Sześć najlepszych kamieni Wodnika: Które minerały będą talizmanem, a które nie powinny być wybierane

Udostępnij

 • Krótka charakterystyka znaku
 • Główne talizmany
  • Sapphire
  • Akwamaryn
  • Ametyst
  • Turkusowy
  • Garnet
  • Cyrkon
 • Wybór minerału według dekady
 • Kobiety Minerały
 • Mężczyźni kamienie
 • Kamienie tabu

Istnieje wiele sposobów na wybór biżuterii. Jedni zwracają uwagę na styl, inni na cenę, a jeszcze inni na znak zodiaku. Biorąc pod uwagę konstelację zodiaku jest ważne, jeśli chcesz dostać nie tylko stylowe akcesorium, a prawdziwy talizman, który może zmienić życie osoby, dostosować negatywne cechy charakteru. Każdy znak ma swój własny klejnot. Spróbujmy dowiedzieć się, jaki kamień jest odpowiedni dla Wodnika, i z jakich minerałów znak powietrza przyjaźni nie będzie działać.

Krótka charakterystyka znaku

Wodnik jest uważany za najbardziej kreatywny znak zodiaku. I być może najbardziej życzliwy. Żyją w swoim idealnym świecie, gdzie na pierwszym miejscu nie są dobra materialne, a duchowość, komunikacja z przyjaciółmi, poszukiwanie prawd filozoficznych i jego ścieżki. Chciwość, zazdrość, gniew nie istnieją dla przedstawicieli znaku.

Słabością Wodnika jest zbytnia ufność, która graniczy z dziecięcą naiwnością. Z powodu tej cechy charakteru często cierpią: przedstawiciele znaku szybko fascynują się ludźmi, a potem boleśnie tolerują ich przewinienia. Wodniki mają tendencję do budowania mrzonek. Mogą godzinami opowiadać o wielkich planach, ale nie robią nic, by zbliżyć się do upragnionego celu.

Najlepsze talizmany

Wybierając kamienie dla Wodnika, astrologowie biorą pod uwagę osobliwości charakteru tego znaku. Amulet powinien nie tylko przynosić szczęście i uszczęśliwiać właściciela, ale także wygładzać "ostre kąty" natury. Ten znak ma wiele amuletów wśród kamieni. Najlepiej dobierać je indywidualnie, biorąc pod uwagę charakter danego Wodnika, jego marzenia i aspiracje, ponieważ każdy kamień ma niepowtarzalną energię i magiczne właściwości.

Sapphire

Każdy znak ma swojego głównego protektora wśród minerałów. Głównym kamieniem Wodnika jest jasny szafir. Jest on przede wszystkim odpowiedzialny za zdrowie użytkownika. Kamień:

 • Poprawia ogólne samopoczucie;
 • łagodzi bezsenność;
 • przyspiesza przemianę materii;
 • łagodzi syndromy bólowe;
 • leczy dolegliwości serca.

Osoba posiadająca szafir na zawsze zapomni, czym jest depresja. Jest to ważne dla Wodnika, który często zawodzi się na ludziach, a po dłuższym czasie przychodzi opamiętanie. Z szafirem przedstawiciel tego znaku zawsze będzie w dobrym nastroju.

Kamień chroni przed złym okiem i nieprzyjemnymi sytuacjami, pomaga zdobyć przychylność innych. Dzięki temu minerałowi Wodnik uwierzy w swoją siłę: będzie to miało pozytywny wpływ na jego karierę i bogactwo. Kamień ten przyciągnie wzajemną miłość i pomoże zbudować silną rodzinę. Krótko mówiąc, dzięki temu amuletowi wszystkie dziedziny życia Wodnika zmienią się na lepsze.

Akwamaryn

Ten kamień szlachetny jest uważany za symbol przyjaźni. Akwamaryn pomoże zachować to, co dla Wodnika najcenniejsze - lojalnych przyjaciół. Dodatkowo przyczyni się do spotkania z "drugą połówką". Kamień chroni przed oszustwem, co jest szczególnie ważne dla tego ufnego znaku. Ten talizman przezwycięży wieczne lenistwo Wodników: właściciel kamienia nie tylko będzie snuł wielkie plany, ale także szukał sposobów na ich realizację.

Akwamaryn daje właścicielowi rozwagę, co jest również ważne dla romantycznych wodników. Kamień ten stymuluje aktywność umysłową i zwiększa kreatywność. Klejnot odpowiada za równowagę psychiczną, chroni przed stresem, daje dobry nastrój. Akwamaryn jest prawdziwym klejnotem dla podatnych na depresję wodników!

Mówi się, że akwamaryn ma potężne połączenie z osobą, która go nosi. Kamień zmienia kolor w zależności od nastroju i stanu zdrowia osoby noszącej. Jeśli osoba nosząca kamień jest chora lub czuje zawroty głowy, kamień natychmiast zmieni swój kolor i zabarwienie. Jeśli właściciel jest zdrowy i szczęśliwy, minerał pozostanie jasny i będzie nadal fascynować innych swoim blaskiem.

Ametyst

Wodniki w większości cierpią na brak determinacji, co uniemożliwia im osiągnięcie celu. Ponadto przedstawiciele żywiołu powietrza rzadko są w stanie skoncentrować się na jednym zadaniu. Z ametystowym amuletem te dwa problemy mogą zostać rozwiązane. Dzięki temu luksusowemu kamieniowi szlachetnemu Wodnik będzie w stanie osiągnąć szczyty kariery. Minerał:

 • pomaga skierować energię na ważne sprawy;
 • uwalnia potencjał użytkownika;
 • Uczy się, aby nie dać się wciągnąć w drugorzędne zadania.

Ametyst pielęgnuje pozytywne cechy Wodnika. Większość przedstawicieli tego znaku jest dobroduszna aż do granic niemożliwości. Sam klejnot, który ma dobrą energię, dodatkowo wzmacnia tę cechę. W tym samym czasie, ametyst nie pozwoli dobroduszny właściciel wokół: to sprawia, że osoba sprytny. Ten klejnot pomoże Ci przezwyciężyć złamane serce i uwolnić się od zmartwień i wątpliwości. Kamień wskaże drogę do "drugiej połówki" i pomoże zapewnić, że miłość nigdy się nie skończy.

Klejnot nie pozwoli osobie noszącej go na zły nastrój. Ametyst pomaga pozbyć się stresu i przeciążenia nerwowego. Likwiduje bezsenność. Jeśli położysz amulet pod poduszkę, sen będzie zdrowy, a dobre sny są zapewnione.

Uważa się, że kamień ten ma wyjątkową zdolność do pozbywania się uzależnienia od alkoholu. Produkty z tej odmiany kwarcu są zalecane do noszenia tych, którzy nie znają miary w napojach alkoholowych: ametyst może spowolnić proces upojenia alkoholowego.

Turkusowy

Ten talizman w Wodniku zmieni wszystkie aspekty życia. Nie bez powodu turkus nazywany jest kamieniem szczęścia. Właściciel talizmanu może śmiało nazwać się szczęśliwym człowiekiem: nie będzie ani jednego obszaru, w którym coś nie poszło tak jak trzeba.

Minerał pobudza Wodniki do osiągania celu we wszystkim, czego się podejmują. Jest to ważne, ponieważ przedstawiciele tego znaku zodiaku najczęściej po prostu dryfują z prądem. Dzięki turkusowi Wodnik będzie mógł osiągnąć sukces w pracy, zyskać przychylność przełożonych. Minerał ten przyciąga pieniądze, co jest ważne dla znaku powietrza: Wodniki traktują pieniądze jako coś drugorzędnego, więc często ich sytuacja finansowa pozostawia wiele do życzenia.

Kamień ten jest w stanie dawać sygnały, jeśli coś jest nie tak ze zdrowiem osoby noszącej go. Gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki choroby - turkus natychmiast matowieje. Dzięki biżuterii z kamieniem, można szybko zidentyfikować ukryte choroby i leczyć je tak długo, aż sytuacja nie zostanie zaniedbana.

Nie wszyscy astrologowie zgadzają się, że turkus jest odpowiedni dla przedstawicieli tego znaku. Ten kamień nie powinien być noszony przez poszukiwaczy przygód spod znaku Wodnika. Popycha ludzi do poszukiwania przygód, do pochopnych decyzji, a to często prowadzi do zniszczenia spokojnego sposobu życia. Ale jeśli Wodnik nie jest skłonny do przygód, turkus będzie jego asystentem.

Kamień przyciąga noszącego go do uwagi płci przeciwnej. Zamężne kobiety spod znaku Wodnika powinny uważać na dodatki z turkusem. Minerał jest w stanie zmylić uczucia pięknej kobiety, co może doprowadzić do zniszczenia relacji rodzinnych.

Garnet

Wodniki są kapryśne natury. Granat pomaga im skupić się na konkretnym celu, "leczy" z wietrzności. Może również stymulować poczucie własnej wartości. W rezultacie może stymulować rozwój kariery zawodowej.

Uczy właściwego sposobu wyrażania uczuć, co może być problemem dla przedstawicieli żywiołu powietrza. Amulet z granatem sprawia, że Wodnik staje się bardziej atrakcyjny w oczach płci przeciwnej. Posiadacz amuletu wkrótce znajdzie prawdziwą miłość.

Granat chroni zdrowie Wodnika. Wzmacnia układ odpornościowy, pomaga w walce z przeziębieniami. Biżuterię z granatem zaleca się nosić osobom z problemami żołądkowo-jelitowymi, chorobami serca, zaburzeniami endokrynologicznymi.

Granat będzie również dobrym talizmanem dla Wodników, którzy uwielbiają podróżować. Od czasów starożytnych, granat był uważany za amulet podróżnika. Granat będzie chronił przed nieprzewidzianymi sytuacjami w podróży, pomoże uniknąć oszustwa.

Cyrkon

Kamień ma ważną zdolność "zauważania" najbardziej wyszukanych oszustw. Łatwowierność Wodników często przyciąga kłamców i oszustów, a minerał pomoże rozpoznać osobę o złych intencjach. Cyrkon sprzyja bezinteresownym ludziom, a Wodniki nigdy nie robią niczego wyłącznie dla osobistych korzyści.

Klejnot ten pobudza kreatywność i zwiększa pragnienie wiedzy. Kamień ten dodaje człowiekowi pewności siebie i pomaga rozwinąć pozytywne spojrzenie na życie. Amulet z cyrkonią pomoże odnaleźć harmonię, do której tak bardzo dążą Wodniki.

Wybór minerału według dekady

To, który kamień Wodnika będzie skutecznym talizmanem, zależy w dużej mierze od daty urodzenia. Okres, w którym znak zodiaku ma wpływ, jest zwykle podzielony na trzy dekady. Dla Wodników urodzonych w konkretnej dekadzie znaku, istnieją ich talizmany:

 1. Od21 stycznia do 1 lutego. W tym okresie przychodzą na świat najspokojniejsi przedstawiciele tego znaku. Cechuje je skromność, dążenie do romantyzmu. Wodniki z tej dekady są bardzo piękne, łatwo znajdują partnera życiowego. Przyjaciele są dla nich ważni, a im ich więcej tym lepiej. Jeśli nie ma przyjaznego towarzystwa, Wodniki mogą nawet popaść w depresję. Potrzebują maskotki, która naładuje ich pewnością siebie, pomoże znaleźć prawdziwych przyjaciół. W tej roli najlepiej sprawdzą się następujące kamienie: kwarc różowy, jadeit, fioletowy ametyst, perła, awenturyn.
 2. 2 - 11 lutego. Ludzie urodzeni w tej dekadzie są kreatywni, żywiołowi, z doskonałym poczuciem humoru. Potrzebują klejnotów, które pomogą ujawnić ich twórczy potencjał i wzmocnić pozytywne spojrzenie. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tej roli ametyst, lapis lazuli, bursztyn i chryzopraz. Minerały te odpowiadają m.in. za doskonałe zdrowie, nadają harmonię i wzmacniają intuicję.
 3. 12 - 18 lutego. Dla przedstawicieli tej grupy najważniejsza jest szczerość. Szybko przywiązują się do ludzi i dotkliwie odczuwają oszustwo. Wodniki z tej dekady są otwarte i powściągliwe. Te cechy charakteru często uniemożliwiają im wspinanie się po szczeblach kariery. Szafir, akwamaryn, granat, turmalin, aleksandryt mogą być użyte do zrównoważenia osobowości. Ponadto, kamienie te chronią przed oszustami, plotkami i złym okiem.

Minerały żeńskie

Panie spod znaku Wodnika słyną z marzycielstwa. Są wrażliwi i niezdecydowani. Dziewczyny nie lubią samotności, mają tendencję do wierzenia ludziom i idealizowania ich. Dla kobiet urodzonych pod znakiem Wodnika pasują kamienie, które pomagają trzeźwo oceniać otaczający je świat, dają wiarę we własne możliwości, chronią przed oszustwem. Najlepszymi talizmanami dla kobiet są:

 • Ametyst. Minerał pomoże lepiej zrozumieć ludzi, co jest ważne dla ufnych kobiet Wodnika. Kamushek pomoże odnaleźć wewnętrzną harmonię, da więcej pewności siebie, inicjatywy. Dzięki amuletowi pani bez problemu dołączy do zespołu pracowniczego i otrzyma awans. Dla niezamężnych kobiet kamień wróży miłość, dla małżeństw - miłą atmosferę w domu. Jeśli kobieta marzy o posiadaniu dziecka, to biżuteria z ametystem pomoże spełnić to marzenie.
 • Perełki. Kobietom spod tego znaku często brakuje delikatności i czułości. Perłowa biżuteria pomoże poskromić dumę i stać się czcigodnym i czułym. Perłowe dodatki są szczególnie polecane dla mężatek. Amulet wzmocni związek pary, pomoże lepiej zrozumieć partnera, uchroni przed kłótniami. Niezamężne panie perły pomoże znaleźć ten, który kochasz. Należy jednak pamiętać, że perły "czytają" nastrój osoby noszącej i podkreślają go. Jeśli samotna dziewczyna cierpi z powodu samotności, perłowy element biżuterii pomnoży jej zmartwienia. Jedynym wyjściem jest zaprzestanie cierpienia, a amulet pomoże wkrótce stworzyć rodzinę.
 • Akwamaryn. Delikatny kamień pomoże przezwyciężyć skłonność do idealizowania innych. Zdejmując "różowe okulary", pani Wodnik będzie w stanie wybrać odpowiedniego partnera na całe życie. Chroni przed oszustwami i niewiernymi decyzjami. Klejnot będzie temperować marzycielstwo piękna: otrzymawszy udział praktyczności, kobieta może osiągnąć szczyty kariery, niezależność finansową.
 • Sapphire. Jasny klejnot nauczy ujawniać swoje prawdziwe uczucia przed bliskimi jej osobami. Dzięki temu w domu zapanuje spokój i harmonia. Kamień będzie chronił przed złym okiem, pomoże rozpoznać ludzi o złych zamiarach.
 • Bursztyn. Optymizm, pewność siebie, odwaga i wewnętrzna siła to cechy, którymi kamień ten obdarzy kobietę Wodnika. Bursztyn ma wyjątkową zdolność do wzmacniania intuicji. Pomoże to właścicielowi kamienia uniknąć oszustwa, szybko zidentyfikować złą osobę. Bursztyn odpowiada również za pierwiastek duchowy: budzi zainteresowanie filozofią, karmi altruistyczne instynkty. Biżuteria z taką wkładką sprawi, że osoba nosząca ją będzie atrakcyjna dla płci przeciwnej i przedłuży jej młodość.

Jaki produkt będzie noszony przez kobietę Wodnik jako talizman - to nie ma znaczenia. Możesz wybrać biżuterię według własnego uznania, najważniejszy jest odpowiedni kamień. W internetowym megamarkecie Gold.ua, przedstawiciele żywiołu powietrza mogą znaleźć swoją idealną biżuterię, która będzie nie tylko stylowym dodatkiem, ale również skutecznym amuletem. Pozostaje tylko określić rodzaj produktu i wkładki.

Kamienie dla mężczyzn

Mężczyźni Wodnika są innowatorami. Są pomysłowi, ale brakuje im wytrwałości. Wodniki łatwo zrywają to, nad czym długo pracowały - czy to projekt zawodowy, czy związek. Dla mężczyzn z tego znaku są odpowiednie kamienie, które pomagają rozważyć decyzje, przemyśleć działania. Wodnikom często brakuje wiary we własne możliwości, amulety powinny również wzmocnić wiarę w siebie. Z tą rolą doskonale sobie radzi:

 • Sapphire. Kamień wzmacnia pragnienie zdobywania nowej wiedzy, ułatwia generowanie kreatywnych pomysłów. Determinacja jest pomocna, jeśli chodzi o zdobywanie ambicji. Dzięki niemu wszystkie rozpoczęte prace zostaną ukończone. Gem pomaga Wodnikom radzić sobie z niepowodzeniami: daje siłę, by się podnieść i iść dalej, aż do osiągnięcia celu. Potężna energia amuletu pomoże Wodnikowi osiągnąć zawrotny sukces na polu zawodowym, co znajdzie odpowiednie odzwierciedlenie w sytuacji finansowej.
 • Agat. Minerał chroni przed intrygami, pomaga odnaleźć harmonię. Wzmacnia zmysł samozachowawczy, dzięki czemu można uniknąć niebezpiecznych sytuacji. W kamieniu o określonym kolorze ma swoją własną funkcję: czarny da prawdziwą miłość, biały przyciągnie lojalnych przyjaciół, żółty sprawi, że Aquarius bardziej miękkie.
 • Granat. Energetycznie silny kamień pasuje tylko do aktywnego Wodnika. Jeśli przedstawiciel tego znaku jest apatyczny, przyjaźń z kamieniem może się nie udać. Granat zapowiada dobrobyt finansowy, rozwój kariery. Osoba nosząca ten amulet zyska pewność siebie w przyszłości. Słonecznik przyciąga prawdziwe uczucia, chroni przed stresem i oszustwem.
 • Jade. Urok z kamieniem pozbywa się złych myśli, pomaga lepiej zrozumieć ludzi wokół. Kamień przyczynia się do stabilności we wszystkich sferach - zawodowej, finansowej, miłosnej. Amulet pomoże rozpocząć życie na nowo i osiągnąć sukces. Kamień zwalcza bezsenność, łagodzi uczucie niepokoju.

Kamienie tabu

Kamienie szlachetne, które pasują do horoskopu danej osoby, mogą zmienić życie na lepsze. Ale są też takie kamienie, z którymi "przyjaźń" nie zadziała. Będą one wzmacniać negatywne cechy charakteru, przyciągać niepowodzenia, przeszkadzać w poszukiwaniu miłości, powodować zły nastrój i samopoczucie. Wodniki nie są odpowiednie:

 • Minerały o "ognistej" energii. Topaz i onyks wszystkich odcieni, złoty kwarc, karneol, chryzolit szmaragd, kryształ górski - te klejnoty nie powinny kupować przedstawiciela elementu powietrza. Minerały nie są odpowiednie dla Wodników pod względem energetycznym. Prowadzą do zaburzeń równowagi psychicznej: właściciel biżuterii może popaść w przygnębienie, depresję. Wewnętrzne sprzeczności będą miały wpływ na wszystkie sfery życia: kariera upadnie, związki miłosne zakończą się.
 • Diament. Królewski kamień nie powinien być noszony przez Wodniki. Choć przedstawiciele tego znaku zodiaku uwielbiają zwracać na siebie uwagę, a biżuteria z luksusowym kamieniem doskonale radzi sobie z tym zadaniem, to jednak energetycznie diament nie pasuje do Wodnika. Kamień sprawia, że przedstawiciel znaku jest niewiarygodnie uparty. Osoba staje się dosłownie obsesją na punkcie swojej idei, co negatywnie wpływa na pozostałe sfery. Na przykład, pod wpływem diamentu, Wodnik pracoholik stanie się fanatykiem swojej pracy, co zniszczy jego rodzinę.
 • Cytryn. Kamień wzmacnia pozytywne cechy znaku, ale również hiperbolizuje te negatywne. Postać nabiera dwoistości, która nie pozwala jej żyć. Wodnik, zdezorientowany w swoim własnym wewnętrznym świecie, staje się ostrożny, zamyka się, traci zdolność do podejmowania świadomych decyzji. Dyskomfort psychiczny prowokuje awarię w organizmie, co prowadzi do wielu chorób. Szczególnie dotknięty jest układ nerwowy.

Należy unikać nieodpowiednich kamieni. Jednak nawet te, które są idealnie dopasowane, mogą nie "działać" w pewnych warunkach. Na przykład, jeśli kilka talizmanów z różnymi kamieniami jest noszonych na raz. Energia minerałów często jest ze sobą sprzeczna, co może mieć negatywny wpływ na osobę noszącą. Nie oznacza to jednak, że nie należy wybierać biżuterii z więcej niż jednym kamieniem. Zazwyczaj jubilerzy dobierają wkładki według zgodności estetycznej i energetycznej, więc nie ma możliwości pominięcia. Ale na ich własnych zestawach kompozytowych, gdzie akcesoria mają różne wkładki, należy uważać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz