Obrączka - nie pierścionek zaręczynowy: główne różnice pomiędzy głównymi obrączkami ślubnymi

Udostępnij

 • Ceremonia ślubna: tradycje, nowoczesność i omeny
  • Starożytne tradycje weselne
  • Zaręczyny - nie ślub: poczuj różnicę
  • Zawarcie związku małżeńskiego: przewodnik krok po kroku
   • Przygotuj obrączki.
   • Przygotuj się do ceremonii.
   • Jak nosić obrączki ślubne
  • Wróżby z obrączek ślubnych
 • Rozwód i obrączka: jak pogodzić niezgodności?
 • Co zrobić, gdy zgubisz pierścionek?

Wszystko co wiąże się z weselem jest zawsze trudne i ma głęboką symbolikę i znaczenie sakralne. Pamiętaj, że nawet stara piosenka mówi, że pierścionek zaręczynowy nie jest łatwym elementem biżuterii. A obrączki ślubne? Są to prawdopodobnie jeszcze bardziej skomplikowane przedmioty. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej nowożeńców chce zawrzeć związek małżeński i zawrzeć sakrament małżeństwa w obrządku prawosławnym, ludzie zastanawiają się jak nosić obrączki ślubne i zaręczynowe, i czy jest między nimi różnica?

W dzisiejszych czasach chyba nie ma większego znaczenia, dlaczego współcześni nowożeńcy idą w dniu ślubu do kościoła. Ważniejsze jest drugie: w dzisiejszym świecie zawarcie związku małżeńskiego jest niemal obowiązkową tradycją, a nie wszyscy znają prawosławne zasady i zwyczaje. Prawosławne obrączki ślubne - ...nie jest zwykłym... biżuteriaSą one uświęcone przez historię i tradycje chrześcijańskie. Dlatego ich wybór i specyfika ich noszenia w czasie i po ślubie to pytania, które nurtują młodych ludzi, którzy w dniu narodzin swojej nowej rodziny chcą postąpić zgodnie z wszelkimi kanonami. Pomożemy Ci zrozumieć różnicę między obrączkami i pierścionkami zaręczynowymi i dokonać właściwego wyboru.

Ceremonia ślubna: tradycja, nowoczesność i omeny

Naszą znajomość z tradycjami weselnymi zacznijmy od obrzędu mniej zrozumiałego dla większości współczesnych - ceremonii ślubnej. Naszym przodkom nie trzeba było tłumaczyć, co to jest. Aż do początku XX wieku robili to, co ich ojcowie i dziadkowie: brali ślub kościelny w dniu swojego ślubu. A już na pewno nie interesowało ich pytanie jaki rodzaj obrączki powinien być.ponieważ nie sposób było pomylić go z innym. To raczej ty mogłeś wyjaśnić swoim przodkom, czym jest twój "urząd stanu cywilnego" i dlaczego to nie ksiądz przypieczętowywał małżeństwo, ale ciotka w garniturze i z wieżą włosów na głowie. Ale 70 lat okresu sowieckiego zerwało więź między przodkami i potomkami, dlatego wielu z nas musi teraz na nowo zinterpretować, czym jest sakrament zwany małżeństwem.

Starożytna tradycja weselna

Biblia mówi, że związek, w który wchodzą spadkobiercy Adama i Ewy, jest aktem miłym Bogu. Kościół jako Najwyższy Doradca na ziemi przyjął na siebie prawo do "legalnego" zawarcia tego związku, do zaświadczenia przed Bogiem o prawdziwości intencji młodych ludzi, którzy się pobierają, oraz do zapisania tych informacji w specjalnych księgach. Apostoł Paweł był już przekonany, że związek między mężczyzną a kobietą jest związkiem między Jezusem Chrystusem a Kościołem Bożym. W celu zakotwiczenia tego związku potrzebny był symbol win-win. Obrączki stały się tym symbolem. Jakie obrączki są potrzebne do ceremonii ślubnej?? Pan młody symbolizuje Jezusa, więc na znak boskiej chwały zakłada na palec złotą obrączkę. Kobieta ("kościół") natomiast otrzymuje srebrny pierścień. Jest symbolem skromności, delikatności i czystości. Wydaje się, że stąd wzięła się symbolika złota i srebra jako metali reprezentujących męskość i kobiecość.

Osoby, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, przynoszą do kościoła obrączki. W czasie trwania sakramentu małżeństwa następuje trzykrotna wymiana obrączek, w ten sposób, że pan młody otrzymuje srebrną obrączkę, a panna młoda złotą. Nie ma tu żadnego zamieszania, ale jest głęboki sens: oddajesz się drugiej osobie i przysięgasz jej wierność, więc dajesz swój własny pierścionek, a bierzesz pierścionek zaręczynowy swojego partnera. I najważniejsze pytanie ze wszystkich: obrączka - jaka ręka na której ręce ją nosisz? Istnieją dwie opcje.

 • Lewa ręka. Dawniej pierścionki noszono w ten sposób, ponieważ starożytni byli przekonani, że lewy palec serdeczny jest przewodnikiem, w którym znajduje się żyła (lub, według innych źródeł, tętnica) prowadząca do serca.
 • Prawa ręka. Istnieją dowody na to, że pierścienie noszono na prawej ręce. Ludzie, którzy tak myślą, tłumaczą "praworęczność" powszechną pomyłką: kiedy wiedza była niedoskonała, wierzono, że sama "tętnica sercowa" znajduje się dokładnie w prawej ręce. Pomyłka została później skorygowana, ale tradycja pozostała.

Sakrament małżeństwa jest tradycją sięgającą około X-XI wieku, czyli wczesnego średniowiecza. Oczywiście, nasi przodkowie mieli analogie współczesnych urzędów stanu cywilnego, ale ludzie wierzący (których liczba była bliska 100%) starali się zawierać małżeństwo przed Bogiem, w kościele. A od XVIII wieku nie było już żadnych "cywilnych" sposobów zawierania małżeństw, a jedynym możliwym sposobem na zawarcie związku małżeńskiego był ślub pod kopułami kościoła.

Jak widać, śluby nie były w żadnym wypadku procesem opcjonalnym. Jeśli zdecydujecie się dziś ożywić tradycje naszych przodków lub świętować narodziny waszej rodziny zgodnie z kanonami i zasadami Kościoła, przyniesie nam to tylko radość i szacunek.

Zaręczyny - nie ślub: poczuj różnicę

Tak więc, jak już zostało powiedziane, w starożytności istniały dwie ceremonie, z których każda wymagała innego pierścienia.

 • Zaręczyny. To, co teraz nazywamy zaręczynami. Pierścionek zaręczynowy młody człowiek podarował dziewczynie, którą zamierzał poślubić. Jeśli dziewczyna przyjmowała pierścień, wyrażała tym samym zgodę na zostanie żoną ukochanego. W związku z tym tylko panna młoda miała pierścionek zaręczynowy. Teraz pierścionki zaręczynowe przejęły funkcję tej biżuterii. Od momentu zaręczyn do dnia ślubu pierścionek znajdował się na prawym palcu serdecznym przyszłej panny młodej (lub, według innych przekazów, na palcu wskazującym). Na ten palec pan młody nakładał jej odpowiednią obrączkę podczas sakramentu małżeństwa. Później kobieta nosiła dwa pierścionki na jednym palcu.
 • Ceremonia zaślubin. To był sakrament małżeństwa, który został wykonany w świątyni w obecności Wszechmogącego. Do ceremonii ślubnej absolutnie niezbędne były specjalne obrączki. Zostały one poświęcone w świątyni i zachowane na całe życie jako sakrament rodziny, stworzonej z pomocą Boga.

Obrączka, którą nasz starożytny przodek podarował swojej ukochanej, mówiła nie tylko o jego miłości. Był to swego rodzaju gwarant męskości mężczyzny. Był to swego rodzaju gwarant słów człowieka. Dziś wzornictwo obrączek ślubnych (czyli de facto zaręczynowych) jest tak różnorodne, jak to tylko możliwe. Jedną rzeczą, wszystkie warianty mają wspólne jest to, że idealnie pierścionek zaręczynowy powinien być inkrustowany z diamentem. O jakim projekcie mówimy?

 • Jednopoziomowe pierścionki zaręczynowe. Bardzo popularny wzór. Brylanty są bezpiecznie osadzone, taki pierścionek wygląda jednocześnie surowo i nowocześnie. Hit w pierwszej dziesiątce - poza jedną rzeczą: te obrączki są zazwyczaj dość drogie.
 • Pierścionki zaręczynowe z "dyskretnym" podkładem. Takie obrączki wyglądają bardzo efektownie: brylanty są umieszczone bardzo blisko siebie, a metalowa podstawa pod nimi jest tak niewidoczna, że wygląda jak pierścionek wysadzany oszlifowanymi diamentami. W profesjonalnych kręgach, ten rodzaj biżuterii jest znany jako diament pavé pierścień lub po prostu "pavé" pierścień, nie znajdziesz bardziej uderzające lub bogatsze kawałek biżuterii. Prawda, należy zachować ostrożność przy zakupie kawałka: jak takie pierścienie nie są tanie, Twoim zadaniem jest dokładnie sprawdzić jakość kamieni w nim i czy wypadną.
 • Pierścionki zaręczynowe z nasadką. Model, który cieszy się coraz większą popularnością. W tym przypadku widać metalową podstawę, która prawie całkowicie "obejmuje" diament, zabezpieczając go w ten sposób.

Oczywiście możesz wybrać inne opcje, które bardziej odpowiadają Twoim gustom. Albo można odmówić tradycji kupowania pierścionka zaręczynowego całkowicie.

Zawarcie związku małżeńskiego: przewodnik krok po kroku

Teraz, jak być może wiesz, ślub i zaręczyny były historycznie uważane za dwie zupełnie różne ceremonie. W związku z tym, jeśli spojrzymy na pierścionki zaręczynowe i ślubne, jest ogromna różnica między tymi dwoma. Są to po prostu różne produkty! To znaczy, że najlepiej jest, gdy obrączki ślubne są używane podczas sakramentu małżeństwa, ale pierścionki zaręczynowe mogą być założone podczas rejestracji małżeństwa w urzędzie stanu cywilnego.

Jest jednak jeszcze trzecia "staromodna" ceremonia - zaręczyny, którą nasi przodkowie nazywali zaręczynami. Czyli, jeśli zasady są przestrzegane, nieszczęśliwy pan młody musi zarobić na trzy pary obrączek? Bez paniki: nie jest to ścisła reguła we współczesnej tradycji i nie musi być przestrzegana. W zasadzie wiele osób potrzebuje tylko jednego i tego samego pierścionka do ceremonii ślubnej i rejestracji małżeństwa. Ale jeśli chcesz mieć odpowiednią ceremonię, posłuchaj naszej rady. I pamiętaj, to jest bardziej rekomendacja, a to, czy się do nich zastosujesz, czy nie, to już sprawa Twojego przyszłego męża. Zaczynamy.

Przygotować pierścienie.

Tradycyjnie, zespoły weselne są kupowane przez pana młodego i powinien dostać oba w tym samym czasie. Nadal zaleca się wnoszenie ich do mieszkania, mówiąc: "Za dobre życie, za wierną rodzinę".

Jeśli postępujemy zgodnie z literą prawa kościelnego, obrączki ślubne dla panny młodej i pana młodego są wykonane z różnych metali. Pamiętasz, że złoty pierścionek jest przeznaczony dla mężczyzny, a srebrny dla kobiety. Ale dziś, duchowni nie nalegać wiele na tej tradycji, zapalić i całkowicie jeden rozmiar dla wszystkich pierścienie.

Istnieje niewypowiedziana zasada: obrączki ślubne powinny być tak proste, jak to tylko możliwe. Jeśli są one wymyślne, duże, inkrustowane kamieniami szlachetnymi - ogólnie "modne" - kapłan może odmówić konsekracji takich symboli. I pewnie miałby rację.

W dawnych czasach wnętrze obrączek ozdabiano słowami modlitwy. Dziś odchodzi się od tej tradycji, zastępując modlitwę bardziej "praktycznymi" napisami. Dlatego też coraz częściej na wewnętrznej stronie obrączki widnieją imiona pary oraz data głównej uroczystości w ich życiu.

Oprócz skromnych obrączek ślubnych, można znaleźć również obrączki ślubne. Mogą one, a nawet powinny być duże i ozdobne. Takie obrączki są zazwyczaj wykonane w stylu bizantyjskim i obfitują w różne loki, symbole i ornamenty. Kształt takiej ozdobnej obrączki powinien przypominać krzyż. Modlitewne inskrypcje znajdują się zazwyczaj wewnątrz, na zewnątrz i po bokach dzieła.

Przygotuj się do rytuału

Jest wiele omenów związanych z tym, że obrączka została upuszczona, złamana, zgubiona... od Was zależy jak odniesiecie się do "babcinych opowieści". Aby jednak nie zepsuć sobie przeżywania sakramentu, należy zadbać o to z dużym wyprzedzeniem i zorganizować wszystko jak najbardziej kanonicznie.

Staraj się trzymać obrączki mocno i pewnie, aby nie spadły. Zarówno panna młoda jak i pan młody powinni przed ceremonią uwolnić swoje ręce od innej biżuterii. Nie konkuruj z obrączką! I pamiętaj: kategorycznie zabrania się zakładania takiej ozdoby na palec dziewczyny, która ma na sobie rękawiczkę. Zdejmij rękawicę i załóż palec serdeczny na palec serdeczny.

Jak nosić obrączki ślubne

Po zawarciu sakramentu małżeństwa, wychodzicie do codziennego życia i pierwszym pytaniem, które Was nurtuje jest jak prawidłowo nosić obrączki ślubne. Ponownie, nie ma konsensusu. Zazwyczaj noszone są na palcu serdecznym prawej ręki, można je nosić razem z obrączką. Ale księża są kategorycznie przeciwni temu pomysłowi.

Zalecają oni usunięcie obu pierścionków, zarówno tego używanego do zaręczyn, jak i pierścionka zaręczynowego. Zamiast tego, na prawym palcu serdecznym powinna znajdować się tylko obrączka. Kościół uznaje za prawdziwy tylko związek konsekrowany przez Boga. Pierścionek zaręczynowy nie spełnia już swojej roli (przecież obietnica została spełniona, ślub się odbył!). A pierścionek zaręczynowy, z punktu widzenia duchownych, nie odgrywa żadnej roli. Dlatego też Kościół zdecydowanie zaleca noszenie wyłącznie biżuterii ślubnej.

Bardziej praktyczni ludzie w naszym świecie używają obrączek ślubnych jako zespołów weselnych. Oczywiście nie robi się tego otwarcie, ale taki sposób oszczędzania jest dość popularny wśród naszych rodaków. Prawdopodobnie nie ma w tym nic złego. W końcu dla Boga nie jest ważne, w jakich obrączkach bierzesz ślub, prawda?

A jeśli nie jesteście gotowi do ślubu według wszystkich zasad, ale przydałby się Wam dodatkowy amulet? To jest twoje prawo, to też jest w porządku. Wybór, jak zawsze, jest indywidualny. Pytanie, przed którym stoisz, brzmi jednak, czy można pobłogosławić swoje obrączki ślubne.... Chociaż proces ten nie jest obowiązkowy, jest mało prawdopodobne, aby ksiądz odmówił konsekracji obrączek. W przeciwnym razie zawsze możesz zrobić to w domu. Pierścionek zaręczynowy, który został pobłogosławiony przez kościół lub przez Państwa osobiście, nie jest zwykłym elementem biżuterii. Jest to prawdziwy talizman dla Waszej rodziny, który chroni i utrwala Wasz związek.

Przesądy związane z obrączkami ślubnymi

Każdy inaczej podchodzi do przesądów związanych z obrączkami ślubnymi. Kościół, na przykład, wyraźnie zabrania w nie wierzyć. Księża uważają, że wiara w omeny to echa pogaństwa w naszym życiu, a uczciwy chrześcijanin powierza swoje życie Bogu i dlatego nie powinien zwracać uwagi na przypadkowe zdarzenia.

Trudno jednak pozostać obojętnym, gdy obrączka zostanie zgubiona, złamana lub stanie się z nią inna nieprzyjemna rzecz. W każdym razie, uprzedzenie to uprzedzenie. W końcu wierzyć w wróżby czy się z nich śmiać, to już sprawa każdego z nas. Lista strasznych omenów związanych z obrączkami ślubnymi jest dość długa.

 • Zgubienie lub uszkodzenie pierścionka. Taki omen zapowiada, że małżeństwo może być krótkotrwałe. I dobrze jest, jeśli dzieje się to z powodu utraty miłości, ponieważ twoje uczucia ostygły. O wiele bardziej przerażającym omenem jest to, że utrata pierścienia prowadzi do śmierci któregoś z małżonków.
 • Zrzucenie obrączki podczas ślubu lub przed sakramentem. Taki omen mówi nam, który z małżonków umrze pierwszy. Według naszych przodków ten, kto upuści obrączkę podczas ceremonii ślubnej, zginie jako pierwszy.
 • Widząc, jak upadły pierścień stacza się z ołtarza. Kolejny omen poruszający serce, który również oznacza śmierć jednego z małżonków. Jeśli pierścień nie odjeżdża, ale zatrzymuje się na nagrobku w kościele, to jest to bardzo smutny omen.
 • Podarowanie obrączki ślubnej. Ta biżuteria nie jest dobrym prezentem. Takie obrączki są znakiem wymiany energii pomiędzy mężem i żoną i nikt nie powinien ingerować w tę relację. Uważa się, że dając komuś taki pierścionek, dajesz mu również całe swoje życie.
 • Pozwalając im przymierzyć własny pierścionek. Ogólnie rzecz biorąc, zgodnie z tradycją, obrączki ślubne są tym elementem biżuterii, który najlepiej nigdy nie powinien być zdejmowany. Istnieje szczególnie surowy zakaz pozwalania komuś innemu, nawet najbliższej osobie, na przymierzanie obrączki. Przodkowie byli przekonani, że doprowadzi to do kłótni w rodzinie.
 • Wzięcie ślubu z cudzą obrączką. Nawet jeśli są to pierścionki zaręczynowe przetopione z pierścionków Twoich rodziców, nie mogą być "ponownie użyte". Kłótnie i nieprzyjemności to minimum, jakie można uzyskać w tym przypadku. Ten sam zakaz dotyczy obrączek dla wdów.

Jeśli doszło do którejś z opisanych wyżej nieprzyjemności, Twoim zadaniem jest próba zminimalizowania szkód. Czasami wystarczy trzykrotnie powtórzyć sobie słowa: "Pierścionek jest na mnie, kłopot nie dla mnie". Niektórzy ludzie uważają, że to pomoże.

Rozwód i obrączka: jak pogodzić niezgodności?

Niestety, najcieplejsze uczucia mogą z czasem wygasnąć. W tym przypadku małżonkowie znajdują się w trudnej sytuacji: uważa się, że śluby złożone Bogu nie mogą być złamane. Ale jak żyć bez miłości też nie jest zbyt jasne. Jeśli zdecydujesz się na rozwód, Twoim zadaniem jest podjęcie decyzji, co zrobić z obrączką, z którą się ożeniłeś.

Kościół daje wiernym wskazówki w tej sprawie. Co można zrobić?

 • Sprzedaj obrączkę. Jeśli przynosi Ci to złe wspomnienia, a dla niego znaleźć kupca - odważnie sprzedać pierścień bez myślenia na minutę.
 • Odsprzedaj pierścionek. W dzisiejszych czasach nieczęsto spotykamy się z taką usługą, wolimy kupować gotową biżuterię. Ale potem znowu, jeśli patrząc na pierścionek zaręczynowy i wspominając o swoim ex absolutnie nie można znieść - stopić go w dół na kawałek biżuterii, że będzie chciał nosić.
 • Zastaw pierścień. To także świetny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych wspomnień.
 • Wysłanie pierścionka do lombardu. I dosłownie: można włożyć pierścionek do długiego pudełka i spróbować o nim zapomnieć. To prawda, ta metoda nie jest odpowiednia dla ludzi, którzy wierzą w omeny. Uważa się, że przyszłe związki nie mogą być budowane, dopóki poprzednie się nie skończą. A obrączka w Twoim domu nie wygląda jak koniec byłego małżeństwa!

Co należy zrobić, jeśli zgubiłeś obrączkę?

Mówiliśmy już o tym, jak niepokojące mogą być omeny związane z utratą pierścienia. Ale jeśli abstrahujesz od mistycyzmu i myślisz spokojnie, możesz zdecydować, co zrobić w takim przypadku.

 1. Po pierwsze, nie pstrykaj na drugą połówkę. Wypadek (a utrata obrączki jest wypadkiem) może zdarzyć się każdemu, a potępienie, oskarżenia i pretensje łatwo doprowadzą do kłótni, a nawet ewentualnego rozwodu. Zrzucisz winę na zgubiony pierścionek, ale to ty będziesz tym, który naprawdę jest winien kłopotów.
 2. Następnie omów główne omeny. Psychologowie uważają, że rozmowa o problemach pomaga je rozwiązać. Jeśli boisz się, że twój mąż lub ty sama zachorujesz lub umrzesz, usiądź i szczerze powiedz o tym swojemu współmałżonkowi. Uzgodnijcie, że będziecie o siebie dbać, że będziecie bardziej uważni na siebie nawzajem, że będziecie chodzić do lekarzy, aby upewnić się, że nic złego nie dzieje się z waszym zdrowiem, lub że w razie potrzeby rozpoczniecie leczenie.
 3. Poszukaj biżuterii. W ferworze kłótni i frustracji często się o tym zapomina. Jeśli zgubisz pierścionek, co możesz zrobić? Ale nie tracić ducha jest cenną cechą. Wróć myślami do miejsca, w którym byłeś, kiedy ostatni raz widziałeś pierścionek, kiedy był z kim. Szukaj w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, ale nie popadaj w histerię z tego powodu. Całkiem możliwe, że po dniu lub dwóch zostanie odnaleziony.
 4. Kup nowy pierścionek. Jeśli nie możesz znaleźć pierścionka, być może będziesz musiał wydać pieniądze na nowy element biżuterii. Możesz wybrać bardziej przyjazną dla budżetu wersję srebrną lub skromniejszy złoty pierścionek. Możesz też wejść na stronę sklepu internetowego Gold.ua. i wybrać w katalogu produktu, który będzie Ci odpowiadał nie tylko pod względem wyglądu, ale także ceny. Ponadto zaleca się zakup obu obrączek na raz, tak aby były identyczne. Możesz również sprzedać pierścionek, którego nie posiadasz lub oddać go do kościoła.

Jak widać, czasami sami sprawiamy, że omeny się sprawdzają. Albo nie działa - jak w tym przypadku. Tak więc, jeśli stracisz swój pierścień, nie panikuj: nadal jesteś panem własnego losu i będzie w stanie rozwiązać wszystkie pojawiające się trudności.

Pod koniec naszej wycieczki wiecie już najważniejsze: obrączka ślubna to nie to samo co pierścionek zaręczynowy, a współczesna obrączka ślubna to nie to samo co pierścionek zaręczynowy naszych przodków. Jeśli to zamieszanie nie sprawiło, że zakręciło Ci się w głowie, gratuluję! Nie każdemu się to zdarza. Przyjrzyjmy się jednak jeszcze raz głównym wnioskom.

 • Maksymalna liczba obrączek, jaką można użyć podczas ceremonii zaślubin we współczesnym świecie to trzy:
  • Pierścionek zaręczynowy;
  • pierścionek zaręczynowy;
  • obrączkę.
 • Minimalna liczba pierścieni wynosi jeden:
  • możesz obejść się bez pierścionka zaręczynowego;
  • Urząd Stanu Cywilnego i ceremonia kościelna mogą być wykonane tylko z jednym pierścionkiem.

I na koniec wyniki w jeszcze bardziej obrazowy sposób.

Rodzaj pierścienia

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Starożytna nazwa

Pierścionek zaręczynowy

- —

Ślub lub wesele

Funkcja

Pierścionek zaręczynowy był wręczany przez pana młodego pannie młodej jako deklaracja jego intencji poślubienia jej;

Dziś tę funkcję pełni pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy jest obecnie używany w urzędach stanu cywilnego.

Pierścionek zaręczynowy jest nieodzownym elementem ceremonii ślubnej w kościele.

Wygląd

Z reguły złoty z pojedynczym diamentem

Z reguły pierścień jest gładki, bez żadnych wzorów;

Z reguły jest on gładki, bez żadnych wzorów; ● Do pierścionka zaręczynowego można dobrać różne, nawet najbardziej ozdobne wzory.

Pierścionek, który jest tak skromny i prosty w konstrukcji, jak to tylko możliwe;

Jak najskromniejszy i najprostszy wzór; ● Srebrna obrączka dla Panny Młodej i złota dla Pana Młodego;

Imiona pary młodej lub modlitwy mogą być wygrawerowane na wewnętrznej stronie.

Uwagi dotyczące zużycia

Nie ma ścisłych reguł. Najważniejsze jest to, że dziś obrączkę nosi się na palcu serdecznym prawej ręki. Resztę można urozmaicić: dodać do niego pierścionek zaręczynowy lub zaręczynowy, a resztę umieścić na palcu serdecznym lewej ręki.

Wszystkie procesy związane z weselem automatycznie nabierają akcentu, symboliki i znaczenia. Byłoby to dziwne, gdyby tak nie było. Wesela stają się coraz bardziej powszechne w naszym życiu, stopniowo stając się dla nas tak samo niezbędne jak dla naszych przodków. Jeśli jesteście pewni swoich uczuć, a wasza obietnica złożona Bogu nie jest pustą obietnicą, wymiana obrączek w kościele będzie niezwykle jasnym i radosnym, ważnym dla was dniem. Jeśli ślub nie jest w twoich planach, to może się zdarzyć. Przynajmniej wiesz, jaka jest różnica między obrączką a pierścionkiem zaręczynowym. To nie jest mała cena do zapłacenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz