Siła brody: biżuteria dla brody

Udostępnij

 • Top 4 produkty do transformacji zarostu
 • Dla tych, którzy lubią różnorodność
  • Pierścienie do brody
  • Pierścienie do brody
  • Spinki do brody i wsuwki do włosów
 • Diamenty dla mężczyzn
 • Oferta Noworoczna
 • Zamiast epilogu

Badanie przeprowadzone kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych wykazało, że połowa na dziesięciu mężczyzn na świecie używa codziennie produktów do pielęgnacji brody. Do 2020 roku gwałtownie wzrośnie odsetek panów, którzy wolą zadbaną brodę od rozczochranej kępki włosów. Powód jest prosty: moda. Inspirowany Robertem Pattinsonem dwudniowy zarost już dawno odszedł do lamusa. Nie jest to również nieszczęsna wiązanka Robinsona, która przez długi czas zdobiła twarz młodzieżowego idola rocka Jareda Leto. Gruba jednolita roślinność na twarzy brutalnego człowieka w ciągu ostatnich pięciu lat stała się tak popularna, że niektórzy projektanci nawet wydali biżuteria z brodąZaprojektowany, aby podkreślić zadbaną brodę i nadać jej odrobinę stylu. W rzeczywistości to właśnie o tym będziemy dzisiaj rozmawiać.

Jeszcze kilka lat temu budżet urodowy nowoczesnej skóry jagnięcej zdominowany był przez produkty pielęgnacyjne. Należały do nich maseczki do twarzy stymulujące wzrost włosów, balsamy zmiękczające skórę głowy i woski pomagające stworzyć brodę, która będzie wyglądała dokładnie tak, jak chce tego jej użytkownik. Jednakże, po biżuteria Biżuteria do brody, która może kosztować naprawdę dużo, zwiększyła wydatki na urodę. Zredagowany przez Gold.ua. studiował nie tylko klipsy inkrustowane cyrkoniami i prawdziwymi diamentami (o nich opowiemy poniżej), ale także budżetowe wersje biżuterii, na które mogą sobie pozwolić zarówno rozrzutni drwale, jak i ci oszczędni.

Top 4 produkty do transformacji zarostu

Ale skoro już jesteśmy przy temacie męski Broda, zacznijmy od małych rzeczy. Zacznij przynajmniej od produktu do pielęgnacji, bez którego żadna broda, nawet najgrubsza i wysadzana diamentami, nie będzie wyglądała schludnie. Profesjonalni użytkownicy brody raczej nie odkryją Ameryki, czytając poniższą listę. Jednak ci, którzy dopiero zaczynają swoją "podróż z brodą", z pewnością będą musieli się jeszcze wiele nauczyć. Co zatem powinno znaleźć się w łazience mężczyzny, który zapuszcza lub już zapuścił gęstą brodę?

 1. Klimatyzator olejowy. Produkt ten powinien po pierwsze dobrze nawilżać włosy, a po drugie pachnieć. W końcu jeśli męska broda będzie pachniała migdałami lub ananasem, spodoba się nie tylko jej posiadaczowi, ale także jego bliskim. Zasada stosowania odżywki olejowej do brody jest podobna do tych samych środków do włosów na głowie: wystarczy nałożyć kompozycję na pokrywę włosów, aby ją zmiękczyć, aby stała się posłuszna i delikatna. Większość z tych odżywek zawiera olejki eteryczne. Z reguły kilka naraz - do różnych celów. Stąd też, nawiasem mówiąc, nazwa kosmetyku.
 2. Wosk zapachowy. Niektórzy mężczyźni noszący brodę świadomie odmawiają stosowania wosku. Obawiają się, że po zastosowaniu tego produktu ich broda będzie lśniła tłustym połyskiem, jak babcine ziemniaki smażone na smalcu. Trzeba przyznać, że te obawy są uzasadnione. Ale jest to również prosty problem do rozwiązania. Po prostu kup matowy wosk, który gwarantuje, że na włosach będzie błyszczeć tylko to, co na nich widać. ozdoba do brodyWystarczy, że kupisz matowy wosk, który zagwarantuje, że Twoje włosy będą wyglądały na przetłuszczone i ułożone z matowym wykończeniem. Poza tym, wosk zapachowy stworzy na powierzchni włosów tarczę ochronną, zabezpieczając je przed promieniami UV latem i przed nadmierną wilgocią spowodowaną opadami atmosferycznymi poza sezonem. Większość wysokiej jakości wosków ma plus minus identyczny skład: jego komponentami są olejki eteryczne, witamina E, wosk pszczeli i lanolina. Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy wolą kosmetyki naturalne od jawnej chemii. Aroma-wax można stosować na dwa sposoby: na mokro lub na sucho. Eksperci uważają, że pierwsza opcja jest najbardziej preferowana. Wosk działa lepiej w kontakcie z wilgotnymi włosami, a grzebień i inne podręczne narzędzia pomogą Ci szybko ułożyć włosy w pożądanym kierunku.
 3. Olejek do golenia. Ten kosmetyk najlepiej nadaje się dla tych, którzy chcą mieć gładko ogoloną skórę. Ale dla brodatego mężczyzny jest to obowiązkowa pozycja. W przypadku brody w kształcie mieszków włosowych, należy ogolić różne miejsca, a inne pozostawić odkryte. Olejek dezynfekuje i nawilża skórę oraz chroni brodacza przed wrastającymi włoskami. Golenie to delikatny proces i każdy produkt wykończeniowy powinien być stosowany z należytą starannością.
 4. Wosk do wąsów. Co jest największym problemem dla mężczyzn noszących wąsy? To prawda: codzienna harówka, która przytrafia im się kilka razy dziennie. Niegrzeczne wąsy mogą dostać się do ust. A jeśli jest długa i gruba, resztki jedzenia zawsze się do niej przyczepią. Nie jest to ładny widok, prawda? Aby tego uniknąć, powinieneś zaopatrzyć się w wosk do brody. Te do brody nie są odpowiednie. Rozwiązaniem jest wosk do wąsów. Średnio mocny wosk jest zazwyczaj wystarczający. Pozwala użytkownikowi podkręcić włosy na górnej wardze w sposób, w jaki chce, a nie w sposób, w jaki chcą tego włosy.

Tu, wydawać by się mogło, był poważny problem, kupiłem wosk - i bum! - nie ma żadnego problemu. Dla wielu mężczyzn produkty do pielęgnacji włosów na twarzy są wybawieniem. I zadbana broda, które patrzą na płci pięknej na ulicach swojego miasta, i ozdobić nie grzech. W przeciwnym razie ozdoby na brodę W przeciwnym razie biżuteria do brody na włosach, które rosną bezładnie, będzie wyglądała tak absurdalnie, jak biżuteria połączona z domową piżamą u kobiety, albo jak piękne markowe spinki do włosów na fryzurze, która przez długi czas nie widziała ani prysznica, ani fryzjera.

Dla tych, którzy lubią różnorodność

Zapewne zgodzisz się z nami, gdy powiemy, że w różnych czasach zarost u mężczyzn był traktowany w różny sposób. Historia zna okresy, w których broda była cechą wyróżniającą mężczyzn wykonujących określony zawód, a nawet pełniących określoną posługę. Był czas, kiedy broda była uważana za coś fantastycznego. Był czas powszechności i okres całkowitego braku wegetacji na twarzach ukraińskich mężczyzn. Dziś jest taki czas, że broda nie jest tylko atrybutem mężczyzny. Broda to trend w modzie. Dlatego nie dziwi fakt, że wokół nas pojawia się coraz więcej Lambertjackerów w różnym wieku i o różnych zawodach. Dziś broda jest czymś, co jednoczy. Ale jeśli tylko zechce, każdy przedstawiciel silnej płci może uczynić ze swojej brody indywidualną cechę, która odróżnia go od reszty.

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, czyli do wyboru dostępnych akcesoriów do brody, warto rozważyć kilka kluczowych kwestii. Istnieją czynniki, które eksperci radzą wziąć pod uwagę, gdy wybór strony takiej biżuterii. Pierwszym z nich jest długość zarostu. Po drugie, jest to ich gęstość. Rzeczywiście, jeśli natura i genetyka nie obdarzyła człowieka gęstą roślinnością na podbródku i policzkach, być może powinien odmówić noszenia brody jako takiej (nie wspominając o tym, że stosowanie akcesoriów w jego sytuacji tylko zwrócić nadmierną uwagę na część twarzy, na której lepiej nie skupiać się podczas sporządzania obrazu). Ważny jest również kolor brody: jeśli masz rudą brodę, doskonale będzie do niej pasował złoty klips, ale jeśli jest ona ciemna, lepiej zrezygnować z użycia złota.

Więc nie skacz na brodę biżuterii pierwszą rzeczą, którą widzisz. Rozważ najpierw za i przeciw, a dopiero po upewnieniu się, że akcesoria pasują do Twojej brody, dokonaj wyboru.

Paski do brody

Trudno chyba o prostszy, bardziej uniwersalny dodatek. Każdy wie, jak go używać i każdy rozumie, że główną funkcją paska podbródkowego jest zabezpieczenie go na miejscu. Estetyka w tym przypadku ma charakter pomocniczy. Do upięcia jednego lub kilku warkoczy lub kucyków na brodzie można użyć gumki. Piękno tego akcesorium polega na tym, że włosy umocowane w ten sposób nie będą się rozplątywać i nie będą przeszkadzać w aktywnej pracy fizycznej. Gumowe opaski są wybawieniem dla drwali, którzy ćwiczą i są częstymi gośćmi na siłowniach.

Weź pod uwagę kolor męskich włosów na głowie oraz odcień policzków i podbródka:

 • Blondynom kategorycznie zabrania się ozdabiania brody gumkami w kontrastowych kolorach;
 • Bruneci będą wyglądać śmiesznie z jasnymi gumkami na brodzie;
 • Uniwersalnym wariantem jest dodatek, którego odcień jest identyczny lub zbliżony do koloru włosów mężczyzny.

Gumka może być całkowicie pozbawiona ozdobnych detali i odwrotnie. Wszystko zależy od stylu osoby noszącej. Jeśli ściśle przestrzegasz biurowego dress code'u, ale jednocześnie nie jesteś gotów odmówić takiego akcentu w wizerunku jak fryzura na brodzie, lakoniczny dodatek zrobi dla Ciebie. Jeśli Twój zawód i życie codzienne pozwalają Ci na eksperymenty, nie odmawiaj sobie przyjemności wyboru czegoś ciekawszego.

Pierścienie na brodę

Jeśli mężczyzna (lub kobieta) lubi zaplatać brodę w warkocz, nie ma potrzeby zwijania gumki, aby utrzymać ją na swoim miejscu. Jest coś jeszcze ciekawszego. Skandynawscy wojownicy używali do tego celu korali runicznych i specjalnych pierścieni. O tym ostatnim powiemy Państwu bardziej szczegółowo.

Pierścienie do brody można kupić w salonie fryzjerskim lub specjalistycznym sklepie. Aby jednak znaleźć najbardziej odpowiedni dla siebie produkt, musisz zapytać sprzedawcę o średnicę kępki włosów na brodzie. Głównym kryterium wyboru pierścienia jest długość brody i jej gęstość. Tylko wybierając odpowiednią średnicę obrączki, współczesny drwal może nie tylko upiększyć swój wygląd niezwykłym dodatkiem, ale także bezpiecznie utrzymać włosy na swoim miejscu.

Wizualne kryteria wyboru pierścienia do brody są podobne do tych, które stosuje się przy wyborze gumki do włosów. Jeśli Twoja broda jest ruda lub brązowa, powinieneś wybrać pierścionek złoty lub miedziany (mówimy tu o kolorze akcesorium, a nie metalu). Jeśli mężczyzna ma blond włosy, to tylko srebrne (najwyżej białe złoto). Założenie pierścienia na brodę jest proste i łatwe: brodę należy skręcić w wiązkę lub spleść, czubek brody przełożyć przez pierścieńWłosy są wciągnięte w akcesorium aż do momentu, gdy pierścień znajdzie się bezpiecznie na brodzie. Aby pozbyć się puszenia się włosów, które powstało po procesie wiązania pierścieni, użyj wosku, jak opisano powyżej.

Spinki do brody i spinki typu barrettes

Jeśli przedstawiciel silniejszej płci ma ochotę na coś jeszcze bardziej ekscentrycznego, spinki do brody to świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu. Miniaturowe klipsy pomagają stworzyć wygląd w stylu Vikinga i nadają bardziej brutalny, męski, a nawet bezkompromisowy charakter. Większość spinek i klipsów to drobne, ale przyciągające wzrok akcesoria, które od razu zwracają uwagę na męską brodę. Mogą one mieć klasyczny kształt lub nietypowy design, jak charmsy Pandora, które są tak uwielbiane przez nowoczesne dziewczyny.

Diamenty dla mężczyzn

Diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, mówisz? Cóż, nie są! Współcześni drwale, którzy aktywnie korzystają z biżuterii do ozdabiania swoich bród i tworzenia niebanalnego, ciekawego i zapadającego w pamięć wizerunku, są gotowe konkurować z kobietami o prawo do miana najlepszych przyjaciół szlifowanych diamentów. Być może nie byłoby to możliwe, gdyby akcesoria do brody nie stały się dość popularne i nie zainteresowały wielu fanów zarostu.

Niszowe marki jeszcze w 2017 roku, jedna po drugiej, zaczęły wypuszczać kolekcje różnych klipów. Większość z nich wykonana jest ze srebra lub białego złota. Tradycyjne żółte złoto jest rzadziej używane - jest dla koneserów. Z kolei diamentowe inkrustacje to absolutny hit. Jednym z dowodów na to jest sukces Les p'Kolekcja ti trucs. Został on wprowadzony na rynek przez niszową markę biżuteryjną z sąsiedniego kraju. Joya Jewelry (producent biżuterii) początkowo specjalizowała się wyłącznie w akcesoriach dla kobiet, ale projektanci natychmiast wyczuli trend unoszący się w powietrzu i niemalże zapoczątkowali prawdziwie męską kolekcję, w której znalazły się klipsy do brody i wąsów.

Marka wybrała srebro ze względu na antybakteryjne właściwości tego szlachetnego metalu. Klienci mogą wybrać albo cyrkonię sześcienną (kamień szlachetny hodowany w laboratorium) lub diamenty do inkrustacji, w zależności od osobistych preferencji i grubości portfela. Pierwsza opcja jest bardziej przyjazna dla budżetu, druga jest droższa, ale bardziej wyrafinowana - dla mężczyzn z pretensjami i wysokimi wymaganiami.

Kolekcja męska Les p'Ti trucs marki Joya Jewelry jest bardzo zróżnicowany. Składają się na nią geometryczne klipsy o lakonicznych formach i powściągliwym stylu, a także totemy z miniaturowymi odciskami niedźwiedzich pazurów i inne tajemnicze, brutalne symbole, kontrastujące z nudnym tłem biurowego dress code'u. Piękno tej kolekcji polega na tym, że nie ma żadnych ograniczeń dla brodaczy. Może nosić tylko jedną spinkę na brodzie lub kilka na raz, łącząc akcesoria z różnych części kolekcji.

Oferta sylwestrowa

I wreszcie, z Nowym Rokiem tuż za rogiem, oto idealna oferta od Beardaments. Ta renomowana amerykańska marka wierzy, że triki urodowe nie powinny być wyłączną prerogatywą kobiet. Mężczyźni też są zdolni do eksperymentowania, a czasem po prostu zabawni.

Firma Beardaments wypuściła zestaw ozdób w postaci kilkunastu różnokolorowych świątecznych kulek. Baloniki są tak malutkie, że będziesz w stanie widok zestaw od razu wie, że coś jest nie tak. Niektórzy ludzie zaczynają się zastanawiać, czy te świąteczne dekoracje są przeznaczone dla filigranowej noworocznej piękności. No wiesz, są takie malutkie sztuczne choinki, które stawiamy na półce w przedpokoju, na lodówce w kuchni czy na pianinie. Ale nie, nie zrobiłeś tego, to jest o wiele bardziej interesujące!

Dwanaście miniaturowych kulek świątecznych nie jest przeznaczonych do umieszczenia na choince, ani sztucznej, ani naturalnej. Są one przeznaczone do dekoracji męskiej brody, zamieniając gęstą roślinność na twarzy ukochanego w nieodzowny atrybut Nowego Roku. Ukraińscy mężczyźni z poczuciem humoru, którzy są gotowi do eksperymentowania z ich wyglądem, będą lubić ten pomysł w 100%. Oczywiście, ten zestaw biżuterii nie nadaje się do codziennego użytku, ponieważ jest zbyt tematyczny. Ale na świąteczną imprezę z rodziną, sylwestra z przyjaciółmi czy firmowego sylwestra będzie to idealne rozwiązanie.

Z kolorowym zestawem do brody, inni nie będą oceniać Twojego stroju pod kątem dress code'u. Od razu urzeknie ich Twój humorystyczny wizerunek i - bądź pewien na sto procent! - Że będziesz człowiekiem, z którym w ten wakacyjny wieczór koleżanki będą fotografować się z godną pozazdroszczenia regularnością. Pomyśl więc o ustaleniu symbolicznej opłaty z góry: do końca wieczoru kieszenie Twojej marynarki będą pełne monet. Cena sprawy jest śmieszna: tylko dwanaście dolarów - przez ilość kulek w zestawie. Jeśli jest chęć, a gęstość brody na to pozwala, ozdoby świąteczne na twarzy można bezpiecznie uzupełnić o krótką miniaturową girlandę, działającą z baterii lub małych akumulatorów. To prawda, ten świąteczny wygląd będzie trudniejszy do wykonania, ale również bardziej żywy.

Zamiast epilogu

Wybór strony Wybierając ozdobę do brody, która jest tak rzadka jak kino artystyczne, ale wkrótce z pewnością stanie się tak mainstreamowa jak komedie o gliniarzach, trzymaj brodę w ryzach. Nie ma żadnych konkretnych wskazówek ani indywidualnych zaleceń. Podstawowe wytyczne to dopasowanie akcesorium do swojego stylu i lekkość ostatecznego wyglądu. Nadmierne spinki do brody są dopuszczalne, ale pod pewnymi warunkami. Noś na co dzień dużo dodatków. Na brodzie nie powinien być noszony na co dzień. Zwłaszcza, jeśli nie jesteś artystą, ale sportowcem, urzędnikiem bankowym lub pracownikiem międzynarodowej korporacji.

Użycie zbyt masywnych, zbyt jaskrawych, zbyt dużych i krzykliwych elementów sprawia, że strój wygląda pretensjonalnie i pretensjonalnie. Jeśli to jest to, co chcesz osiągnąć, to jest to dobry pomysł. Czasem takie stylistyczne posunięcie jest ważne i potrzebne. Jeśli jednak efekt, który chcesz osiągnąć, jest odwrotnie proporcjonalny do tego, co opisałeś, postaw na minimalizm i zwięzłość. Jeśli chcesz, tylko jeden srebrny klips z wzorem, który pasuje do Twojego nastroju, może wyrazić całą gamę Twoich wewnętrznych emocji, od humorystycznego i zabawnego nastroju do brutalnego spojrzenia na życie i całkowitego sceptycyzmu. Im więcej klipów masz w swojej kolekcji, tym szersze masz możliwości. Cóż, nie twój, ale twojej brody.

I oczywiście pamiętaj, że nowe jest dobrze zapomniane stare. Biżuteria dla brodaczy nie powstała wczoraj. Noszone są przez mężczyzn od czasów starożytnych. Skandynawowie z wielką przyjemnością zaplatali swoje brody, a barbarzyńcy mocowali roślinność na twarzy za pomocą metalowych pierścieni i skórzanych sznurowadeł. Nie odkrywamy więc dziś koła na nowo. My tylko praktykujemy świeże podejście do starożytnych tradycji, to wszystko. To do Ciebie należy interpretacja trendów z własnej perspektywy. Możliwości są nieograniczone, więc do dzieła!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz