Ponadczasowe: 10 najlepszych elementów biżuterii, które nigdy nie wyjdą z mody

Udostępnij

 • I miejsce: kolczyki z diamentami
 • Drugie miejsce: sznur pereł
 • III miejsce: złoty zegarek
 • Czwarte miejsce: kolczyki z pierścionkami
 • Piąte miejsce: bransoletka tenisowa
 • Szóste miejsce: biżuteria z ćwiekami
 • Siódme miejsce: naszyjnik kaskadowy
 • Miejsce ósme: wąż jubilerski
 • Dziewiąte miejsce: twarda opaska na rękę
 • Miejsce dziesiąte: klipy

Klasyczna biała bluzka, monochromatyczny golf, jeansy, ołówkowa spódnica, kaszmirowy sweter i mała czarna to elementy, które nigdy nie wyjdą z mody. Nie bez powodu stanowią one podstawę podstawowej garderoby. Są takie egzemplarze również wśród biżuterii. Obowiązkowa biżuteria - jest tym, co jest zawsze aktualne i w każdych okolicznościach, niezależnie od pory roku, trendów w modzie itp. trendy i epoki.

Niestety, ultra modne akcesoria omijają tę kategorię produktów. Mają tendencję do bycia zbyt krzykliwymi, krzykliwymi i przyciągają zbyt wiele uwagi do siebie. To nie jest zła rzecz. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz być na bieżąco. Ale jeśli szukasz kawałków, w których można być istotne na zawsze, to jesteś w sekcji lakonicznych klasyków. Powściągliwe odcienie, szlachetne materiały i minimalna ilość dekorów, które zakłócają odbiór całości stworzonego wyglądu - to trzy charakterystyczne cechy, które charakteryzują podstawową biżuterię.

Inwestując w ponadczasową biżuterię, nie tylko zrobisz dobry uczynek dla siebie i swoich córek, które będą kolekcjonować i przekazywać dalej Twoje cenne akcesoria, ale także dokonasz dobrej inwestycji finansowej: cóż może być lepszego niż biżuteria, która jest zarówno kapitałem, jak i wiecznie żywą klasyką? Dokładnie: nic.

I miejsce: kolczyki z diamentami

Wszechstronne kolczyki z diamentami to "nouble van" w Twojej szkatułce z biżuterią. Każdego roku, lista o nazwie "Modna biżuteria"jest aktualizowany o coraz więcej kawałków. Ale diamentowe kolczyki o klasycznym wzornictwie, jakby z bajki Kryłowa, są nadal obecne. I nie zamierzają rezygnować z pozycji lidera.

Rozumiemy, że kolczyki diamentowe występują w różnych formach. W rzeczywistości jest to tylko materiał. A efekt końcowy zależy wyłącznie od lotu fantazyjnego jubilera. Ale aby uniknąć znalezienia się w sytuacji, w której wczoraj byłeś na szczycie mody, a dziś bajecznie droga biżuteria musi zostać usunięta z powodu nieistotności, inwestując w diamenty, daj pierwszeństwo pusetas lub kolczyki z angielskim zapięciem. Zachowaj minimalizm. Uwierz mi, diamenty w uszach wystarczą, aby Twoja biżuteria stała się wyjątkowa!

Plus, wszechstronne projekty kolczyki diamentowe będzie pasować do każdego rodzaju twarzy. I nie będziesz musiała się martwić, że np. nie będziesz mogła ich dać swojej córce, bo masz twarz księżycowatą, a ona jest właścicielką twarzy owalnej. Kolejnym plusem takiej biżuterii jest wygoda: ani poussety, ani diamentowe kolczyki z angielskim zapięciem nie wymagają zdejmowania przed snem. Nie są one zdeformowane ani uszkodzone. Ich konstrukcja jest wzorcem dla całodziennego noszenia. Te akcesoria nie są odczuwalne w uszach, ale sprawiają, że głęboki, stylowy - taki, na którym ludzie się wzorują i do którego wracają.

II miejsce: nić perłowa

Bardzo często, gdy recenzenci mówią o biżuteria modowaczęsto koncentrują się na perłach jako klejnotach, które przeciwdziałają starzeniu się. Ostrzegamy: są to niewłaściwi obserwatorzy, a informacje, które podają, są również zniekształcone nie do poznania. Akcesoria perłowe mogą i powinny mogą i powinny być noszone przez młode damy, przez kobiety o ugruntowanej pozycji oraz przez panie szanowane ze względu na swój wiek i status. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni wzór i rozmiar pereł: zasada, że im starsza kobieta, tym większe powinny być kamienie, nie została jeszcze odwołana, a zasada ta jest tak klasyczna, jak sznur pereł, który chcielibyśmy polecić.

Moda na perły była dziełem niezrównanej Coco. Mawiała, że perły są zawsze na miejscu - i dodawała tę drogocenną nić do każdej swojej kreacji. Przez pewien czas w modzie były naszyjniki z organicznych kamieni szlachetnych. Ale czas mijał, a miłość do owoców morza z masy perłowej była wciąż taka sama: niepohamowana i bezlitosna. Projektanci postanowili więc przenieść perły do kategorii klasyki. Razem z małą czarną, którą zgodnie z wolą Coco powinna mieć każda kobieta, od małej do dużej.

Przy odpowiednim doborze wielkości kamieni w naszyjniku, sznur pereł jest biżuterią uniwersalną: egzamin szkolny, gala towarzyska w sali koncertowej, prezentacja na dużą skalę, koncert szkoły muzycznej, a nawet banalny wieczór panieński na jachcie rzecznym - sznur pereł będzie odpowiedni na każdą z powyższych imprez oraz na sto tych, o których nie wspomnieliśmy.

Trzecie miejsce: Złote zegarki

Zegarek na rękę od dawna jest czymś więcej niż tylko urządzeniem do odmierzania czasu. Minęły dziesiątki lat od czasu, gdy zegarek był używany wyłącznie w tym celu. A może nawet stulecia. Nie prowadziliśmy dokładnych obliczeń. Dziś, zadając Google "Jaka biżuteria jest modna??", otrzymasz odpowiedź z wyszukiwarki m.in. na temat zegarków, wskazując aktualny W Google otrzymasz odpowiedź na temat wzorów, kolorów i materiałów, z których wykonany jest pasek, który nie pozostanie niezauważony w społeczeństwie.

Jeśli chodzi o klasyki, które nigdy nie wyjdą z mody i których nie wstydziłabyś się przekazać jako pamiątki rodzinne, diamenty i złoto są zdecydowanym must have. Możesz wybrać kamienie według własnego uznania, ale nie obejdzie się bez złota. Elegancki złoty zegarek na rękę powinien mieć prostokątną, okrągłą lub owalną tarczę. Fantazyjny design tarczy, którego radzimy unikać. Pasek może być złoty, tak jak główny element akcesorium, lub skórzany. To prawda, te ostatnie trzeba będzie od czasu do czasu wymieniać: skóra wytrzyma intensywne zużycie, ale nie dorównuje szlachetnemu metalowi.

Jednak to, co z jednej strony jest minusem, z drugiej strony jest plusem: możliwość wymiany pasków w złotym zegarku inkrustowanym fasetowanymi diamentami to niepowtarzalna szansa na urzeczywistnienie biżuterii, która ma już wiele lat, ale która wbrew przewidywaniom pozostaje na szczytach mody.

Czwarte miejsce: kolczyki z pierścionkami

O ile sznur pereł był polecany przez Coco i ilustrował jej własny, wyjątkowy styl biżuterii, o tyle kolczyki z kogutami (aka hoop earrings) weszły do mody za namową Madonny i Cher. Te gwiazdy amerykańskiej sceny pop noszą idealnie okrągłe kolczyki od lat 70-tych. Od tego czasu minęło pół wieku. I oto rezultat: congas ewoluował w biżuterię, która jest aktualna zawsze i wszędzie. Kluczem jest wybór odpowiedniej średnicy.

Jeśli zależy Ci na wszechstronności wyposażenie dodatkowePamiętajmy jednak, że maksymalna średnica biżuterii nie może przekraczać 5 cm, a jeszcze lepiej 4 cm. Co więcej, im mniejsza średnica, tym bardziej uniwersalne będą Twoje kolczyki. Również modna biżuteria Biżuteria kongo, pretendująca do miana ponadczasowej, musi być pozbawiona jakichkolwiek elementów ozdobnych. A jeśli nie możesz odmówić sobie takiego wisiorka (po prostu go uwielbiasz, czy coś w tym stylu), pamiętaj, aby usunąć ten designerski element z pierścionka, eksponując go i tym samym zmieniając w ponadczasową klasykę. Kamienie zresztą też są tabu: inkrustowane kolczyki to bardzo pretensjonalna biżuteria, w dodatku mieniąca się w świetle dziennym - nadmiernie i nieumiarkowanie, jakby prosiły się o festiwal filmowy lub bankiet organizowany przez wyższe sfery władzy. A to, musi się pan zgodzić, jest dokładnym przeciwieństwem oczekiwanego efektu. Klasyczna biżuteria, która jest zawsze aktualna, nigdy nie zachowuje się w ten sposób.

Piąte miejsce: bransoletka tenisowa

Ten, który jest wybrukowany diamentami, jak chodnik w historycznym centrum Lwowa: ciasno, kamień po kamieniu - tak, że nie widać podstawy cennej "kostki brukowej". Tenisowa bransoletka to upragnione pragnienie wielu dziewczyn. I nie wszyscy z nas wiedzą, że jego nazwa niesamowite akcesorium dostał właśnie z powodu tenisa jako sportu. Z góry przepraszamy, jeśli z zespołu Gold.ua zespół, słyszeliście już tę historię, ale jesteśmy pewni, że dla wielu z Was będzie ona nadal odkryciem i ciekawostką na temat Waszego ulubionego elementu biżuterii.

Chris Evert, amerykańska tenisistka i zdobywczyni 18 tytułów wielkoszlemowych, uwielbiała swoją wysadzaną diamentami bransoletkę. Uważała ją za szczęśliwą biżuterię. Chodzi mi o taką, która przyciągała ją do szczęścia we wszystkich jej przedsięwzięciach. No cóż, wiadomo jak to jest: prawda, nieprawda - ale i tak się w to wierzy, wbrew faktom i zdrowemu rozsądkowi. Dlatego też w 1987 roku podczas turnieju tenisowego US Open, Kris wyszła na kort z bransoletką na nadgarstku, ale w pewnym momencie odkryła, że klejnot zszedł z jej nadgarstka. Poprosiła sędziów o przerwanie meczu i umożliwienie jej odzyskania diamentu, a oni uprzejmie zgodzili się.

Od tego momentu bransoletka tenisowa, która do 1987 roku była ulubioną bransoletką Chris Evert, stała się najskrytszym życzeniem każdej dziewczyny na świecie. dodatek lepszy niż jakakolwiek reklama. I od tego czasu, nie znając odpowiedzi na pytanie, ...jaka biżuteria jest w modzie...I od tego czasu, nie znając odpowiedzi na pytanie, jaka biżuteria jest w modzie, można śmiało odpowiedzieć: co najmniej bransoletka tenisowa. A odpowiedź z pewnością zostanie zaliczona jako poprawna. I dziś, i za pięć lat, a najprawdopodobniej nawet za pięćdziesiąt.

Szóste miejsce: biżuteria w kształcie paznokci

Piszemy "ozdoba", bo może to być i bransoletka, i pierścionek, a nawet naszyjnik, wykonany w formie zakrzywionego gwoździa. Ale nie z żelaza, lecz z czegoś bardziej szlachetnego i wartościowego. Na przykład z żółtego złota, lub białego złota, a nawet platyny - w zależności od grubości torebki kupującego. Dziś, gdy widzimy niesamowity pierścionek do paznokci na opalonej, chudej dłoni na Instagramie innej beauty-blogerki, myślimy: "Wow! Co za akcesorium!". Ale zapewniamy cię, że jeśli przejrzysz popularny Profile Instagrama pięć do dziesięciu lat temu, ktoś na pewno będzie miał podobną biżuterię. A dlaczego tak jest? Tak, ponieważ dom jubilerski Cartier po raz pierwszy wydany cenne paznokcie z powrotem w 70s. W tamtych czasach była to naprawdę innowacja. A teraz, pół wieku później, jest to absolutny klasyk, który z niewiadomych przyczyn wciąż zadziwia, zachwyca i zachwyca swoim wyglądem.

Prawdą jest, że Aldo Cipullo, twórca gwoździa Cartier i niepełnoetatowy projektant włoskiego domu jubilerskiego, sam nie wpadł na pomysł oryginalnego elementu biżuterii. Był to raczej jeden z tych pomysłów, które unoszą się w powietrzu, a ty musisz tylko wyciągnąć rękę, aby je złapać. Złote i srebrne paznokcie pojawiły się po raz pierwszy w Anglii w epoce wiktoriańskiej. W tamtych czasach całe wyższe sfery lubowały się w sportach jeździeckich. Gwóźdź był jednym z symboli wyścigów konnych. I właśnie dlatego jubilerzy pod koniec XIX wieku tak bardzo stawiali na ten atrybut. Z paznokci robiono bransoletki ze srebra lub złota, zdobione kwiatami szmaragdów, szafirów i rubinów, noszone na nadgarstku jako znak przynależności do wyższych sfer, a w szczególności do sportu jeździeckiego.

Siódme miejsce: naszyjnik kaskada

Tak filistrzy nazywają ten element biżuterii. Wiemy jednak, że jego prawdziwe imię to... Rivière. Przyjrzyj się uważnie: jego klejnoty przypominają Lazurowe Wybrzeże i fale, które uderzają o piasek i pośpiesznie odpływają, ustępując miejsca swoim towarzyszom. Naszyjnik Riviera lub Cascade (nazywaj go jak chcesz lub do czego jesteś przyzwyczajona) wszedł do mody w XVIII wieku. Prawdziwie, wszystko co nowe jest dobrze zapomniane stare. Żyjemy w XXI wieku, a więc nasuwa się logiczne pytanie: no bo przecież jeden dodatek nie mógł pozostać popularny tak długo - przez całe dwa stulecia? Nie mógł. Anna Wintour, redaktorka amerykańskiego Vogue'a, tchnęła życie w kaskadowy naszyjnik. Z tego punktu widzenia jest całkowicie monogamiczna: Riviera zdobi jej szyję równie często, jak okulary przeciwsłoneczne twarz, a na głowie perfekcyjny brazer, czyli zawsze.

Anna Wintour uwielbia przede wszystkim kaskadowe naszyjniki przypominające XVII-wieczną biżuterię, kiedy to naszyjnik z riwiery nie był jeszcze mainstreamowy: trzy lub cztery szlachetne warstwy, każda inkrustowana półszlachetnymi kamieniami - większymi i mniejszymi, koniecznie o różnych odcieniach.

Miejsce ósme: wąż z klejnotami

Biżuteria, wizerunek węża - jakie skojarzenia wywołuje to w Twojej głowie? Prawdopodobnie taki sam jak nasz: producent biżuterii, Bvlgari. BvlgariKolekcja Serpenti. A ta kolekcja nie jest nowa. Raczej w starym stylu. Jest ona jednak absolutnie uniwersalna i aktualna nawet teraz - wiele lat po jej powstaniu i wejściu na światowy rynek. I jeśli odważymy się spojrzeć prawdzie w oczy, to jest prawdopodobne, że biżuteria z wężami jeszcze długo będzie cieszyła się zainteresowaniem wśród miejskich fashionistek. Symbol użyty w kolekcji jest zbyt ponadczasowy.

Drogocenny wąż pojawił się w naszym codziennym życiu na polecenie księcia Alberta z Saksonii-Coburg-Gotha. Nie prosimy o zapamiętanie nazwiska tego szlachcica, ale prosimy o zapamiętanie, że opisane poniżej zdarzenie miało miejsce w 1840 roku, a więc w połowie przedostatniego stulecia. Książę Albert wpadł na pomysł, aby poślubić dziewczynę o imieniu Wiktoria. Nie była łatwą damą, jaką powinna być królowa Anglii i Irlandii. I tak pierścionek zaręczynowy, podarowany w prezencie przez przyszłego męża, musiał być wyjątkowy - nie taki jak wszystkie inne.

W zasadzie dla księcia Alberta nie było trudno wybrać oryginalny pierścień. Pan Młody znał się na oryginalnej biżuterii, więc z wszelkimi honorami i niezbędną dawką romantyzmu podarował swojej ukochanej pierścionek w kształcie węża, który inkrustowany jest rubinami i szmaragdami. Panna młoda pokochała ten prezent. A społeczeństwo, dowiedziawszy się o takim prezencie, wybuchło: motyw węża natychmiast stał się dominujący w biżuterii, ponieważ wszystkie księżne i arystokratki chciały mieć pierścionek podobny do zaręczynowego dodatku królowej Wiktorii. Nic na to nie poradzisz: chcieć czegoś, co ma dziewczyna lub rywalka, to zupełnie zwyczajne życzenie dla dziewczyny.

W każdym razie, mimo kontrowersyjnej symboliki, książę Albert od razu uczynił z węża symbol wszechogarniającej miłości, lojalności i rodzinnego szczęścia. A dzięki rezonansowi w społeczeństwie, obrączki z wężem stały się na długi czas dominującą biżuterią ślubną.

Dziewiąte miejsce: twarda opaska na rękę

Och, każda feministka ma ten kawałek! Cóż, przynajmniej powinna. Bo w świecie biżuterii to właśnie twarda opaska jest symbolem nieustraszonej walki kobiet o swoje prawa.

Historia tego elementu biżuterii rozpoczęła się w latach 30. ubiegłego wieku. Jubiler o nazwisku René Boisin, który odziedziczył firmę po swoim ojcu (a ten ostatni po swoim ojcu - dziadku René), właśnie rozpoczynał swoją działalność w rodzinnej Francji. Jubiler był żonaty z kobietą o imieniu Jeanne. To właśnie ona została jego pierwszą i najważniejszą asystentką. Oczywiście, jego żona robiła wszystko w 100% anonimowo, bo wyobrazić sobie kobietę-jubilera we Francji w pierwszej połowie XX wieku było po prostu niemożliwe. W tamtych czasach społeczeństwo powierzało płci pięknej tylko najważniejsze sprawy - obowiązki domowe, wielogodzinne przesiadywanie przy kuchence, pranie i wszystko w tym samym duchu. Samorealizacja nie wchodziła w rachubę. Jeśli kobieta jest mężatką, to znaczy, że stoi za swoim mężczyzną, a nie obok niego i na pewno nie przed nim.

Jednak śmierć męża dokonała korekt w życiu Jeanne, a także w historii marki Boivin, na czele której nagle okazało się, że jest krucha i "niezdolna do niczego kobieta". Wdowa Rene Boaven podjęła wtedy stanowczą decyzję: nie sprzeda rodzinnej firmy, bo nie może jej powierzyć komuś innemu, będzie ją prowadzić sama. Czas pokazał, że była to decyzja nie tylko jedyna słuszna, ale i po części legendarna. Działania Domu Jubilerskiego Boivin po śmierci Renee stały się częściowo manifestacyjne: Jeanne zaczęła coraz częściej zapraszać kreatywne projektantki do współpracy przy tworzeniu kolekcji dla promowanej marki, a marka wykreowała utalentowane panie, znane na całym świecie.

Ale wracając do bransoletki i historii o tym, jak stała się feministycznym manifestem biżuteryjnym. Jedną z kreatywnych projektantek zaproszonych przez Jeanne Boisvert była dziewczyna o imieniu Juliette Moutart. Wtajemniczeni wielokrotnie słyszeli jej nazwisko w połączeniu z określeniem "jedna z najbardziej utalentowanych kobiet jubilerów ubiegłego wieku". Jeanne w porę dostrzegła dar swojej koleżanki i zaprosiła ją do współpracy. A Juliette w zamian stworzyła biżuterię, która stała się symbolem domu jubilerskiego Boivin - twardą bransoletę caffu, która od lat 40-tych ubiegłego wieku jest wzorcem klasycznej biżuterii. biżuteria i dziś wygląda tak samo powściągliwie i arystokratycznie na kobieta kobiecej dłoni, jak to miało miejsce wiele lat temu i nadal pozostaje popularny.

Miejsce dziesiąte: klipy

Co więcej, aby poczytać o klipsach w topowej biżuterii ponadczasowej możemy wybierz niezależnie od mody trendy, i okres historyczny, którego na pewno się nie spodziewałeś. Oznacza to jedno: w naszych pudrach wciąż jest mnóstwo proszku i wciąż możemy Cię zaskoczyć.

Wydawać by się mogło, że klipsy wróciły do mody zaledwie kilka lat temu, prawda? Cóż, mylisz się: w rzeczywistości klipsy nigdy nie wyszły z mody. Światowej sławy domy jubilerskie kontynuują ich produkcję w ramach swoich nowych kolekcji, ponieważ stylowa biżuteria zawsze była poszukiwana przez tych, którzy nie mają przekłutych uszu, ale uwielbiają ozdabiać swoje płatki uszne. piękna branding.

Clip-ony są kolejnym dowodem na to, że najbardziej pomysłowe rzeczy na tym świecie są zawsze proste. A ta jedna mała i pozornie zupełnie nieistotna rzecz może pełnić ogromną liczbę bardzo różnych funkcji. Weźmy klip jako przykład i spójrzmy na wszystkie powyższe elementy. Czym więc była ta biżuteria dla dziewcząt, które żyły w XIX wieku, kiedy to dodatek ten po raz pierwszy pojawił się na dworze publiczności:

 • Klipsy były noszone na uszach jako alternatywa dla kolczyków (w zasadzie po to zostały stworzone);
 • Spinki były wpinane we włosy i używane jako wsuwki, aby utrzymać loki w miejscu i dodać ozdoby do fryzury;
 • Klips pełniący rolę broszki na kołnierzu płaszcza lub sukienki: nic prostszego niż przypięcie ulubionej biżuterii do linii brzegowej;
 • Klipsy służyły jako ozdoby do butów: ozdoby na butach były już wtedy powszechne, a obecność klipsów w stroju modnisi poszerzała tylko granice fantazji jej własnej garderoby;
 • Klipsy mogły służyć nawet jako guziki, których nie trzeba było przyszywać do sukienki, ale które w jednej chwili mogły wzbogacić strój dziewczynki.

Nie wyciągaj więc pochopnych wniosków na podstawie artykułów kiepskich stylistów i nie spisuj na straty produktów, które rzekomo straciły na znaczeniu. Po pierwsze, jest całkiem możliwe, że wrócą do nas ponownie. A po drugie, jest szansa, że w czasie tej przerwy przejdą próbę czasu, a ich kolejny powrót będzie o wiele bardziej triumfalny niż pierwsze pojawienie się na wybiegach. Bo czym innym jest bycie modnym przez jeden sezon, a czym innym pozostanie klasycznym elementem na zawsze.

To prawda, że weterani się nie starzeją, a dotyczy to również biżuterii. Nie pozostało ich już wiele, ale nawet ta liczba w zupełności wystarczy, aby stworzyć podstawową, cenną garderobę na każdą okazję - i przestać wreszcie kierować się ulotnymi trendami w modzie. W końcu tylko klasycy są znani z tego, że wyprzedzają swoją epokę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz