Piercing 2021: kilka starych, zapomnianych trendów i 5 nowych, przełomowych

Udostępnij

Nowe jest dobrze zapomniane stare: kolczykowanie ciała. Czy pamiętasz jeszcze to słowo? Jeśli nie, to najwyższy czas, żebyś sobie przypomniał. Przez całą dekadę (a może nawet dłużej) używaliśmy słowa "piercing" wyłącznie w znaczeniu "przekłucie uchaczyli "przekłucie ucha", oznaczające dziurę w płatku ucha - nic więcej. I tych, którzy w latach dashing student odważył się przebić jego pępek, ostatnie kilka lat skrzętnie ukrył piercing pod dżinsy z wysoką talią. Jakby chciał powiedzieć: "Tak, cóż, piercing jest na zewnątrz, spójrzmy prawdzie w oczy". Ale świat nie stoi a wraz z nim trendy w modzie, które mieszają się ze sobą w tłumie. Wygląda na to, że nadszedł czas, aby odkurzyć kolczyki. Ponieważ trendy "piercingowe" są jednym z najbardziej dyskutowanych tematów 2021 roku wśród stylistów i fashionistek.

W czasach młodości naszych matek i babć wystarczyło zrobić tylko dwa kolczyki - w lewym i prawym płatku ucha, a potem przez całe życie można było wybierać między jednym kolczykiem a drugim, zmieniając cenną ozdobę w zależności od pory roku lub osobistych preferencji osoby noszącej kolczyk. Kolczyki w brzuchu czy nosie nie wchodziły w rachubę. Takie rzeczy można było zobaczyć tylko w czasopismach lub w programach telewizyjnych o innych narodach i obcych kulturach. Prawdopodobnie. Bo nawet tego nie jesteśmy do końca pewni. W ówczesnym klimacie politycznym dyfuzja kulturowa była w zasadzie niemożliwa, inaczej niż dzisiaj.

Obecna moda na piercing to mieszanka Bali, boho, Indii i minimalizmu. Nie bądźcie zaskoczeni: w rzeczywistości, pomimo obfitości piercingu, który musi pojawić się na ciele osoby podążającej za trendami mody, ozdoby te wyglądają bardzo minimalistycznie i lakonicznie. I nie ma znaczenia, czy przekłucie znajduje się w małżowinie usznej, spirali (górnej części spirali) czy w obu tych miejscach.

Witaj w przeszłości: piercing, który znów jest modny

Z roku na rok, podążając za trendami w modzie, bezwiednie przypominamy sobie stare dobre porzekadło, że wszystko, co nowe, jest już dawno zapomniane. W rzeczywistości, częściej niż w innych przypadkach, tak właśnie jest. Weźmy na przykład przekłuwanie płatków uszu. Takie piercingi istnieją odkąd sięgamy pamięcią. Dwie dekady temu modne były proste kolczyki - po jednym w każdym płacie. Jeszcze dziesięć lat temu modne kobiety robiły sobie jeden piercing w jednym płacie i kilka w rzędzie w drugim, ozdabiając otwory pasującymi do siebie pussettes. Do 2021 roku taka konieczność zniknęła z powodu asortymentu sklepu internetowego. Ale mimo to, przekłuwanie uszu jest znowu w modzie. To prawda, w nieco zmodyfikowanej formie.

Płatek ucha

 

Specjaliści, którzy wykonują przekłucie ucha określane jako "stitching", przekłuwanie płatka ucha jest techniką, którą możesz zastosować. Możesz się do niego uciec zarówno wtedy, gdy masz już jedną dziurkę w płatku, jak i wtedy, gdy Twoje uszy nigdy nie były przekłute. Zasadniczo, kolczyk typu "stitch" to dwa kolczyki na tym samym płacie, umieszczone tak, jakbyś próbował zrobić ścieg igłą. Stąd nazwa. Do takich "szwów" zazwyczaj pasują dwa maleńkie sztyfty z diamentami lub cyrkoniami albo dwa kolczyki kongo o małej średnicy.

Jeśli masz już dawno przekłute płaty i w każdym z nich nosisz piękne kolczyki, które tworzą parę, dodatkowe przekłucie możesz ozdobić pussetem. Nie może on jednak przyćmić głównej pary kolczyków. Dlatego zaleca się, aby dać pierwszeństwo do najbardziej kompaktowych biżuterii z przezroczystym kamieniem.

Kolczyk do nosa Septum

 

Przegroda to Przegroda nosowa jest rodzajem kolczykowania nosa, które wymaga przekłucia przegrody. Kojarzone są z nią na przykład Rihanna i Zoe Kravitz. Istnieją setki zdjęciaz nich z kolczykami - w domu i na scenie. Ten trend nie narodził się wczoraj. Można go śmiało nazwać układem z kategorii "retro". Bo kilkadziesiąt lat temu celebryci i twórcza bohema z takim samym szałem przebijali przegrodę, by wyrazić siebie, by być na czasie.

Ale tym razem jest trochę inaczej: obecnie nawet ci, którzy nigdy nie byli widziani z kolczykami na ciele, noszą kolczyki w przegrodzie. Na przykład Bella Hadid czy Scarlett Johansson. Powrót septum piercing z tego punktu widzenia nie wydaje się aż tak zaskakujący: skoro zauważyły go fanki klasycznego stylu, to my - osoby dalekie od świata celebrytów - powinniśmy przyjrzeć się temu trendowi. Gdy przegroda otrzymuje otwór przelotowy, zdobi ją minimalistyczny pierścień. Jeśli chcesz czegoś bardziej krzykliwego, możesz użyć pierścionka z małą zawieszką.

Przy okazji, przegroda nosowa nie jest bynajmniej jedynym sposobem na przebicie nosa. Są też inne:

 • przebicie skrzydła - najczęstsze;
 • mostek - Mostek jest kolczykiem w nosie, który może być podłużny lub poprzeczny (zwykły paznokieć nie jest używany do tego typu kolczyków, jedynie sztanga jest kompatybilna z mostkiem);
 • septril - Przekłucie dolnej części czubka nosa, w którym jako ozdobę stosuje się pręt jubilerski.

Następnie jest tak zwany Austin Bar piercing. Ten typ kolczyka w nosie otrzymuje swoją nazwę od człowieka, który jako pierwszy to na własną rękę body. Austin Bar (tak nazywał się ten śmiałek) przebił sobie czubek nosa nie dotykając przegrody, czyli chrząstki.

Piercing, który zaskoczy w 2021 roku

 

Pragnienie bycia wyjątkowym i niepowtarzalnym, chęć wyróżnienia się z tłumu takich samych, marzenie o byciu innym i oryginalnym - to siły napędowe wszystkiego, co nowe. To właśnie im musimy podziękować za nowe formy piercingu, które pojawiły się znikąd lub powstały na bazie starych, ale mocno przekształconych przez czas wariantów i sposobów.

"Ukąszenie węża".

Ten rodzaj piercingu jest niesamowicie popularny w Nowym Jorku i innych postępowych miastach świata, do których trendy w modzie docierają szybciej niż do reszty naszej planety. Podobno dlatego, że właśnie w tych miastach są one tworzone. W rzeczywistości, przekłucia po ukąszeniu węża są bardzo podobne do wyżej opisanego "szwu". Tylko u nas drapieżny szew znajduje się nie na samym płatku, ale w centrum najbardziej zewnętrznej chrząstki ucha. Ta część ucha jest medycznie określana jako loczek.

Dostępne są różne rodzaje kolczyków, które mogą ozdobić lok. Kolczyk może być wykonany z dwóch malutkich kółeczek lub dwóch malutkich sztyftów. Bardzo piękny kolczyk Możesz uzyskać bardzo piękne przekłucie ucha, jeśli ozdobisz dwa przekłucia w środku loka mono-earringiem, czyli dwoma połączonymi ze sobą ząbkami. To prawda, w tym przypadku należy udać się do kosmetyczki z już nabytą dekoracją, aby upewnić się, że specjalista usunął nakłucia od siebie na odpowiednią odległość. Monopiercingi, takie jak ten opisany przez nas, nie pozwalają na regulację odległości między piercingami i wymagają precyzyjnie dobranej odległości.

Przekłucie oczodołu

Jeśli masz już przekłuwanie uszu.Piercing orbitalny", który jest ciągiem podwójnych kolczyków zaczynających się na płatku i przechodzących przez grzbiet, jest doskonałym pomysłem. Wynaleziony, po raz kolejny, przez nowojorskich rzemieślników. Z czasem piercingi, następujące jeden po drugim i ozdobione monotonnymi cipkami lub pierścionkami, nudzą się i zaczynają drażnić swojego nosiciela. Dlatego też amerykańscy eksperci proponują swoim klientom wyjęcie starych kolczyków i założenie nowych. Mówimy tu o kongach o małej średnicy. Jeśli masz sześć dziurek, będziesz potrzebować trzech kolczyków. Każdy kolczyk musi być połączony z dwoma przekłuwanymi elementami poprzez włożenie ostrej części do jednego i wyjęcie jej do drugiego, a następnie zapięcie. W zasadzie do kolczyków orbitalnych jak żadne inne pasowałaby nazwa "szew". Ale nie wszystkie modne trendy w piercingu można nazwać tą samą nazwą, prawda?

Zasadniczo, orbital piercings nie są nowe piercing, ale sposób biorąc świeże spojrzenie na starych otworów, które miały czas, aby uzdrawiać bezpiecznie.

Płaski piercing chrząstkowy

Tak, tak, jesteśmy świadomi, że przekłucie małżowiny usznej wokół krawędzi trudno się dziwić. Prawdopodobnie nie raz widziałeś te piercingi na przechodniach, gwiazdach showbiznesu i ludziach, których znasz. Ale kiedy proponujemy przekłucie płaskiej, centralnie położonej chrząstki na szczycie ucha, jest to nowość.

Ten piercing został po raz pierwszy wykonany przez rzemieślników z Los Angeles. Najwyraźniej w okresie twórczych poszukiwań - by zaproponować klientowi świeży pomysł. Chociaż, jeśli kopać głębiej, prawdopodobnie takie otwory zostały wykonane na ich ciałach przez niektóre plemiona lub Azjatów, dla których piercing jest częścią starożytnej kultury, a nie nowomodny trend, który przyszedł ze Wschodu lub z Zachodu.

Przekłuwanie chrząstki jest bardziej bolesne niż przekłuwanie płatka ucha. A takie rany goją się dłużej niż zwykłe nakłucia. Ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic złego w tym procesie, o ile jest on wykonywany przez mistrza, a nie dziewczynę, z którą wypiłeś o kilka drinków za dużo. Rezultat końcowy z pewnością będzie miał ujmujący wygląd. Szczególnie dla tych, którzy preferują zwięzłe, ale trafne akcenty w swoim wyglądzie.

Przebijanie koziej bródki

Chrząstka, która zasłania wejście do przewodu słuchowego, nigdy wcześniej nie była dotykana. W rzeczywistości wielu z nas nawet nie wiedziało, że jest to część przewodu słuchowego. część ciała może być przebite i że takie przekłucie przewodu słuchowego może być całkowicie bezpieczny. Możesz wykonać ten kolczyk nawet jeśli Twoje uszy są całkowicie "nieskazitelne" i nigdy w życiu nie były dotykane przez rzemieślnika.

Tak, zgadzamy się, nie jest to najbardziej znany kolczyków w uszach, takich która do niedawna nawet nie brała pod uwagę koziej bródki jako trampoliny dla kolczyka. Jednak patrząc na wyniki, trzeba przyznać, że piercing z kozią bródką wypada korzystnie w porównaniu z tradycyjnym piercingiem: od razu przyciąga uwagę i staje się odważnym i głośnym akcentem. Nawet jeśli piercing jest ozdobiony malutką cipką.

Przekłuwanie sutków

Zachodnie fashionistki już dawno doceniły tę nowość w świecie piercingu. W zasadzie, według zachodnich standardów, piercing sutek nie może być nazywany nowością: ten trend żył przez kilka lat z rzędu, nie tracąc na znaczeniu. I najwyraźniej dlatego dotarł do Europy Wschodniej, a nie zagubił się gdzieś po drodze do nas - na terytorium Starego Świata.

Amerykańscy tatuażyści, dla których kolczyki w chrząstce ucha - Amerykańscy tatuażyści, dla których przekłuwanie chrząstki ucha jest oczywistością, przypisują popularyzację tak nietypowego trendu zmianom społecznym. Ich zdaniem przekłuwanie sutków to sposób, aby bez słów powiedzieć: "Do diabła z tym wszystkim! Sposób na protest, jeśli można tak powiedzieć. Nie wykluczajmy jednak, że niektórzy ludzie robią sobie taki piercing z powodów czysto estetycznych. Wszak człowiek zawsze najpierw wybiera estetykę, a dopiero potem znajduje dla niej etyczne wytłumaczenie.

Pewnie Cię zaskoczymy, ale dla kultury zachodniej właśnie ten trend w 2021 roku będzie najbardziej pożądany i najbardziej popularny. popularne .. U nas zapewne będzie traktowana z rezerwą - jak to zwykle bywa z wszystkim, co nowe. Ale czas minie i nawet taka nietypowa moda znajdzie swoją niszę w ukraińskiej kulturze piercingu. Chcesz się założyć?

Przekłuwanie paznokci

 

Jeszcze rok czy dwa lata temu ten mikro-trend pokazywał nam zęby na stronach błyszczących magazynów, a my przeglądałyśmy go ze sceptycznie uniesioną brwią. Jednak w 2021 roku nie można ignorować tego mikrotrendu. Ogólnie rzecz biorąc, właśnie w tym kierunku to zmierzało. Artyści paznokci od lat eksperymentują z inkrustacją długich paznokci ku uciesze swoich klientek. Z roku na rok oferują twórczym naturom zasadniczo nowe formy - niezbyt wygodne w noszeniu, ale za to wyglądające szykownie. Teraz kolczyki.

Od razu ostrzegamy: eksperymentowanie w ten sposób z naturalnymi paznokciami jest niepożądane. Nawet najpiękniejsze nie warto psuć sobie paznokci, dla których jest to nienaturalne. Ale jeśli nosisz paznokcie akrylowe lub tipsy, nie ma żadnych pytań.

 • Porady - Są to tipsy z tworzywa sztucznego, które imitują naturalny paznokieć. Materiałem do ich produkcji jest tworzywo sztuczne ABS.
 • Akryl - to polimerowy proszek w formie pudru, którym technik w rzeczywistości "rzeźbi" sztuczny paznokieć, przyczepiając go do naturalnej płytki paznokcia klientki.

Istnieje wiele możliwości kolczykowania paznokci. Niektóre fashionistki wolą "przekłuwać" każdy paznokieć biżuterią. Inni robią to tylko jednym paznokciem - tak, aby nie posunąć się za daleko i nie uczynić obrazu zbyt bogatym i pretensjonalnym. Jeśli jest pragnienie, aby robić nie masz ochoty na przekłuwanie paznokci, nie masz ochoty na noszenie takiej biżuterii, nie masz ochoty na przekłuwanie paznokci. ozdoba Obecnie istnieje rozwiązanie. Wybierz odpowiednią biżuterię (najlepiej kostiumową) - samodzielnie lub z pomocą rzemieślnika - i przymocuj ją na przedniej powierzchni paznokcia za pomocą lakieru żelowego.

Wiadomość z przyszłości: kolczyki, które muszą być "dorosłe

 

przekłuwanie palców - A co powiesz na to? Brzmi to okropnie dla ucha, zgadzamy się. Ale taki piercing wygląda dość efektownie. Styliści zapewniają, że w tym roku ten rodzaj piercingu stanie się niezwykle popularny. Ale my, wiedząc, jak powoli i niechętnie ukraińskie społeczeństwo przyjmuje wszystko, co nowe, jesteśmy pewni, że takie kolczyki jeszcze czekają na swój czas.

Styliści piercingu palców nazywają go nową alternatywą dla obrączki ślubnej. Piercing pozwala na noszenie biżuterii na przedniej stronie palca, która naśladuje obrączkę ślubną, ale nie otacza całkowicie palca. Do ozdobienia takiego piercingu potrzebne są specjalne produkty, których nie spotkaliśmy jeszcze na krajowym rynku masowym. Chociaż możliwe jest, że są one dostępne w arsenale mistrzów tatuażu i piercingu w wymaganej ilości. Trend ten jest nowy i obecnie mało popularny. Dopiero szuka swojego miejsca w modzie, ale już zdążyła wywołać dyskusję w społeczeństwie. Ktoś potępia taki stosunek do własnego ciała. A ktoś przeciwnie, cieszy się z takich zjawisk. My jesteśmy pewni: Twoje ciało to Twoja sprawa, więc decyzja należy do Ciebie.

Microdermals - to kolejne innowacyjne zjawisko w świecie piercingu. I wydaje nam się, że musimy jeszcze do tego dorosnąć. Chociaż niektóre gwiazdy showbiznesu zdążyły już zrobić sobie zdjęcia na Instagramie z kryształami na ciele.

Mikrodermale wyglądają jak kamienie szlachetne umieszczone w dowolnej części ciała. Klient sam wybiera lokalizację. Lekarz może to tylko skorygować, proponując klientowi przesunięcie się trochę w prawo lub w lewo i ostrzegając o niuansach leczenia niektórych części ciała. W rzeczywistości wykonuje się nakłucie skóry i wszczepia się w nią specjalną ozdobę. Jego dolna część umieszczona jest pod tkanką ludzką. Górna część w postaci małego kamyczka staje się niezwykłym i praktycznie niezbędnym elementem ciała.

W zasadzie można szturchnąć mistrza w dowolną część siebie i poprosić go o wszczepienie mikrodermy - jednej lub więcej. Ważne jest, aby nie pozwolić biżuterii przeszkadzać w codziennym życiu. Ponieważ jeśli będziesz ciągle przylegać do niego ubraniem lub włosami, piercing będzie się długo goił, powodując dyskomfort i niewygodę oraz prowokując ból.

Co myślą lekarze

Nie wszyscy lekarze są przychylnie nastawieni do piercingu. Ok, nie owijajmy w bawełnę: ministrowie Asklepiosa - starożytnego greckiego boga medycyny i uzdrawiania - są sceptyczni wobec pragnień swoich pacjentów, którzy chcą się przebić dla "urody". Jest to całkiem zrozumiałe, gdyż zadaniem lekarza jest nie tyle leczyć, co zapobiegać i uprzedzać negatywne skutki. Dlatego rozmowa z lekarzem rodzinnym na temat piercingu zaczyna się właśnie od tego.

Nie, nie uważamy tego za głupotę. Nie, punkt widzenia lekarza nie jest dla nas nonsensem. I jest to chyba pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę planując wizytę u kosmetyczki lub tatuażysty na premierę lub inne przekłucie ciała. Bo najpierw zdrowie, potem piękno. Bo uprzedzony to uprzedzony.

 1. Belly przycisk piercing może powodować pewne komplikacje podczas ciąży. Jeśli wiesz, że spodziewasz się dziecka, najlepiej jest odłożyć piercing na co najmniej dziesięć miesięcy. Jeśli zajdziesz w ciążę z kolczykiem w pępku, poproś swojego położnika o poradę. On powie Ci dokładnie, czy musisz usunąć kolczyk, czy nie. I czy powinieneś, teraz czy kiedy. Główne obawy o pępek piercing podczas ciąży są skoncentrowane wokół tkanki przedniej ściany brzucha. Czasami piercing powoduje rozdzielenie tych tkanek, uszkadzając istnienie dziecka w łonie matki.
 2. Niektórzy terapeuci uważają, że stały kontakt tkanek ludzkiego ciała z metalem może być szkodliwy dla zdrowia człowieka. Ich zdaniem noszenie biżuterii w "nieodpowiednich" miejscach może wywoływać różne choroby. Nie ma sensu się o to spierać, bo wiele nisz ludzkiego życia nie zostało jeszcze dostatecznie zbadanych. A to, co jest dobre dla jednego, nie jest tak dobre dla drugiego. Jeśli więc bardzo się obawiasz lub boisz - zrezygnuj z piercingu. Nadmiar nerwów, których po prostu nie potrzebujesz.
 3. Istnieje ryzyko, że metal nie zakorzeni się. Zdarzają się przypadki, że kolczyk odpada wraz z martwym fragmentem tkanki. To jest często po pępek piercing. Może być również tak, że biżuteria piercingowa prowokuje stan zapalny. I piercing przez długi czas nie leczy, obniżając jakość ludzkiego życia. Ale ogólnie rzecz biorąc, zdarza się to dość rzadko.

Z tego punktu widzenia, przy wyborze kolczyka do piercingu, warto skonsultować się ze specjalistą. Czy wiesz na przykład, że srebro włożone w krawędź chrząstki ucha może wywołać proces zapalny? My też nie, i to jest powszechne przekonanie. Warto więc zasięgnąć opinii kogoś, kto się na tym zna, zanim podejmie się jakiekolwiek ryzyko.

Top 3 fakty o piercingach, które Cię zirytują

 

Jeśli zdecydujesz się na przekłucie (choć spójrzmy prawdzie w oczy: nie jest to aż tak heroiczne), możesz pewnego dnia skończyć w takim topie. W końcu okazuje się, że niektóre rodzaje piercingu powstały tylko dlatego, że ktoś kiedyś postanowił zrobić sobie nietypowy piercing na własnym ciele. Rozmawialiśmy już o Austin Bar. Ale nie tylko.

 1. Starożytni rzymscy mężczyźni przekłuwali swoje sutki i wkładali do nich małe pierścienie w jedynym celu: aby krawaty z płaszcza mogły być nawleczone na te pierścienie, zabezpieczone i związane.
 2. Piercing "Prince Albert", czyli piercing głowy prącia, również nosi imię swojego twórcy. Albert (nie ten z piercingiem, ale prawdziwy książę) w pewnym momencie zaniepokoił się, że jego penis zwisa luźno i kazał mu zrobić odpowiedni piercing, tak aby można go było zabezpieczyć, przywiązując go do nogi.
 3. 30% osób posiadających piercing, po krótkim czasie usuwa biżuterię, nie zdając sobie sprawy z tego, dlaczego wykonali piercing na własnym ciele.

A teraz ostatnia i najważniejsza sprawa: statystyki dotyczące powikłań. Tak, są tacy. Eksperci policzyli ludzi, którzy nie mają przeciwwskazań zwrócili się do mistrzów piercingu i okazało się: powikłania po każdym piercingu zdarzają się u 0,01% ludzi. Nie bój się więc wyrażać siebie, jeśli domaga się tego twoja dusza. Ale najpierw skonsultuj się z lekarzem, żeby nie zrobić sobie kolczyka - w przenośni. Cóż, rozumiecie o co chodzi.

Więcej na: http://brilantino.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz