Najmodniejsze pierścionki nie tylko na zaręczyny

Udostępnij

Jak znaleźć idealny model pierścionka? Pytanie to dręczy wielu mężczyzn, a bogaty wybór, z jakim obecnie mamy do czynienia na rynku, nie tylko nie pomaga, ale nawet zdaje się przeszkadzać w podejmowaniu naprawdę trafnych decyzji. Oczywiście, dziś minęły już czasy, w których wspomniany wybór był wyłącznie męską sprawą i nawet, jeśli mówiąc o najlepszych zaręczynach mamy do na myśli te, które odbywają się z zaskoczenia, przyznajemy, że akurat ta kwestia powinna zostać wcześniej uzgodniona. Jeśli wzór nie będzie podobał się partnerce, dzień, który miał być wielkim świętem pary, może się dla niej okazać wielkim rozczarowaniem. Jak zatem rozpoznać najciekawsze rozwiązania?

Co jest w modzie?

Już od kilku lat możemy zaobserwować, że pierścionki z jednym oczkiem wracają do łask. W sprzedaży dostępne są zresztą zarówno te z białym, jak i z żółtym złotem, a najmodniejsze modele różnią się przede wszystkim tym, jak osadzony jest w nich kamień. Tu mamy do wyboru przynajmniej kilka opcji. Najpopularniejsze wydaje się klasyczne mocowanie na zewnętrznej koronie, warto jednak zainteresować się osadzeniem wewnątrz obrączki. Kamień nie prezentuje się w tym przypadku aż tak okazale, sam pierścionek jest jednak bardzo wygodny podczas noszenia. Modele podstawowe nie muszą przy tym stanowić zagrożenia dla integralności męskiego budżetu. Zwykle nie kosztują więcej niż 200 złotych.

Nie każda kobieta lubi jednak rozwiązania klasyczne, które często są uważane za przesadnie grzeczne. Nic więc dziwnego, że w modzie są również pierścionki bogato zdobione kamieniami. Co ciekawe, pierścionki nie muszą być już uzupełniane kamieniami jedynie w ich części centralnej i nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby miało to miejsce również na obrączce. Tylko od wybierającego zależy też to, czy zdecyduje się on na klasyczną rozetę, czy też na taką, która powstała na bazie koła albo kwadratu. Jeśli wybór padnie na oczko w większym rozmiarze, można zastanowić się nad samym ozdobieniem głównego kamienia z wykorzystaniem mniejszych, które będą z nim kontrastować. Oczywiście, takie pierścionki są już droższe, a ich ceny zwykle zaczynają się od 1000 PLN.

pierścionek z brylantem

Najpopularniejsze kamienie szlachetne

Gdybyśmy mieli wskazać te kamienie szlachetne, które cieszą się największym powodzeniem, niezmiennie musielibyśmy zacząć ich wyliczanie od brylantów. Popularność pierścionków z diamentami ma wiele źródeł, na uwagę zasługuje przy tym zarówno ich wyjątkowy błysk, jak i unikatowa forma. Ceny są tu dość zróżnicowane. Wpływa na nie zarówno wielkość kamienia, jak i jego czystość oraz szlif, choć te niewielkie można nabyć już za około 400 PLN.

Nie każdy jest miłośnikiem takiego rozwiązania, dobrze jest więc wiedzieć, że alternatywą dla pierścionków z brylantem pozostaje nieśmiertelna cykoria. Ta zwykle nie kosztuje więcej niż 200 złotych, a przecież nie każde oświadczyny muszą mieć budżet przekraczający 200 złotych. Już od kilku lat na uwagę zasługują także kamienie szlachetne w ich kolorowej formie, a więc między innymi: szmaragdy, szafiry i nieśmiertelne rubiny. Także nimi warto się więc zainteresować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz