W drodze do szczęścia: jak wybrać pierścionek, nie znając swojego rozmiaru

Udostępnij

Więc to jest postanowione: położyć kres samotności i niepewności i oświadczyć się swojej dziewczynie, najpierw prezentując jej pierścionek zaręczynowy, a następnie dodając do niego pierścionek zaręczynowy. Ale w tym tkwi szkopuł: aby moment wyznania miłości był idealny, musisz znać rozmiar pierścionka.

Często kupuje się pasjansa (cienki, srebrny lub złoty pierścionek z jednym dużym kamieniem) na pierścionek zaręczynowy. Wyobraźnia już rysuje przyjemne obrazy: wieczór, muzyka, świece i szampan, ona zaraz powie to wyczekiwane "tak", a jej pierścionek na palcu serdecznym jest pełen wdzięku. Nie chcesz, aby zły rozmiar zepsuł romantyczny scenariusz.

Podchwytliwe i precyzyjne - jak wybrać pierścionek nie znając rozmiaru

Jeśli masz dostęp do pierścionka, który Twoja ukochana nosi na palcu serdecznym, postępuj w następujący sposób:

- Zmierzcie linijką średnicę obrączki (szczególnie skrupulatni Panowie Młodzi mogą wziąć suwmiarkę). Liczba w milimetrach będzie oznaczała rozmiar pierścionka: 17, 17.5, 18 - rozmiary różnią się w "krokach" co 5 milimetrów.

- Załóż biżuterię. Jeśli, powiedzmy, pasuje idealnie na twój lewy palec wskazujący, możesz bezpiecznie przymierzyć swój przyszły prezent. Jeśli pierścionek nie pasuje idealnie na żaden z palców, użyj długopisu lub markera, aby określić, jak daleko możesz go "wsunąć" dla swojej ukochanej.

- Obrysuj wnętrze pierścienia na papierze i zmierz średnicę powstałego koła.

- Zrób odcisk pierścionka na czymś miękkim: plastelinie lub specjalnym utwardzającym się plastiku do modelowania. Dzięki temu będziecie mieli model do przymierzania obrączek.

Ważne drobne szczegóły

Należy pamiętać, że powyższe metody nie gwarantują 100% dopasowania do rozmiaru. Zwróć uwagę na szczegóły: zmierz pierścionek, który nosi na "prawym" palcu. Należy pamiętać, że jeśli otrzymujemy biżuterię z lewej ręki, palec serdeczny prawej ręki będzie prawdopodobnie nieco większy. Dotyczy to tylko osób praworęcznych, ponieważ osoby leworęczne mają większą i dłuższą prawą rękę i stopę.

Powodzenia w wyborze!

Więcej na: http://tocokocham.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz