Pierścionek z kamieniem szlachetnym

Udostępnij

WYBIERASZ PIERŚCIONEK Z KAMIENIEM SZLACHETNYM? DOKONAJ ŚWIADOMEGO WYBORU

Teoretycznie wszystko jest proste - biżuteria ma zdobić kobietę (mężczyznę zresztą też) i tyle. Gdyby jednak rzeczywiście wybór konkretnego dzieła sztuki jubilerskiej sprowadzał się tylko do kwestii estetycznych, to nasze życie byłoby zbyt nudne. Dlatego właśnie nie powinnaś ograniczać się tylko do brylantów i cyrkonii. Jest masa innych, przepięknych kamieni szlachetnych, które w dodatku niosą ze sobą jakieś znaczenie.

PORA OTWORZYĆ SIĘ NA NIEOCZYWISTE WYBORY

Kamienie szlachetne używane w jubilerstwie dedykujemy różnym charakterom i osobowościom. Właściwy wybór decyduje o tym, jak dany pierścionek będzie prezentował się na Twoim palcu i czy po prostu będzie do Ciebie pasował - nie tylko wizualnie, ale też charakterologicznie. Oczywiście, względy estetyczne są ważne, ale powinnaś się również zastanowić, czy kamień, który Ci się spodobał, będzie odpowiednio wyrażał Ciebie.

Wyobraź sobie szałową sukienkę, całą wykonaną z płatków złota. Z pewnością Ci się podoba, ale czy czułabyś się w niej dobrze podczas wieczornego wyjścia? Jeśli nie lubisz zbytnio zwracać na siebie uwagi, to nie byłby odpowiedni wybór. Zupełnie inaczej będzie w przypadku pań bardzo świadomych swojego uroku, kochających skupiać na sobie spojrzenia. Dokładnie ta sama zasada działa w przypadku biżuterii.

pierscionek ze szmaragdem

NOWY POCZĄTEK - ALE Z JAKIM KAMIENIEM?

Obecnie zdecydowanie najpopularniejszymi kamieniami szlachetnymi stosowanymi w jubilerstwie - poza oczywiście diamentami - są: ametyst, cytryn, kwarc dymny, topaz i granat. Ich wspólna cecha? Ponadczasowe piękno. Te kamienie są łatwo rozpoznawalne, bo mają charakterystyczne kolory. Otoczone złotą obrączką stanowią fantastyczny dodatek do każdej stylizacji i typu urody. Nie są przy tym tak popularne, jak diamenty czy cyrkonie.

Aby ułatwić Ci wybór konkretnego kamienia, przytoczymy dla Ciebie przeznaczenie każdego z nich:

  • Ametyst - kamień wprowadzający do życia harmonię, dedykowany kobietom pewnym siebie, przodującym, ale pragnącym odzyskać równowagę po nerwowym dniu pełnym wyzwań. Jego obecność bardzo sprzyja logicznemu myśleniu.
  • Cytryn - kamień kobiet tryskających pozytywną energią, bardzo towarzyskich, które uwielbiają skupiać na sobie uwagę. Jeden z najpiękniej błyszczących kruszców poza diamentami. O możliwościach stylistycznych, jakie daje cytryn, przeczytaj w TYM wpisie
  • Topaz - coś dla pań mających uwodzicielską naturę. Przepiękny, błękitny kamień nikogo nie pozostawi obojętnym, jest dedykowany kobietom świadomym nie tylko swojej urody, ale także pozycji społecznej i zawodowej. Idealny dla przedstawicielek prestiżowych zawodów.
  • Kwarc dymny - bardzo bezpieczny wybór dla pań, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu, ale nie mają odwagi wykonać kolejnego kroku. To kamień przeznaczony dla perfekcjonistek, lubiących stać nieco z boku, jednak gotowych w każdej chwili zabłysnąć swoim przydymionym pięknem.
  • Granat - podobnie jak kwarc dymny jest idealnym wyborem dla pań niezdecydowanych, mających problemy z okazywaniem emocji. Dodaje im odwagi i pomaga wkroczyć na nową, bardziej świadomą ścieżkę. Jego zniewalające piękno zmusza innych do patrzenia, co wpływa na nawiązywanie nowych znajomości.

Jeśli Twój charakter predysponuje Cię do noszenia pierścionka z każdym z tych kamieni, kieruj się wówczas względami typowo estetycznymi. Ciemny kwarc czy granat lepiej będzie prezentował się w zestawieniu ze śniadą karnacją i czarnymi lub brązowymi włosami. Topaz, ametyst i cytryn są z kolei doskonałymi towarzyszami pań o zwiewnej, jasnej urodzie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz