Reportaże ślubne - co jest najważniejsze?

Udostępnij

Ślub to niezwykły dzień w życiu pary, która postanawia powiedzieć sobie sakramentalne tak. Nic dziwnego w tym, że młodzi chcą zapamiętać ten moment na całe życie. Istnieje wiele sposobów na opowiedzenie historii ślubu, jednak najlepiej sprawdzają się fotografie. Ostatnio ciekawym rozwiązaniem jest komponowanie albumów ślubnych w formie reportażu, który opowiada historię całości wydarzeń. Podpowiadamy więc, jakich kadrów nie powinno zabraknąć w ślubnym reportażu.

Przygotowania do wesela to nie lada wyzwania. Jeśli chcesz mieć piękną pamiątkę w postaci reportażu ślubnego radzimy zacząć szukać fotografa co najmniej rok przed uroczystością. Chodzi przecież o to, aby znaleźć osobę, która przygotuje materiał zdjęciowy z tego najważniejszego dnia tak, jak będzie tego chciała Para Młoda. Trzeba podkreślić, że wybór jest dość trudnym zadaniem. Nie każdy fotograf posiada ten specyficzny zmysł estetyczny, który pozwala utrwalić prawdziwie emocje. Idealny fotograf ślubny to taki, który perfekcyjnie opanował wszelkie aspekty techniczne aparatu oraz potrafi w wyjątkowy sposób uchwycić emocje jak wzruszenie czy radość.

Czas przygotowań

Tak naprawdę wszystko to, co dzieje się przed ślubem buzuje emocjami i jest niezwykle ciekaw dla obiektywu fotografa. Warto zatem uwiecznić takie czynności jak wykonywanie pięknego makijażu pani młodej, układanie fryzury ślubnej, wiązanie krawata panu młodemu przez świadka oraz dokazywanie dzieci. Jednym z piękniejszych momentów jest błogosławieństwo dla przyszłych małżonków, którego udzielają rodzice i dziadkowie. W trakcie błogosławieństwa bardzo często dochodzi do wzruszeń, które dobrze uchwycić. Fajnym uzupełnieniem reportażu fotograficznego będzie skupienie się na wybranych detalach, jak suknia, muszka, obrączki lub kwiaty.

Ślub

Punkt kulminacyjny to ceremonia ślubna, z której po prostu trzeba mieć fotografie. Do najważniejszych momentów, należy ten, kiedy para wymienia się obrączkami. Podczas ceremonii fotograf musi zachować wyjątkową czujność, ponieważ często dochodzi do spontanicznych reakcji, które dobrze zapisać na zdjęciu, ponieważ mogą stanowić cudowną pamiątkę. Zdarza się, że panna młoda zareaguje nieoczekiwanie wywołując zaskoczenie na twarzy partnera. Poza tym dobrze przyglądać się reakcjom rodziców, których wzruszenie będzie bardzo cennym momentem do uchwycenia. Nie można również zapomnieć o uwiecznieniu wejścia Pary Młodej do kościoła, wyjścia po ceremonii oraz składania życzeń przez gości.

Wesele

Tutaj fotograf może zaszaleć i uwiecznić wiele zabawnych, jaki i poruszających chwil. W trakcie imprezy weselnej wiele się dzieje. Z tego właśnie powodu lepiej wcześniej się przygotować i zaplanować po kolei działania. Przyda się wiedza na temat wszelkich planowanych wydarzeń, atrakcji i niespodzianek. W rozdziale opowiadającym o weselu nie może zabraknąć zdjęć przedstawiających powitanie nowożeńców przez rodziców, toast, pierwszy taniec oraz krojenie tortu. Warto zrobić zdjęcia Pary Młodej z gośćmi oraz zapisać oczepiny, w trakcie których dzieją się najzabawniejsze rzeczy.

Sesja Pary Młodej

Jest to absolutnie niezbędny element reportażu, który jest tylko i wyłącznie dla Pary Młodej. Sesja może odbyć się w plenerze lub w jakimiś konkretnym budynku. Można wykorzystać warunki panującej właśnie pory roku. Najważniejsze, żeby Para Młoda czuła się swobodnie w wybranej stylistyce.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz