Rodzaje pierścionków zaręczynowych

Udostępnij


Zakup obrączek ślubnych jest na liście rzeczy do zrobienia dla przyszłych nowożeńców jako szczególnie ważna pozycja. Jest to jeden z głównych atrybutów ślubu i symbol miłości. Przy ich zakupie należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak konstrukcja, obecność kamieni, kształt i szerokość.

Siedem punktów przydatnych w wyborze

Rozważmy kilka ważnych kwestii:

  1. Kupując pierścionek zwróć uwagę na jego grubość. Aby nie przeszkadzał i nie ocierał sąsiednich palców, jego grubość nie powinna być większa niż 3 mm, a dla kobiet optymalny model ma grubość 2,3 mm.
  2. Dla pierścienia, który wygląda pięknie na dłoni, należy rozważyć jego projekt. Szerokie modele sprawiają, że palce wyglądają na węższe, podobnie jak modele ozdobne, podczas gdy cienkie wzory mogą być odpowiednie dla wąskich, arystokratycznych palców.
  3. Pierścionek z dużym, wypukłym kamieniem nie jest dobrym pomysłem do codziennego noszenia. Będzie przeszkadzać, czepiać się wszystkiego. Dlatego bardziej praktyczne jest posiadanie jednego małego lub kilku małych kamieni. Taka biżuteria jest wykonywana z różnych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Warto jednak zaznaczyć, że szafir z czasem ciemnieje, turkus zmienia kolor, a szmaragd jest dość kruchy.
  4. Pierścionek ze złota o próbie 585 jest stopem 59 procent złota z 41 procentami niklu, palladu, miedzi i srebra. Jest to najbardziej popularny, ponieważ stop jest wystarczająco silny i odporny na utlenianie.
  5. Obrączki srebrne 750 to wyroby o zawartości złota 75,5 procent. Pozostała część jest stopem niklu, palladu, miedzi, platyny i srebra. Stop ten jest bardziej miękki niż poprzedni i nie jest odporny na zarysowania.
  6. Białe złoto uzyskuje się poprzez zmieszanie złota ze srebrem lub palladem. Nikiel był pierwotnie używany jako stop, ale wiele osób było na niego uczulonych, więc został zastąpiony. Wierzchnia warstwa obrączki pokryta jest rodem, który nadaje jej biały kolor i ochronę. Dzięki temu zabiegowi biżuteria z białego złota jest bardzo trwała.
  7. Obrączki platynowe są mocniejsze niż złote i są mniej podatne na zarysowania. Materiał nie powoduje reakcji alergicznych i długo zachowuje swój naturalny połysk.

Klasyczne obrączki są zawsze aktualne i popularne. Mają one gładką powierzchnię i są pozbawione elementów dekoracyjnych. W ostatnich czasach, dwa-tone zaangażowania pierścienie wykonane z żółtego i białego złota stopów były w dużym popytu. Ich zaletą jest trwałość i kompatybilność z biżuterią srebrną. 

Więcej wskazówek znajdziesz na: http://tocokocham.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz