Najważniejsze jest to, że bransoletka pasuje: określenie rozmiaru głównego "handmade" biżuterii

Udostępnij

 • Jakie bransoletki są dostępne
  • Bransoletki twarde
  • Miękkie bransoletki
  • Inne odmiany bransoletek
  • Inne różnice
 • Jak określić rozmiar bransoletki

Jasna, atrakcyjna, powabna bransoletka już dawno została przekształcona z potężnego amuletu (tak była postrzegana przez naszych przodków) w znaną i bardzo ważne wyposażenie dodatkowe. Jest tak samo kochany przez kobiety i mężczyzn, a bez tego biżuteria trudno sobie wyobrazić stylowe zdjęcie. Delikatny łańcuszek lub tuzin dmuchanych biżuteria w stylu cygańskim, złota lub kostiumowa, w komplecie z zapięcie lub zdobiona kamieniami szlachetnymi - w każdym z tych przypadków bransoletka musi nie tylko prawidłowo zużycie.

Przede wszystkim musisz być w stanie określić wielkość bransoletki na ręce. Jest to prawdopodobnie nawet ważniejsze niż wybór projektu, który Ci odpowiada. Musisz przyznać, że nawet najpiękniejsza biżuteria może stracić cały swój urok, gdy tylko ją przymierzysz. A to dlatego, że nasza osobowość, wygląd i strój mają bezpośredni wpływ na to, jak dany dodatek wygląda na nas. Rozmiar ramienia dla bransoletki - jest bardzo ważnym parametrem przy wyborze tego elementu biżuterii. Prawidłowe określenie obwód Rozmiar bransoletki jest bardzo ważnym parametrem przy określaniu wielkości ręki i nadgarstka, tak aby ulubiony dodatek stał się nieodłączną częścią Twojego wyglądu.

Jak znaleźć rozmiar bransoletki? Twoim zadaniem jest znalezienie złotego środka: aby produkt nie leżał na nadgarstku ani zbyt ciasno, ani zbyt luźno. I uwierzcie mi, ten problem jest do rozwiązania!

Co to są bransoletki

Wydawać by się mogło, że czym jest bransoletka? Po prostu szlachetny produkt w postaci "pierścienia", który musi być noszony na nadgarstku. Ale to nie wszystko jest takie proste. Odmiany tych akcesoriów - niesamowita liczba. Czym one są?

Bransoletki twarde

Te "mankiety" są zazwyczaj wykonane z dowolnego metalu szlachetnego (najczęściej oczywiście ze złota i srebra) i pięknie utrzymują swój kształt. Takie dekoracje wyglądają dość masywnie. Jednocześnie są one niezwykle trwałe i odporne na zużycie. Zgubić, rozerwać i zdeformować taką bransoletkę jest bardzo trudno.

Wygląd Bransoletki są tak atrakcyjne i eleganckie, że fanów tych akcesoriów jest coraz więcej. Można powiedzieć, że taka biżuteria z założenia jest minimalistyczna: nie jest inkrustowana szlachetnymi kamieniami i klejnotami. Ten rodzaj oszczędności i zwięzłości dobrze sprawdza się w wyglądzie biznesowym. Nie ograniczaj się jednak do noszenia twardych bransoletek tylko do pracy, ponieważ sprawią one, że wieczorem będziesz wyglądać o wiele bardziej uroczo i elegancko.

Bransoletki twarde dzielą się na kilka odmian.

 • Zamknięte. Sztywna obręcz wygląda bardzo efektownie. Ta biżuteria również nie ma zapięcia, a ręka po prostu swobodnie przesuwa się przez bransoletę. Wybierając jedną lub kilka obręczy w różnych wzorach, można stworzyć zupełnie przeciwstawne wyglądy. Zgadzam się, jedna cienka twarda bransoleta wygląda bardzo minimalistycznie i podkreśla kruchość pięknej ręki. Taka bransoletka będzie odpowiednia w biurze i na randce, na spacerze i w czasie wolnym. Ale spróbuj ozdobić się pięcioma lub siedmioma bransoletkami o różnej grubości i kolorze. Czeka Cię zupełnie inny efekt! Odpowiednie zestawienie różnych faktur tych dodatków pozwoli Ci wyglądać nietuzinkowo i tajemniczo. Przejście obok takiego "highlightu" w obrazie będzie po prostu niemożliwe! Oczywistą wadą obręczy jest jej stały rozmiar. Nie chcesz zawracać sobie głowy Jak dobrać bransoletkę według rozmiaru? Wtedy lepiej od razu zrezygnować z obręczy.
 • Bez zapięcia. Produkty te nie mają zapięcia, a rozmiar może się różnić dla prawie każdej ręki. Wszechstronność tego modelu sprawia, że jest on niezbędny w przypadku, gdy nie wiesz, jak zmierzyć nadgarstek do wykonania bransoletkiUniwersalność modelu sprawia, że jest on przydatny w przypadku, gdy nie wiesz, jak zmierzyć swój nadgarstek do bransoletki lub gdy nie jesteś w stanie. Ponadto, bransoletka bez zapięcia jest zazwyczaj dość zwięzłym elementem biżuterii. Będzie to świetny dodatek do bransoletki. uzupełnienie Bransoletka jest zazwyczaj dość zwięzła i może być łatwo noszona. Będzie pasować z każdym innym rodzajem biżuterii.
 • Na zawiasach. Są one wykonane przy użyciu półpierścieni, które są połączone ze sobą za pomocą zawiasu i zamka. Bransoletki twarde mają stały rozmiar, którego nie można zmienić. Jeśli kupujesz produkt "na oko", na prezent lub jest Ci obojętny jak rozpoznać rozmiar bransoletki, przy zakupie dość mocno narażone na ryzyko.
 • Serpentyny. Bransoletki te nazywane są również sprężystymi. Wyglądają dokładnie tak, jak się nazywają - jak wąż z elastycznego (najczęściej szlachetnego) metalu. Elastyczne nici szlachetne w formie spirali (węża) owijają się ciasno wokół dłoni, a wielkość spirali można regulować w zależności od grubości nadgarstka. Bardzo wygodna opcja! Doskonale pasuje do każdej stylizacji - zarówno do koktajlowej kreacji, jak i do dżinsów z białym topem.

Miękkie bransoletki

Jest to zupełnie inny rodzaj biżuterii na rękę. Nawet jeśli nie wiesz, jak określić rozmiar ręki dla bransoletkiNawet jeśli nie wiesz, jak określić rozmiar swojej dłoni, możesz zgadywać z miękką. A jeśli to nie zadziała - w niektórych przypadkach jest szansa, że mistrz jubilerski będzie w stanie dopasować Twój długość bransoletka według własnych upodobań.

Jakie są rodzaje miękkich bransoletek?

 • Łańcuchy (lub łańcuchy). Trudno sobie wyobrazić coś bardziej popularnego. Te bransoletki są wykonane w sposób konwencjonalnych łańcuchów z ogniw o różnych kształtach i rozmiarach. Podobnie jak w tradycyjnych łańcuchach, istnieją trzy główne odmiany tkactwa:
  • Bismarck - Bransoletka, która powstała z pociętych elementów spiralnie skręconego drutu
  • kotwica - Plecionka, w której ogniwa są ułożone jak łańcuch kotwiczny, prostopadle do siebie;
  • armatura - to splot, w którym owalne ogniwa są umieszczone blisko siebie w tej samej płaszczyźnie.
  Bransoletki łańcuszkowe różnią się nie tylko sposobem splotu, ale także wzornictwem. Mogą to być bransoletki cienkie lub szerokie, z tradycyjnym lub fantazyjnym splotem. Często łańcuszki ozdobione są zawieszkami, które mogą zostać usunięte lub pozostać standardowym, niezmiennym elementem danej biżuterii. Charms, czyli rodzaj zawieszek, które są dołączane do bransoletki lub nawlekane na nią (jak koraliki na sznurek), przeżywają obecnie ogromną popularność.
 • Szybowiec. Wyobraź sobie kilka ogniw (jubilerzy nazywają je szybkami). Ogniwa te są zestawione i połączone ze sobą za pomocą sprężyn sprężystych lub zawiasów. Bransoletka szybowiec jest często grawerowana lub zdobiona kamieniami jubilerskimi. Taka biżuteria ma monolityczny wygląd i często jest dość szeroka i masywna. Nie dziwi więc fakt, że glider soft bracelets wolą ozdabiać się właśnie mężczyźni. Dlatego, jeśli uważasz, że jak wybrać bransoletkę dla mężczyzny, najłatwiejszy sposób na zatrzymanie się przy tej opcji.
 • Bransoletka. Dodatek ten wykonany jest z pasków metalu szlachetnego - tak wąskich, że łatwo pomylić je z drutem. Przy pewnej wprawie, tkanie tych pasków pozwala uzyskać ażurową fakturę, bardzo wdzięczną i elegancką.

Inne odmiany bransoletek

Twarde i miękkie bransoletki są głównymi rodzajami biżuterii "mankiety", równie odpowiednie zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Ale mimo to, moda nie stoi w miejscu. Coraz większą popularnością cieszą się inne bransoletki.

 • Do zegarków. Metalowa bransoleta, która mocowana jest do koperty zegarka. Ten dodatek wygląda bardzo efektownie i nietypowo, przyciągając uwagę innych do Twojej biżuterii na nadgarstku.
 • Bransoletki niewolników . (lub mniej przyjemna dla naszych uszu nazwa - bransoletki niewolników). Jest to nazwa ozdoby, w której bransoletka i pierścionek połączone są ze sobą łańcuszkiem. Dziś takie produkty kojarzą nam się raczej z orientalnym pięknem, a nie z historią niewolnictwa. Ale biorąc pod uwagę, że moda Wschodu nie zamierza rezygnować ze swojej pozycji, bransoletki niewolników są obecnie na szczycie popularności.
 • Anklety. Tak nazywają bransoletki, które nosimy na stopach. Przy okazji jeszcze jedno pozdrowienie ze Wschodu. Najczęściej bransoletki na kostkę nie mają szerokiego łańcucha i są mocowane na kostce.
 • Bransoletka tenisowa. Uważany jest za rodzaj biżuterii ślizgowej i z kategorii "rzeczy modnych" już dawno przeszedł do kategorii klasyki. Bransoletka tenisowa jest elementem biżuterii wykonanym z kamieni szlachetnych (klasyką są czyste diamenty) o tym samym kształcie. Aby zachować efekt ciągłości błyszczącej ścieżki, jubilerzy ukrywają zapięcie wewnątrz. Ciekawa jest historia powstania nazwy tej biżuterii. Uważa się, że świat po raz pierwszy zwrócił na nią uwagę pod koniec lat osiemdziesiątych. Słynna tenisistka z USA Chris Evert rozegrała mecz, mając na sobie taką bransoletkę. Gra była gorąca i bransoletka się zerwała. Rozrzucone diamenty zwróciły uwagę innych, w tym jubilerów. Od tego czasu taka biżuteria nazywana jest bransoletką tenisową.
 • Mankiet. Nazwa sugeruje wygląd tego elementu biżuterii. Cuff to modny element biżuterii wykonany z metali szlachetnych z ewentualnymi inkrustacjami z kamieni półszlachetnych. Jest dość szeroki i wygląda jak mankiet koszuli. Jest to prawdziwie luksusowa opcja, lepiej ozdobić się taką bransoletką na specjalne okazje.
 • Bransoletka na ramię. Biżuteria, która jest noszona na górnej części dłoni. Z reguły jest to sztywna bransoleta (podobna do obręczy), i jest dość duża. Można go przymocować do określonego miejsca na przedramieniu lub ramieniu, co ułatwia noszenie. Miły bonus: jeśli zapomnisz, jak określić rozmiar bransoletki na ręceNie ma potrzeby się smucić. Rozmiar bransoletek na ramię można łatwo dopasować.
 • Bransoletka na szyi. Biżuteria ta jest popularna wśród bohemy i celebrytów, ale musi być noszona bardzo ostrożnie. Niewłaściwie nosząc bransoletkę na szyi, narażasz się na śmieszność, lub na niechciane wulgarne skojarzenia (w przypadku, gdy bransoletka będzie wyglądała jak obroża).
 • Bransoletka na dłoni. Bardzo oryginalny, ale niezbyt wygodny wystrój. Bransoletka ta jest mocowana nie na nadgarstku, ale na samej dłoni. Dekoracyjna część bransoletki, oczywiście, znajduje się na zewnętrznej stronie dłoni, pod palcami. Ten element biżuterii wygląda jak połączenie bransoletki i pierścionka. Ponownie, wygląda to bardzo imponująco. Ale czy będzie Ci wygodnie nosić taką bransoletkę? Wielkie pytanie.
 • Bransoletka z koralików. Może to być wersja męska, gdy koraliki są niezbyt duże i niezbyt jasne (czarne, brązowe). Wygląda dość brutalnie i jest lubiany przez wielu mężczyzn. Ale jest też kobieca wersja takiego wystroju, kiedy można bawić się kolorami i rozmiarami, odchodząc od przysłowiowej lapidarności i minimalizmu.

Inne różnice

Być może najważniejsze jest wzornictwo bransoletek. sposób jest być może najważniejszym sposobem ich rozróżnienia. Ale, oczywiście, nie jest jedyny. Można wyróżnić również inne parametry.

 • Płeć i wiek. Tutaj wszystko jest tak samo jak w przypadku innych biżuterii: moda damska jest o wiele bardziej pomysłowa i nieograniczona niż męska. Wybierz bransoletkę na rękę dziewczyny - i łatwiejsze, i trudniejsze niż dla mężczyzn. Łatwiejsze - bo wybór jest niezwykle duży. Ale z tego samego powodu - i bardziej skomplikowanego.
  • Bransoletki dla mężczyzn - Z reguły biżuteria jest dyskretna, minimalistyczna, raczej prosta i surowa. Najczęściej jest to miękka konstrukcja łańcuchowa lub ślizgowa. Młodzi mężczyźni często noszą teraz bransoletki z koralików. Twarde bransolety zdobią tylko najodważniejszych przedstawicieli silniejszej płci.
  • Bransoletki dla dzieci - Jasna, wesoła, tematyczna biżuteria. Zazwyczaj nie kosztują drogo, ale zawsze są zgodne z zainteresowaniami dzieci w różnych latach - ozdobione motywami animalistycznymi, symbolami i postaciami z kreskówek.
  • Bransoletki dla kobiet - najbardziej popularna i różnorodna grupa biżuterii prezentowana na stronie internetowego megamarketu jubilerskiego Gold.ua. Z reguły produkty te są bardziej eleganckie i fantazyjne. I nawet jeśli kobieta założy masywną "męską" bransoletę, to w jakiś magiczny sposób jej ręka w tej biżuterii nadal pozostanie delikatna i atrakcyjna.
 • Materiał wykonania. Oczywiście, uznaną klasyką są bransoletki wykonane z metali szlachetnych - przede wszystkim złota i srebra. Ale jubilerzy realizują swoją fantazję i wykorzystują inne, czasem nawet najbardziej egzotyczne materiały, wśród których są m.in.
  • koraliki;
  • sznurek woskowany;
  • drewno;
  • kamień;
  • guma;
  • ceramika;
  • skóra;
  • kość;
  • wstążki;
  • plastik;
  • silikon.
 • Klamry i zamki. Jeśli wybierzesz bransoletkę z zapięciem, będziesz musiał zdecydować się na jedną z wielu opcji:
  • karabinek - pętla, której jedna strona jest ruchomą zszywką;
  • klips, lub lufę, - dwie sztuki z gwintem odpowiednio męskim i żeńskim;
  • hak - zamek, który w rzeczywistości składa się z haczyka, który jest włożony w pętlę po drugiej stronie
  • łącznik magnetyczny - Prosta i bezpieczna metoda, w której przeciwległe końce bransoletki zakończone są magnesami;
  • zapięcie - zapięcie, które poprzez zaczepienie o pętlę na drugim brzegu bransoletki zamyka się jak książka;
  • togle - zamek w kształcie pierścienia, w którym umieszczony jest mały trzpień w kształcie litery T;
  • zamek zawiasowy - wygląda jak dwie ruchome części połączone zawiasem;
  • zamek sprężynowy - pusty pierścień, wewnątrz którego umieszczony jest zacisk sprężynowy.
  Każdy z tych zamków jest zarówno wygodny, jak i bezpieczny. Jeśli więc podoba Ci się jakaś bransoletka, sprawdź, czy jej zapięcie działa dobrze, nie zacina się. To wystarczy. Uważa się oczywiście, że zamek sprężynowy jest najbardziej kruchy: gdy tylko jedna sprężyna zostanie uszkodzona, całe zapięcie musi zostać wymienione. Ale w zasadzie, jest on używany do produkcji najcieńszych i najlżejszych bransoletek łańcuszkowych, więc przy ostrożnym noszeniu dość trudno go uszkodzić. Z kolei najpopularniejszym zamkiem jest karabinek. Jest zarówno mocna i trwała, jak i wygodna.
 • Bransoletka stylowa. Ostatni, nie mniej ważny parametr. Nie ma specjalnego podziału. Wystarczy zrozumieć, że elegancką, zwięzłą bransoletkę można nosić zarówno w pracy czy na spotkaniu z partnerem biznesowym, jak i bardziej masywną, na przykład na spotkanie z przyjaciółkami. I pamiętaj, że bransoletka to tylko detal Twojego wyglądu. Musi być w stanie odpowiednio połączyć się z ubraniem, fryzurą, manicure, itp.

Jak określić rozmiar bransoletki

Aby znaleźć odpowiedni dodatek, który ozdobi Twoją rękę, pierwszym i najważniejszym zadaniem jest być w stanie zrozumieć jak zmierzyć rozmiar bransoletki. Jest na to kilka niezawodnych sposobów, z których możesz skorzystać.

Niezależnie od tego, w jaki sposób jak określić rozmiar bransoletki na ramieniu kobietyW zależności od tego, co wybierzesz, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na dwa parametry.

 1. Szczelność dopasowania. Zapięcie bransoletki nie powinno wbijać się w nadgarstek, tak samo jak sama bransoletka nie powinna na siłę "odstawać" od skóry.
 2. Odległość pomiędzy bransoletką a ramieniem. Uważa się, że kciuk powinien swobodnie przechodzić pomiędzy bransoletką a skórą.

I pamiętaj: informacje o jak dobrać rozmiar bransoletki dla mężczyzny czy kobieta, jest niezwykle ważne.

Mała bransoletka:

 • trudny i niewygodny do zdejmowania i zakładania;
 • Z tego powodu łatwo popada w ruinę;
 • Narażona na uszkodzenia jest nie tylko skóra, ale także stawy i więzadła.

Duża bransoleta:

 • łatwe do stracenia;
 • ręka z taką bransoletką będzie zawsze w napięciu (w nieświadomej próbie utrzymania bransoletki), wygląda nienaturalnie.

Aby zrozumieć, jak poznać rozmiar ręki dla bransoletki w chłopakaDziewczynka lub dziecko, będziesz potrzebował narzędzia pomiarowego. Może to być taśma miernicza, warkocz, koronka, wstążka lub nawet kartka papieru. Jednak mierzenie nadgarstka za pomocą nitki nie jest zalecane przez ekspertów: jest niewygodne i nieskuteczne. I pamiętaj, że lepiej jest wykonywać te zabiegi pod koniec dnia. Wówczas pomiary będą jak najdokładniejsze.

Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić taśmę mierniczą lub inne narzędzie pod ręką do nadgarstka, po trajektorii, która będzie lokalizacja zamierzonej bransoletki. Upewnij się, że koronka lub pasek nie zwisają lub nie są zbyt ciasne. Zrobione? Teraz masz długość cm. Co ciekawe, w przypadku bransoletek produkcji krajowej, uzyskane dane dotyczą wielkości bransoletki. Nikt nie wymyślił specjalnej siatki do liczenia np. długości 18 cm w rozmiarze S czy jakimkolwiek innym. Ale jeśli dostajesz biżuterię wykonaną za granicą, wiesz, że jest tam specjalny tabela rozmiarów bransoletekgdzie możesz łatwo przetłumaczyć swoje centymetry do wspólnego rozmiaru.

Nie należy jednak spieszyć się z zakupem biżuterii dokładnie na podstawie zmierzonej długości. Będziesz musiał dodać kilka centymetrów, aby upewnić się, że czujesz się jak najbardziej komfortowo z tym kawałkiem. Ile? To zależy od Twoich preferencji. Zwykle zaleca się dodanie 1-2 cm do uzyskanej długości. Ale uwaga! Jeśli wybierzesz bransoletkę z dużym pojedynczym kamieniem lub masywną wstawką, możesz dodać tylko 0,5 cm lub w ogóle się bez tego obejść. Chodzi o to, aby taka bransoletka dobrze przylegała do ręki. Jeśli jednak ogniwa bransoletki, która Ci się podoba są duże, nie krępuj się dodać do uzyskanej długości 2 cm lub więcej. Duże linki muszą leżeć swobodnie, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że będą się "wybrzuszać" i tworzyć brzydkie rogi. I ostatnie zalecenie: jeśli wiesz o sobie, że w gorące dni, obrzęki, to lepiej dodać trochę więcej - 2-2,5 cm. Przecież bransoletka powinna wyglądać atrakcyjnie na Twojej ręce w każdej sytuacji!

Powyższe opcje są odpowiednie, jeśli zdecydują się Państwo na zakup biżuterii z zapięciem. Jeśli nie, jest inny sposób, aby przejść. Po prostu wyobraź sobie, że musisz przełożyć bransoletkę przez palce na nadgarstek. W tym przypadku składamy palce dłoni, chowając kciuk i mały palec do środka. W tej pozycji należy zmierzyć długość za pomocą tej samej taśmy lub plecionki. Tylko uważaj: wybierz najszerszą część dłoni, gdzie wystają knykcie, i zmierz jej obwód. Nie musisz nic dodawać do bransoletki, ponieważ powinna ona być na nadgarstku, ale nie powinna z niego schodzić.

Jeśli nie wiesz, Jeśli nie wiesz, jak znaleźć rozmiar bransoletki Jeśli nie znasz rozmiaru bransoletki swojej dziewczyny (na przykład chcesz jej zrobić prezent niespodziankę), możesz wybrać dodatek zapinany na łańcuszek. Jest to bardzo przydatne, ponieważ można nie tylko skrócić, ale także wydłużyć, jeśli chcesz.

Aby ułatwić Państwu orientację w terenie, znajdą Państwo przed sobą tabela rozmiarów bransoletek damskich.

Długość nadgarstka, cm

Zalecana długość bransoletki, cm
(rozmiar natywny)

Odpowiedni rozmiar
(w oparciu o standardy światowe)

14-15

16

XS

15-16

17

S

16-17

18

M

17-18

19

L

18-19

20

XL

19-20

21

XXL

A tutaj Jak określić rozmiar bransoletki na ręce mężczyzny?? Nie mniej proste. Wystarczy dokonać tej samej manipulacji. Pamiętaj jednak, że zbyt luźna bransoletka wygląda znacznie lepiej na kobietach. Dla mężczyzn lepiej jest wybrać bardziej obcisły krój.

Z reguły długość bransoletek męskich waha się od 16 do 22 cm. W tabeli wygląda to następująco.

Długość nadgarstka, cm

Zalecana długość bransoletki, cm
(wielkość krajowa)

Odpowiednia wielkość
(według standardów światowych)

16-17

18

S

17-18

19

M

18-19

20

L

19-20

21

XL

21-22

22

XXL

Po zmierzeniu nadgarstka, dodaniu wymiarów i zapoznaniu się z tabelą doboru rozmiarów, możesz zamówić swoją ulubioną biżuterię. A jeśli nie będzie wrzynał się w skórę, nie będzie niewygodny w noszeniu i nie będzie się łatwo, ale pewnie zapinał na nadgarstku - gratuluję. Misja zakończona!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz