Nie tylko złoto: rozważ srebrną obrączkę ślubną

Udostępnij

 

Jeśli chodzi o przygotowania do ślubu, wszystko musi być idealne. Zgodzi się z tym nie tylko Para Młoda, ale także wielu krewnych i gości weselnych. Prawdą jest, że pojęcie doskonałości dla wielu osób nie zawsze oznacza to samo. A potem zakup sukni ślubnej, zamówienie bukietu ślubnego i to, jak zorganizować przestrzeń w sali, w której bawią się goście, wszystko to zamienia się w długie bolesne przemyślenia i szukanie rozsądnych kompromisów.

Jesteśmy gotowi zaoferować Ci kolejny powód do zastanowienia: Co o tym myślisz? Czy można używać srebrnych obrączek na ślubie?? W rzeczywistości pytanie to jest aktualne dla tych nowożeńców, którzy z różnych powodów nie zamierzają używać srebrnych obrączek jako głównego symbolu miłości i wierności. biżuteria w złocie. Ale jak zawsze, gdy chce się zrobić coś wyjątkowego, przekroczyć wielowiekowe tradycje, pojawiają się wątpliwości: czy ten krok nie będzie zbyt odważny? Czy ta młoda rodzina nie zrobi sobie krzywdy? Czy nie lepiej zrezygnować z oryginalności i kupić srebro? biżuteria i kupić srebrną biżuterię innym razem?

Srebrne obrączki: burzenie tradycji czy tworzenie nowej?

Tradycja wymiany obrączek narodziła się w starożytnym Egipcie i stamtąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Mijały lata, stulecia i tysiąclecia, zmieniała się moda na materiały i wzornictwo obrączek ślubnych. Do naszych czasów chyba tylko jedno wymaganie pozostało niezmienione: zaleca się, aby obrączki panny młodej i pana młodego były takie same lub przynajmniej wykonane w tym samym stylu.

Niemniej jednak, każdy z nas jest świadomy głównych tradycji związanych z zaręczynami i ceremonią zaślubin. Na przykład w dniu zaręczyn pan młody zwyczajowo daje pannie młodej złoty pierścionek z diamentem, ale w dniu ślubu złoty pierścionek powinien być gładki i płaski, bez kamieni i ząbków. Taki jest zwyczaj. To klasyka. To tradycja.

Tylko... whoa! Kto? Przez marketerów, którym zależy na zwiększeniu sprzedaży złota na całym świecie? Czasami wydaje się, że to właśnie ci przedsiębiorczy ludzie są głównym "źródłem" tradycji. Z drugiej strony, nasi przodkowie nie widzieli nic złego w używaniu srebrne obrączki ślubne. Co więcej: był to jedyny wariant uznany za jedyny możliwy.

Pierścienie słowiańskie

 

Koło zawsze było jednym z najważniejszych symboli dla starożytnych Słowian. Oznaczało nieskończoność, harmonię, doskonałość. Krąg był podobny do Słońca - głównego światła świecącego w życiu naszych pogańskich przodków, był więc jakby "projekcją" Słońca na Ziemię, chroniącą ludzi przed złymi duchami. Pierścień (pamiętajmy, że ukraińskie słowo kolo to okrąg), był doskonałą materializacją tego symbolu. Symbol pierścienia był potężnym talizmanem, który chronił jego właściciela przed wszelkimi negatywnymi wpływami.

Srebro zostało zaprojektowane tak, aby wzmocnić symbolikę pierścienia w kształcie koła. Dzisiejszy Kościół Prawosławny nadal nie jest zbyt gościnny, gdy nowożeńcy przynoszą pobłogosławione złote obrączki, a najbardziej pryncypialni duchowni mają prawo odmówić wam, ponieważ obrączki nie są wykonane ze srebra. Dawniej nie brano pod uwagę żadnych innych opcji: obrączka musiała być srebrna.

Czysta srebrna energia była nie do zniesienia dla demonów i innych złych bytów, więc efekt talizmanu podwajał się. Nasi przodkowie uważali pierścionek zaręczynowy za jeden ze sposobów komunikacji z bogami. A przy tym był nie tylko talizmanem, ale i wykonawcą czyjejś woli. Ale według zachowanych legend, tylko najczystsze i najjaśniejsze życzenia się spełniały.

Panna młoda i pan młody zakładali w dniu ślubu srebrne słowiańskie obrączki, aby już nigdy ich nie zdejmować. Ponieważ dwoje z nich stało się symbolicznie jedną osobą - parą - obrączki miały być dokładnie takie same, jakby były częścią tej samej całości.

Kiedy wdowa lub wdowiec mieli zawrzeć kolejny legalny związek małżeński, poprzednie srebrne obrączki musiały zostać przetopione. Starożytni wierzyli, że zrywa to więź między małżonkami, a jedna całość ponownie dzieli się na dwie połówki, by rozpocząć nowe życie.

 

Równie interesujący jest fakt, że proces powstawania opasek ślubnych był ważny i ściśle regulowany. Biżuterię musieli wykonać sami nowożeńcy, ale musieli to zrobić w obecności innych krewnych. Wierzono, że w ten sposób moc krewnych obejmuje młodą rodzinę i staje się dla niej dodatkową ochroną, amuletem strzegącym rodzinnego serca. A przy okazji, naturalne było też przekazywanie pierścieni z pokolenia na pokolenie. Wszystkie formy ochrony były dobre dla naszych przodków. Takich klejnotów rodzinnych nie dawano w prezencie dziewczynie czy chłopakowi tuż przed ślubem. Słowianie przedtem dawali obrączki przodków swoim dzieciom, aby te przekazały je nowym właścicielom, aby przyzwyczaiły się do obrączki, poczuły się jej panem i chroniły ją całym swoim życiem.

Trend europejski

Być może główną przeszkodą w wyborze srebrnej obrączki wśród naszych rodaków jest ich względna taniość. Rzeczywiście, srebrna zastawa kosztuje średnio kilka razy taniej niż złota, a fakt ten nie zawsze cieszy potencjalnych nowożeńców, a raczej ich zniechęca. Nasi przodkowie oceniali wypłacalność finansową pana młodego wyłącznie na podstawie tego, czy stać go było na zakup pierścionka dla panny młodej, czy też nie. Ale czy to jedyna droga w dzisiejszych czasach? Albo inaczej: czy to naprawdę ma znaczenie, czy twoje uczucia są poważne, szczere i autentyczne?

Nawiasem mówiąc, był czas, kiedy złoto było uważane za "tanie", a jego wartość była znacznie niższa niż cena srebra. Ale z "księżycowym" metalem był czas, kiedy zdarzyła się bardzo zrozumiała uciążliwość - inflacja. Mówiąc wprost, srebra było za dużo. Stało się to już w czasach, gdy dzielni konkwistadorzy podbijali Amerykę Południową. Nowy kontynent posiadał ogromne złoża tego metalu, który przedsiębiorczy zdobywcy wysyłali do Europy i tam sprzedawali. Skala operacji była oszałamiająca: srebrem ładowano po kilka statków naraz. Stopniowo podaż przewyższała popyt, co powodowało, że sam metal szlachetny tracił na wartości. Od tego czasu sytuacja wygląda tak, jak znamy ją obecnie: srebro jest obecnie średnio 5-8 razy tańsze od złota.

 

Fantazyjne srebrne pierścionki zaręczynowe zalały współczesną Europę. Bezwstydność i ostentacyjność nie są najwyraźniej w honorze u naszych geograficznych sąsiadów i nie jest w ich planach imponować komukolwiek, wybierając pierścionki zaręczynowe o bajecznej cenie. Młodzi Europejczycy stawiają dziś na powściągliwość, delikatność i elegancję - i taki właśnie efekt uzyskacie Państwo kupując srebrny pierścionek. I ważny bonus, oczywiście: zaoszczędzone pieniądze można wydać na coś mniej luksusowego, ale o wiele ważniejszego.

Tak więc, przemowy o srebrnych obrączkach w dniu ślubu, które są naruszeniem tradycji są po prostu śmieszne. Jeśli masz ochotę wybrać taki pierścionek w najważniejszym dniu - śmiało i bądź szczęśliwa!

Poznaj srebro

Srebro to metal szlachetny, ceniony i kochany przez wielu. Warto również wspomnieć, że srebro jest znacznie tańsze od innych metali szlachetnych, takich jak złoto, a tym bardziej platyna. Dla kogoś jest to oznaka jego "drugorzędnej" wartości, a dla kogoś dodatkowy powód do zakupu kolejnego srebrnego akcesorium.

Właściwości metalu

Przypomnijmy, że srebrny pierścionek od dawna postrzegany jest jako talizman, mogący chronić i odpędzać złe duchy i siły nadprzyrodzone. Chrześcijanie czczą srebro jako metal, który chroni przed złym okiem i odpycha negatywne siły. Również w kulturze orientalnej ludzie wierzą w moc srebra. Srebro ma moc harmonizowania, uspokajania i godzenia się z samym sobą i światem. W rzeczywistości nic się nie zmieniło od czasów starożytnych. Jeśli wierzysz w omeny i moc amuletów, srebrny pierścionek zaręczynowy jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

Jeśli jednak zwrócimy się do nauki, to z reguły potwierdza ona wnioski ważne dla naszych przodków. Srebro rzeczywiście ma właściwości lecznicze. Oznacza to, że pierścień jest dla Ciebie dobry, nawet jeśli w niego nie wierzysz. Jak dowiedli naukowcy, srebro doskonale nadaje się do dezynfekcji wody. We współczesnym języku jest doskonałym środkiem antyseptycznym. A czy nie pamiętasz, z czego składa się nasza woda? Nic więc dziwnego, że w ten sam sposób pozytywnie oddziałuje na nasze ciało. Srebro nie wywołuje reakcji alergicznych i jest ogólnie korzystne dla zdrowia człowieka.

Jedną z największych wad srebra jest to, że jest to metal bez odcieni kolorystycznych. Jednak jubilerzy już dawno podjęli to wyzwanie i dodając do stopu inne metale, zmieniają nieco kolorystykę srebrnych elementów.

Korzyści płynące z zastosowania metalu

Wybierając obrączki ślubne najlepiej zdecydować się na metal o próbie 925. Taka biżuteria jest obficie prezentowana w katalogu biżuterii online supermarketu. Gold.ua.. Wynika to z faktu, że znak 925 doskonale się sprawdził: jest to piękny biało-stalowy przedmiot o lekko przytłumionej poświacie. Jednocześnie są one wystarczająco mocne, aby wytrzymać próby codziennego noszenia.

 

Jakie są główne zalety srebra metalicznego?

 • Elastyczność. Być może jest to jedna z głównych zalet srebrnego metalu. Wszelkie skomplikowane i fantazyjne wzory będą w mocy doświadczonego jubilera, który bierze do pracy srebrne elementy.
 • Dyskretny połysk. Oczywiście, podobnie jak złote pierścionki, srebrne pierścionki zaręczynowe mogą być zarówno błyszczące, jak i matowe. Ale przytłumiony blask srebra jest niezaprzeczalny. Ma bardzo elegancki i arystokratyczny wygląd.
 • Szeroki wybór. Właśnie z powodu odporności metalu, srebrne pierścionki są w szerokiej gamie kształtów i wzorów. Dlatego też zakup srebrnego pierścionka zaręczynowego nie jest trudny - trudno nie pogubić się w różnorodności biżuterii i dokonać właściwego wyboru.
 • Demokratyczna cena. Nie ma potrzeby, aby cokolwiek tu wyjaśniać. Prawie każdy człowiek może sobie pozwolić na srebrny pierścionek - i nie musi w tym celu oszczędzać dziesięciu pensji.
 • Podążanie za nowoczesną modą. Jak już wspomniano, dziś rzadko można zobaczyć nowożeńców, którzy chcą kupić fantazyjny, masywny czerwony złoty pierścionek na dzień ślubu. Nawet jeśli ludzie wolą słoneczny metal, to zazwyczaj wybierają białe lub cytrynowe złoto i biżuterię o raczej prostym wzornictwie. Lub możesz pójść o krok dalej i zamówić srebrny pierścionek zaręczynowy na raz. I modne, i opłacalne.

Obecnie szczególnie popularne jest srebro rodowane, czyli srebro pokryte najcieńszą warstwą rodu, metalu z grupy platynowców. Rod doskonale chroni srebro i nie pozwala mu zmatowieć ani stracić blasku.

Srebrne obrączki: sposób na wyrażenie tego, co niewyrażalne.

Są osoby, dla których kwestia materiału, z którego wykonana jest obrączka nie stanowi problemu. Dotyczy to oczywiście również projektantów biżuterii. Ich wyobraźnia i kunszt pozwalają im ucieleśnić niemal każde marzenie, jakie masz w metalu szlachetnym, bez względu na to, jak śmiałe i niezwykłe może być. Właściwie nie można pobić srebra, ponieważ jest to bardziej miękki metal niż złoto. Co oznacza, że jest jeszcze więcej możliwości projektowania, jeśli zdecydowałeś się na srebrną obrączkę ślubną.

Pierścionek srebrny to zazwyczaj element biżuterii, który jest wykonywany za pomocą prasy. Takie przedmioty powstają automatycznie, przy pomocy specjalnych maszyn, a dopiero potem są "wykańczane" przez wrażliwe ręce jubilera. Ale są wyjątki, takie jak ręcznie robione pierścionki zaręczynowe. Zaczynasz poznawać rodzaje obrączek rodzaje obrączek na ślub w srebrzeIstnieje ryzyko, że utoniesz w niewiarygodnej gamie produktów. Przyjrzyjmy się kilku głównym z nich.

Smukłe obrączki

Jeśli nie masz specjalnych upodobań, niewyrażalnych fantazji lub dodatkowych pieniędzy, może Ci się spodobać najzwyklejszy srebrny pierścionek. Smukłe, bez wzorów, nacięć i kamieni, tak samo cienkie dla panny młodej i nieco szersze dla pana młodego. A może to nie jest w swoich planach nosić pierścionek zaręczynowy przez całą dobę w ogóle, więc po co przepłacać. Jednym słowem, "zwykłe" srebrne obrączki też mają prawo do ślubu, i to jakie prawo! Jeśli jesteś na tyle samowystarczalna, że chcesz słuchać swojego wewnętrznego głosu, a nie opinii innych, każdy zwykły srebrny pierścionek jest mile widziany.

Handmade praca

 

Już sam fakt wyboru srebrnej obrączki na uroczystość ślubną ujawnia w Tobie twórczą, oryginalną naturę. Ten impuls można podkreślić szczególnie wyjątkowymi srebrnymi pierścionkami zaręczynowymi - tymi, które nazywane są handmade. Jeśli masz ochotę i możliwości finansowe (i rozumiesz, że cena za taką biżuterię będzie znacznie wyższa niż za zwykłą gładką srebrną opaskę), zwróć się do jubilerów, którzy są w stanie stworzyć ekskluzywne przedmioty.

Grawerowane obrączki

Grawerowanie to świetny sposób, aby dodać trochę więcej symboliki do swojego pierścienia. Możesz wybrać datę ślubu, imię męża lub żony, a nawet przysięgi miłosne i zastosować je do wnętrza obrączki. Istnieją jednak przypadki, w których grawerunki umieszczane są na zewnętrznej powierzchni. Ale częściej niż nie jest wskazane, aby pokazać swoje uczucia, a więc wewnętrzna powierzchnia zaangażowania zaangażowanie pierścień może być bardziej pożądane. Jeśli chcesz, aby pierścionek zaręczynowy miał indywidualne znaczenie, był wyjątkowy, a nie chcesz zamawiać ręcznie robionego pierścionka, grawerowanie może być w tej sytuacji bardzo pomocne.

Ze złotymi plamkami

Liść złota, lub złota liść, jest popularnym wyborem projektu dla pierścionków zaręczynowych. Taki pierścionek łączy w sobie stosunkowo niedrogą cenę, jaką płacimy za srebrny element, z lśniącym, luksusowym wyglądem, jaki daje żółty metal. Wybór pozłacanego pierścionka może być podyktowany różnymi czynnikami:

 • alergia na złoto;
 • Brak środków finansowych, które nie pozwalają na zakup pierścionka w całości złotego;
 • Pragnienie bycia oszczędnym: możesz nosić zwykły złoty pierścionek zaręczynowy na uroczyste okazje, i wybrać pozłacany pierścionek zaręczynowy do codziennego użytku.

Tak czy inaczej, pozłacany jest świetną opcją dla tych, którzy nie są gotowi rozstać się ze "złotą tradycją" po wszystkim.

Jeśli chcesz pierścionek z elementami złota, ta opcja jest również dość powszechna. Połączenie złota i srebra w jednym pierścionku wygląda zazwyczaj bardzo elegancko. Jest to również proste rozwiązanie częstego problemu: co zrobić, jeśli posiadasz inną biżuterię zarówno w złocie, jak i srebrze. Srebrny pierścionek ze złotymi wstawkami daje Ci prawo do dowolnego łączenia dodatków z dwóch różnych metali.

Pierścionki z brylantami

Nie, nie, nie mówimy o pierścionki zaręczynowe studded z diamentów cięcia. Ale uroku może dodać srebrny pierścionek z brylantem. Przy tej metodzie obróbki nie dochodzi do osadzania się kamieni w produkcie. Specjalna maszyna wykonuje właśnie nacięcia i dłuta na pierścieniu. Dzięki umiejętnościom jubilerów, fasety te błyszczą jak diamenty w słońcu. Innymi słowy, szlifowanie diamentów to tylko imitacja blasku, nic więcej. Ale takie dzieło wygląda niesamowicie efektownie.

 

W zależności od Twoich życzeń, frez może dokonać jednego z dwóch wyborów:

 • . - W tym przypadku wzór jest wprasowywany w element;
 • wypukłość - Wzór jest jakby wyodrębniony z całości i znajduje się ponad poziomem samego pierścionka.

Szerokie pierścienie

Ogólnie rzecz biorąc, szersze pierścienie są uważane za bardziej odpowiednie dla mężczyzn. Wąska obręcz na ramieniu szczupłej dziewczyny jest bardziej odpowiednia. Czy zgadza się Pan/Pani z tym stwierdzeniem? Twoje prawo. Ale w tym samym czasie, nowoczesne trendy mody coraz częściej dyktują narzeczonym inne kanony: zwróćcie uwagę na szerokie obrączki nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Elegancki, szeroki pierścionek będzie wyglądał równie dobrze na smukłym palcu, jak i na dość dużej dłoni. A srebro jest najlepszą opcją dla szerokiego pierścionka zaręczynowego: złoto wyglądałoby w tym przypadku wulgarnie i bez smaku. Jedynym tabu dla takiego pierścionka są krótkie palce z kwadratowymi paznokciami. Jeśli to nie jest Twój przypadek, przymierz szeroki pierścionek. Kto wie, może to będzie miłość od pierwszego wejrzenia?

Pamiętaj tylko o jednym: szeroki pierścionek wymaga starannego doboru rozmiaru. Po tym wszystkim, to będzie siedzieć znacznie bardziej przytulnie na palec niż zwykły wąski jeden. Istnieją wskazówki, zgodnie z którymi lepiej jest kupić szeroki pierścionek o rozmiar większy. Jednak główną zasadą jest nadal to, że taką biżuterię zawsze należy przymierzyć przed zakupem. Aby potem dosłownie nie być potwornie bolesnym.

Pierścienie stylizowane na starosłowiańskie

Jeśli chcecie nawiązać do tradycji naszych przodków i z tego powodu wybrać srebrną obrączkę, możecie zdecydować się na słowiańską obrączkę ślubną. Możesz wybierać spośród wielu wariantów:

 • obrączki zwykłe zwykłe;
 • szronione pierścionki zaręczynowe;
 • Pierścienie z zaklęciami na miłość i szczęście;
 • Pierścienie, które noszą uroki lub amulety o wielkim znaczeniu dla naszych przodków.

Jeśli nie możesz znaleźć to, czego szukasz, można kupić zwykły pierścień i mieć go wygrawerowane do swoich upodobań.

Obrączki z nielloedowanego srebra

Nielloing (lub bardziej znane nam czernienie) to proces, w którym srebrny przedmiot otrzymuje czarny kolor. Proces ten sprawia, że srebrny pierścionek jubilerski wygląda bardziej wartościowo i wyjątkowo, sprawia, że wygląda on na antyczny i ogólnie jest bardziej kontrastowy i bogaty. Możliwe jest przyciemnienie srebra zarówno w sposób naturalny, jak i znacznie szybszy i łatwiejszy dzięki wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia jubilera. Najczęściej jest to reakcja chemiczna, w której bierze udział siarka. Właśnie to przyczynia się do powstawania tego samego srebra nielloed.

Poczernione pierścionki zaręczynowe są zarówno masywne i przyciągające wzrok, ale jednocześnie eleganckie.

Graweruje kamieniami

Oczywiście, mówiąc o tradycji, należy wspomnieć, że obrączki inkrustowane kamieniami są raczej nietypowym wyborem na uroczystość ślubną. Ale nie ma też zakazu stosowania takich obrączek. Szczególnie przy odpowiednim doborze kamieni, które mogą pełnić funkcję swoistego amuletu.

 

Najbardziej szlachetne kamienie, takie jak diament, rubin, szafir lub szmaragd są rzadko używane jako wkładki w srebrnych obrączkach: cena kawałka jest zbyt nieproporcjonalna. Ale diament zawsze można zastąpić fianitem, a szmaragd zielonym granatem.

Przezroczyste i zielone minerały są najlepszymi towarzyszami dla biało-stalowych srebrnych oprawek. Na przykład, zielony granat w pierścionku zaręczynowym jest zobowiązaniem do uczciwości i wierności dla pary. Wierzenia ludowe mówią, że nie tylko przyrzeczenia wierności mąż i żona składają sobie podczas ślubu. Zielony granat ma magiczną właściwość opierania się pokusom i oddalania od niebezpieczeństwa.

Jeśli zamówisz niestandardowe pierścienie, możesz łatwo wybrać konkretny kamień w zależności od jego symboliki i inkrustować swój pierścionek zaręczynowy z nim.

Pierścienie oryginalne

Choć tradycja nakazuje nam zadowolić się skromnymi i zgrabnymi pierścionkami zaręczynowymi, w praktyce taka decyzja przyszłych małżonków nie należy do rzadkości. A wielu nowożeńców zamawia najbardziej oryginalne obrączki, wśród których znajdują się wyroby o nietypowym kształcie lub z unikalnymi zdobieniami.

Dziś jednak pierścionek z wirującym środkiem uważany jest za jeden z najbardziej oryginalnych wzorów. Model ten ma jeszcze status nowości, ale bardzo szybko staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród młodych, stylowych czy kreatywnych par. Ten pierścionek wygląda naprawdę wyjątkowo: pomiędzy dwiema srebrnymi obrączkami znajduje się dość szeroka wstawka z innego metalu (najczęściej złota). To tak, jakbyś miał kilka obrączek na ręce jednocześnie. A taka biżuteria wygląda z jednej strony bardzo chwytliwie i nietypowo, a z drugiej strony pozostaje jak najbardziej elegancka.

Jak nosić srebrną obrączkę ślubną

Jeśli do tej pory wydawało się Wam, że srebrne pierścionki zaręczynowe nie mają żadnych wad, to prawda: wyglądają atrakcyjnie, są niedrogie i nie są sprzeczne z naszymi tradycjami. Inną rzeczą, że każdy martwi się o to, czy te elementy są wygodne do noszenia, czy będą one trwać długo?

Najważniejsze jest, aby przestrzegać zasad.

Wielokrotnie wspominaliśmy o miękkości i plastyczności srebra. To właśnie ta właściwość pomaga jubilerom tworzyć arcydzieła. Naturalne jest jednak, że może to rodzić szereg pytań: czy skoro srebro jest tak miękkie, to czy można je nosić na co dzień? Czy nie odkształci się i nie straci swojego pięknego wyglądu?

Obawy te są zrozumiałe, ale jubilerzy już dawno nauczyli się, jak sobie z nimi radzić. Wszystko, co musisz zrobić, to dbać o swój pierścionek - nie zginać go, nie stukać w niego, unikać spadków temperatury i pamiętaj, aby zdjąć go, gdy używasz chemii gospodarczej. To wystarczy, aby dać pierścionek długą żywotność. W końcu jubilerzy dodali do pierwotnie miękkiego srebra inne metale, uzyskując w ten sposób harmonię pomiędzy plastycznością a wytrzymałością. A ochrona rodu, która jest teraz dostępna na prawie każdym pierścionku zaręczynowym pozwoli Ci wydłużyć żywotność Twojego ulubionego akcesorium, a powłoka rodu może być odnowiona w razie potrzeby. Dlatego nie musisz się obawiać, że Twój srebrny pierścionek przetrwa tylko kilka lat. To absolutnie nie jest prawda. Może być tak samo trwały jak bardziej tradycyjny złoty pierścionek.

Pielęgnacja srebra

Prawdopodobnie jedyną rzeczą, która może się stać z Twoim srebrnym pierścionkiem jest to, że zmatowieje. A jeśli naturalne przyciemnianie nie jest częścią Twoich planów, łatwo poradzić sobie z matowieniem. Miękka szmatka i szczoteczka do zębów to wszystko, czego będziesz potrzebować, aby zadbać o swój pierścionek zaręczynowy. Pamiętaj tylko, aby spłukać go chłodną wodą i delikatnie osuszyć miękką szmatką. Jeśli jest gładka, to nie powinno to stanowić problemu.

Jeśli jednak masz na obrączce biżuterię w postaci loków i nacięć, musisz się trochę bardziej postarać. Zamiast ściereczki będziesz potrzebować zwykłej szczoteczki do zębów, której puszyste włosie dotrze do najtrudniej dostępnych miejsc. Pozostała część procedury jest taka sama jak opisana powyżej.

 

Jeśli Twój produkt jest bardzo brudny, możesz spróbować wyczyścić go sodą oczyszczoną. Zrób pastę z popularnej sody oczyszczonej i natrzyj nią srebrny przedmiot. Można do tego celu użyć gąbki, szmatki lub szczotki. Pozostaw pierścień w tym stanie na 10-15 minut, następnie spłucz i dokładnie wysusz. Srebro będzie lśniło jak nowe.

I na koniec dość skuteczna metoda z użyciem folii. Należy zagotować wodę, włożyć do niej kawałek folii i włożyć tam srebro. Wyłączyć wodę i pozostawić do ostygnięcia z folią i pierścieniami. Rzemieślnicy twierdzą, że można tą metodą usunąć nawet najbardziej nieświeży nalot.

Cóż, dla tych, którzy nie są gotowi do korzystania z porad ludowych i improwizowanych środków, można polecić specjalne produkty do czyszczenia srebra. Można je kupić w każdym sklepie jubilerskim.

Srebrny pierścionek zawsze wygląda delikatnie i arystokratycznie, oryginalnie i elegancko. A na ślubie taka biżuteria jest nie mniej odpowiednia niż w każdym innym dniu. Okazuje się więc, że argumentów "za" srebrnymi obrączkami ślubnymi było znacznie więcej niż "przeciw". Jeśli więc srebro jest Twoim metalem, nie słuchaj nikogo, wymieniajcie się srebrnymi pierścionkami i bądźcie szczęśliwi!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz