Przegląd najmodniejszych pierścionków

Udostępnij

Decyzja o wyborze pierścionka ma bardzo duże znaczenie dla mężczyzn. Warto więc przeanalizować te wzory pierścionków, które są obecnie najmodniejsze, a tym samym te – na które panowie decydują się najczęściej. Już od dawna mamy za sobą czasy, w których wybór ten był jedynie męską sprawą. Obecnie nie ma więc problemu, gdy pojawi się konieczność skonsultowania wyboru z partnerką. Co więcej, taka postawa jest naprawdę mile widziana.

Nie da się jednak ukryć, że ceremonia oświadczyn najlepiej wypada wtedy, gdy przyjmuje formę niespodzianki. Jeszcze przed zakupem pierścionka warto jednak upewnić się, że wzór podoba się obojgu partnerów. Jeśli tego się nie zrobi, możliwych jest kilka scenariuszy, istnieje przy tym spore prawdopodobieństwo tego, że cała ceremonia zakończy się porażką.

Jakie pierścionki są najbardziej modne?

Gdy analizuje się trendy charakterystyczne dla świata mody, można dostrzec powrót do łask tych pierścionków, które posiadają jedno tylko oczko. Ich wybór jest dość duży, bez problemu znajdziemy więc zarówno te, które są oferowane zarówno w wersji z białym, jak i z żółtym złotem. Różnice dotyczą także sposoby osadzenia w nich kamienia. Jeśli zdecydujemy się na klasyczne mocowanie (a więc te, które dotyczy zewnętrznej korony), możemy mieć pewność, że kamień zostanie w ten sposób uwypuklony. Nic więc dziwnego, że w sprzedaży dostępne jest też osadzenie wewnątrz obrączki cenione ze względu na to, że jest bardziej praktyczne. Modele podstawowe nie są przy tym drogie, a ich cena wyjściowa zwykle nie przekracza 200 PLN.

Panie, które lubią nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, z pewnością chętnie postawią na pierścionki bogato zdobione. Dziś można więc nabyć również takie pierścionki, w których kamienie umieszczone są nie tylko w części centralnej, ale i na obrączce. Tu dostępna jest zarówno klasyczna rozeta, jak i taka, która ma bazę w postaci koła lub kwadratu. Ponownie okazuje się, że cena nie jest wygórowana i nie przekracza 300 PLN. Modne są także oczka w rozmiarze XL, choć w ich przypadku warto zastanowić się nad tym, czy nie ozdobić głównego kamienia mniejszymi – kontrastującymi z nim. Oczywiście, cena takich modeli jest większa i zaczyna się od 1000 złotych.

Inną nowością, która jest przyjmowana z dużym zainteresowaniem, są tak zwane pierścionki obrączki. Także ich wybór nie jest mały, najlepiej sprawdzają się jednak te w szerokiej wersji oraz fasony, dla których charakterystyczne są trzy plecione koła. Takie rozwiązanie podoba się zwłaszcza paniom, które stawiają na wyróżniające się ozdoby.

pierscionek z kamieniem

Jaki kamień wybrać?

Gdybyśmy chcieli wskazać na kamienie w biżuterii zaręczynowej, które są wybierane najczęściej, z pewnością byłyby to brylanty. Pierścionki z diamentami zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że charakteryzują się wyjątkowym błyskiem, choć nie bez znaczenia jest również ich unikatowa forma. Cena pierścionka z brylantem jest uzależniona przede wszystkim od tego, z jakiej wielkości kamieniem mamy do czynienia, choć nie bez znaczenia jest również jego czystość oraz szlif. Co ważne, okazy z niewielkimi kamieniami są dostępne w sprzedaży już za 400 PLN.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz