nowożeńcy mają pieniądze na takie modele obrączek. No dobrze, w porządku. Przecież to nie jest najważniejsze. Przy okazji nie zaprzeczymy, że pierścionki z kamieniami również wyglądają naprawdę pięknie. Należy jednak pamiętać, że kamienie półszlachetne z czasem blakną i mogą wymagać wymiany. Niektóre kamienie będą rozwijać mikropęknięcia w miarę ich zużywania. To również jest wskazówka, że elementy biżuterii ślubnej powinny zostać wymienione. Ale jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy na diamentowy kawałek wyprodukowany przez renomowany dom jubilerski, gratulacje: to prawdopodobnie będzie jedna z najlepszych inwestycji. A pierścionki zaręczynowe tej rangi staną się w końcu rodzinnymi pamiątkami, które bez wahania będą przekazywane z ojca na syna i z matki na córkę.
 • Grawerowanie. Doskonałym sposobem na spersonalizowanie biżuterii ślubnej jest wygrawerowanie jakiegoś symbolicznego napisu. Może to być data ślubu, imię ukochanej osoby (np. na obrączce pana młodego imię panny młodej i odwrotnie), sentencja, którą uważacie za symbol Waszej miłości lub imiona Waszych dzieci, jeśli do czasu ślubu udało Wam się zostać szczęśliwymi rodzicami. Grawerunek może być zewnętrzny lub wewnętrzny. Częściej jednak napis umieszczany jest na wewnętrznej części obrączki, która styka się z palcem. Jest w niej coś tajemniczego i skrytego. Po tym wszystkim, zaangażowanie pierścień jest zawsze w pełnym widoku i co jest wpisane na nim jest ukryte z widoku i dostępne tylko do dwóch z was.
 • Wykorzystanie różnych metali w utworze. Albo ten sam metal, ale w różnych odmianach. Na przykład, żółte i białe złoto. Lub Złoto metalu i platyny. Nie mniej popularny jest potrójny sojusz z metalu szlachetnego w kolorze różowym, białym i tradycyjnym żółtym odcieniu lub innych wariacji na temat, których jest mnóstwo. Przy okazji, użycie metali szlachetnych o różnych kolorach nie zawsze jest tylko dekoracyjne, ale w niektórych przypadkach jest to również semantyczne posunięcie. Jak, na przykład, w pierścieniu Trinity przez Cartier: w nim każdy kolor metalu symbolizuje konkretny etap miłości.

Innym sposobem na dostosowanie zaangażowania pierścień jest odcisk palca ukochanej osoby na pierścieniu przedniej powierzchni. Jest to stosunkowo nowy sposób ozdabiania biżuterii ślubnej. Udało mu się jednak nie tylko zakorzenić, ale i przeżyć szczyt popularności. Jeśli skusicie się na tę opcję dekoracji ślubnej, to z góry zaznaczamy, że może być ona nadrukowana tylko na obrączkach amerykańskich. Europejski pierścień, niestety, nie nadaje się do takich manipulacji. Aby zapewnić, że topografia biżuterii będzie identyczna z topografią Twojego palca, ważne jest, aby powierzchnia elementu była płaska. Wiadomo, że powierzchnia kobiety europejskiej jest wypukła.

Inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę

Tak więc, z odmianą klasyczny mamy nadzieję, że już się zdecydowałeś. Wybrany wariant projektu. Albo po prostu odmówił jej, głosując czterema rękami za gładką powierzchnią dekoracji ślubnych. Pozostaje wziąć pod uwagę niuanse, które często okazują się być ważnymi składnikami wyboru.

 1. Kolor utworu. Może być biały, żółty, różowy lub kombinacja. Decydując się na pożądany odcień pierścionka, zawęzimy obszar poszukiwań. Jeśli nosisz złoto w klasycznym żółtym kolorze, pierścionek zaręczynowy powinien mieć podobny odcień. Albo przynajmniej dwu- lub trójkolorowy pierścionek z żółtym metalem. Jeśli zwykle nosisz srebro, wybierz srebrny lub platynowy pierścionek. Białe złoto jest również akceptowalną opcją. Najważniejsze jest to, aby odcienie codziennej biżuterii i obrączki nie kontrastowały ze sobą zbyt mocno. Albo jeszcze lepiej, dopasować się do siebie całkowicie. I jeszcze jedno: jeśli jedna z Was ma złoty pierścionek, a druga platynowy, nie czujcie się z tym źle. W końcu jesteście nowoczesną parą, która żyje w XXI wieku i niedorzeczne jest odwracanie się do uprzedzeń z przeszłości.
 2. Wielkość. Pierścionek zaręczynowy to biżuteria, którą kupuje się raz na całe życie. Chyba że, oczywiście, nagle zdecydujesz się ponownie wyjść za mąż (lub ożenić). Dlatego ważne jest, aby biżuteria była nieważka, abyś się do niej przyzwyczaiła i nie czuła jej na palcu. Jeśli pierścionek, który przymierzałaś jest za duży - zmień go zanim będzie za późno. Jeśli trochę za małe, to samo. Nie oczekuj, że będzie się rozciągać lub kurczyć, to się nie stanie. Więc w żadnym wypadku nie kupuj tych produktów bez wypróbowania ich na.

Twój główny przewodnik w wyborze obrączek ślubnych - nie poczucie piękna, ale komfort. Tylko przez słuchanie go, można dokładnie zrozumieć, czy pierścień przed tobą, czy nie.

Nie tylko klasyka.

Amerykańskie i europejskie pierścionki zaręczynowe, różnice Różnice między nimi nie są jedynymi wyborami, jakie można znaleźć w obrączce ślubnej. W końcu klasyka to coś więcej niż tylko pozory. A jeśli planując swoją własną podróż do ołtarza, szukasz czegoś bardziej nowoczesnego, postępowego, niezwykłego i wyrafinowanego, skorzystaj z naszego krótkiego przewodnika po nieklasycznych zespołach weselnych. Może znajdziesz pierścień, którego pragniesz i nosić go ze swoim partnerem tak długo, jak żyjesz: na dobre i na złe, w chorobie i zdrowiu ...

 1. Obrączki ślubne z elementem obrotowym. Jednym z najnowszych know-how współczesnego przemysłu jubilerskiego są pierścionki zaręczynowe, które w swojej strukturze posiadają element ruchomy. Zazwyczaj obrączki takie wykonywane są z dwóch rodzajów złota. Na przykład, żółty i biały. Albo żółty i czerwony. Istnieją warianty złota i platyny, a także obrączki tworzone przez tandem klasycznego żółtego złota i rodowanego srebra, które dla przeciętnego człowieka jest wizualnie nie do odróżnienia od platyny. Górna część pierścionka zaręczynowego (ta, która obraca się wokół własnej osi) jest zazwyczaj w jakiś sposób wyróżniona przez projektantów. Może być inkrustowany jednym lub kilkoma kamieniami (z reguły jest to istotne w przypadku modeli damskich). modele) lub ozdobione reliefowym wzorem, aby odróżnić je od reszty nie tylko kolorem, ale i fakturą. Taki ślub biżuteria Często określane są jako antystresowe. Prawdopodobnie dlatego, że w momencie wzmożonego zdenerwowania właściciel takiego pierścionka ma możliwość rozproszenia się poprzez obrót ruchomego elementu wokół własnej osi.
 2. Wieczność. Zachodni Europejczycy uważają ten pierścionek za pierścionek zaręczynowy, ten, który pan młody wręcza swojej potencjalnej narzeczonej w chwili, gdy ogłasza swoje wyznanie miłości i propozycję małżeństwa. Jednak tradycja noszenia pierścionka zaręczynowego w nowoczesnym świecie została mocno zasymilowana z tradycją noszenia pierścionka zaręczynowego. Dlatego też wiele panien młodych decyduje się na noszenie wiecznego pierścionka jako jedynego ślub .. Wieczność jest naszą "ścieżką". Jednak niekończący się ciąg kamieni w takim pierścionku nie jest osadzony w metalu, jak kostka brukowa, ale ma swój własny, niepowtarzalny relief. Eterniti jest zazwyczaj wykonany z większych kamieni niż te, które są używane przez jubilerów do inkrustacji "chodnika". Dzięki temu biżuteria wygląda bardziej wyrafinowanie i kobieco. A przy okazji, Europejskie i amerykańskie pierścionki zaręczynowe idealnie pasuje do eternitu. Więc jeśli chcesz, możesz bezpiecznie nosić wykwintny "tor" w tandemie z klasycznym modelem.
 3. Trójca Święta lub Trójca Święta. Słynny pierścionek domu jubilerskiego Cartier stał się ikoną biżuterii w XX wieku i dość szybko przeszedł z "haute couture" do kategorii biżuterii ludowej. I w tym przypadku jest to ogromny komplement dla twórców pierścionka, którym udało się stworzyć zaręczynową legendę. Historia pierścionków trójcy, które dziś są kopiowane przez wszystkich, którzy są leniwi, od wielkich marek jubilerskich do małych lokalnych marek, jest bardzo interesująca. Autorstwo tego pierścienia należy do Louisa Cartiera. Ale nie tylko on. Syn założyciela domu jubilerskiego rozpoczął działalność w wieku zaledwie 23 lat i dość szybko stał się wyznacznikiem trendów w modzie jubilerskiej. Bliskim przyjacielem Louisa Cartiera był Jean Cocteau, francuski artysta, który był równie genialny w pisaniu i reżyserowaniu filmów. Pewnego dnia Cocteau przyszedł do Cartiera i poprosił go o stworzenie ornamentu, który byłby symbolem trzech etapów miłości. Pierwszym etapem miłości, według Jeana Cocteau, jest przyjaźń. Drugim jest pasja. A trzeci to wierność. Louis Cartier pomyślał o tym i postanowił połączyć trzy pierścienie wykonane z różnych rodzajów złota i platyny. Pierścień z żółtego złota miał symbolizować ciepłą przyjaźń między ludźmi, która poprzedza narodziny miłości. Pierścień z różowego złota, który w kilku miejscach przecina się z pozostałymi, został wykonany przez jubilera, aby symbolizować namiętność. A trzeci pierścionek, w platynie, stał się symbolem wierności.
 4. Pasjans. Wszystko, co genialne, jest proste. Nie pamiętamy, kto dokładnie wypowiedział to sakramentalne zdanie, ale obrączka z pasjansem to kolejny powód, by upewnić się, że jego autor miał rację. Pasjans to pierścionek, który ma tylko jeden kamień. Z reguły jest on dość duży i stanowi centrum znaczeniowe biżuterii. Drogie modele pasjansów inkrustowane są diamentami, natomiast te budżetowe inkrustowane są laboratoryjnie wyhodowanymi cyrkoniami sześciennymi lub kryształami Swarovskiego, które mienią się jak brylanty. Solitaire może być noszony samodzielnie na palcu serdecznym lub w parze z klasyczną obrączką.
 5. Corona. Chyba najbardziej odważny model pierścionka zaręczynowego, który automatycznie zamienia męża w króla, a żonę w królową. Miniaturowe korony noszone przez zakochanych nie na głowie, ale na palcach serdecznych wyglądają okazale i luksusowo, tak jak powinny wyglądać królewskie bogactwa. Projekt może być postrzegany jako zbyt odważny lub nawet krzykliwy, ale sądząc po aktywności, z jaką kochankowie eksponują swoje miłosne rączki, wygląda to wspaniale i luksusowo. Ale sądząc po aktywności, z jaką sklep internetowy Gold.ua kupuje te modele, zespoły weselne przez kilka lat swojej obecności na ukraińskim rynku zdobyły nie tylko fanklub, ale całą hordę fanów.
 6. Trylogia lub Past.Present.Future. W Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej pierścień trylogii nosi nazwę "Przeszłość". Obecny. Przyszłość." Uważa się, że trzy centralne kamienie, które są tego samego kształtu i wielkości, symbolizują równoważność tego, co przydarzyło się danej osobie, co dzieje się z nią teraz i co los szykuje dla niej w przyszłości. Filozofia ta jest szczególnie piękna w odniesieniu do każdej rodziny z osobna. Każda para ma przecież swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, którą dopiero musi odkryć lub stworzyć.
 7. Halo. Słowo halo (które jest jak autentyczna nazwa dla pierścionka zaręczynowego jest pisownia) tłumaczy się jako aureola. Elegancka, vintage, bardzo uroczysta - ta dekoracja jest jakby stworzona dla młodej panny młodej. Pierścionek halo charakteryzuje się rzędem mniejszych kamieni szlachetnych, obramowujących duży kamień centralny. Z reguły kamienie, z których tworzone są obrączki, są takie same. I najczęściej są to diamenty: jeden duży i wiele mniejszych, które krążą wokół centralnego klejnotu.

Obrączki typu halo czy trójca to oczywiście czysto kobieca wersja biżuterii ślubnej. Podobne obrączki o męskim wzorze nie istnieją. Jeśli więc chcesz, aby pierścionki Twoje i Twojego małżonka współbrzmiały ze sobą stylistycznie, musisz najpierw wybrać pomiędzy amerykańskim a europejskim, a dopiero potem uzupełnić klasyczną wersję pierścionka zaręczynowego na palcu kobiety drugim pierścionkiem, który tak mocno wpadł Ci w oko.

Wszystkie te opcje obrączki ślubne, począwszy od klasycznych amerykańskich i europejskich, a kończąc na dość rzadkich i wykwintnych wariantów pierścieni trójcy, halo i subtelne solitaire, znajdziesz w katalogu największego na Ukrainie sklepu jubilerskiego, działającego online - Gold.ua. Różnorodność modeli obrączek ślubnych wprawi w zachwyt nawet najbardziej wyrafinowanego nabywcę. A ceny, które są znacznie niższe od średniej krajowej, zaskoczą tych, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy na tradycyjnym zakupie ślubnym, ale jednocześnie otrzymać w 100% wysokiej jakości i piękny produkt swoich marzeń.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz