Magiczne kamienie

Udostępnij

Kamienie szlachetne to cały wszechświat, niezliczona ilość iskier i odcieni, tajemnic i magicznych właściwości. Pochodzenie i "zdolności" minerałów, które przybrały formę kamieni szlachetnych, są pełne tajemnic. Pierwszym i głównym z nich jest to, dlaczego i kiedy te wielobarwne "szklane paciorki" stały się tak cenne.

Najprostszym wyjaśnieniem jest to, że są one bardzo rzadkie, zwłaszcza duże kamienie o nietypowych odcieniach. Biżuteria z kamieniami szlachetnymi ma w sobie piękno i pewne znaczenia. Istnieje kilka najbardziej popularnych kamieni, które są najczęściej używane w kolczykach, pierścionkach, naszyjnikach i bransoletkach.

Pierwsze trzy

Diament jest uznawany za króla świata jubilerskiego. Jest to nazwa nadana oszlifowanemu diamentowi, najtwardszemu kryształowi na świecie. Diamenty są tradycyjnie uważane za symbol władzy, były one używane przez monarchów do dekoracji ich koron, a bogate naszyjniki i kolczyki diamentowe były noszone przez szlachetnych dam.

Symbol ten przetrwał do dziś: biżuteria z oszlifowanym diamentem podkreśla bogactwo osoby noszącej. Uważa się, że kamień ten odstrasza negatywy i złe oczy, a także promuje sukces w sprawach finansowych. Ale należy również zauważyć, że wszystkie te właściwości (według ezoteryków) są prawdziwe tylko wtedy, gdy kamień jest kupiony, kupiony lub wydobyty własnymi rękami, lub otrzymany w spadku po rodzinie.

Szmaragd, lub zielony lód, jak nazywali go Indianie ze względu na jego przyjemny odcień, może ukoić nerwy i wprawić noszącego w pozytywny nastrój, a także przyczynić się do poprawy samopoczucia. Ciemnozielony, przezroczysty szmaragd jest tak rzadki, że czasami jest wyceniany powyżej najczystszego diamentu. Wybierając biżuterię ze szmaragdem, należy pamiętać, że minerał ten uważany jest za talizman przynoszący szczęście. Szmaragd może być również talizmanem dla matek i podróżników.

Rubin jest jednym z najbardziej popularnych kamieni szlachetnych. Występuje w różnych odcieniach od ciemnoczerwonego do różowo-fioletowego. Rubin może pomóc jego właścicielowi zdobyć władzę i wpływy. Ze względu na swój kolor, kamień ten kojarzony jest z burzliwą energią, pasją i miłością. Jeśli wierzyć ezoterykom, rubin może poprawić ogólne samopoczucie, utrzymać Cię w dobrej formie i wygnać depresję.

Czas do odbioru

Miłośnicy i kolekcjonerzy biżuterii z kamieniami szlachetnymi nie są ograniczeni w swoim wyborze. Natura obdarzyła nas ogromną ilością takich kamieni. I nie chodzi tu tylko o powszechnie znane szafiry, agaty czy topazy. Na świecie istnieje wiele rzadkich klejnotów, o których nie każdy słyszał, a ich koszt jest po prostu poza skalą. Na przykład grandidierite jest rzadkim minerałem wydobywanym w Australii, a na świecie istnieje bardzo niewiele fasetowanych kamieni o zielonkawo-niebieskim odcieniu. Jeden karat grandidieritu kosztuje około 30 000 dolarów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz