Kamienie dla Ryb: Co kupić jako talizman dla osób urodzonych na granicy zimy i wiosny?

Udostępnij

Boimy się tego, czego nie rozumiemy i dążymy do tego, w co wierzymy. Nic więc dziwnego, że astrologia, która w prosty sposób (choć bez dowodów) wyjaśnia złożone procesy życiowe, fascynowała naszych przodków. Znaczenie tej przednaukowej średniowiecznej doktryny nadal utrzymuje zaangażowanie ludzi w dwudziestym pierwszym wieku. Na przykład, teraz my z wami z nieukrywaną przyjemnością znajdziemy odpowiedź na pytanie, jaki rodzaj kamienia jest odpowiedni dla ryb jako klejnot i talizman. Sceptycy powiedzą, że jest to nienaukowe. A my powiemy: "Co to za różnica, skoro w to wierzymy!". A wiara, jak wiemy, rzeczywiście może zdziałać cuda.

Mądrzy ludzie, którzy żyli na ziemi na długo przed naszym przyjściem na ten świat, byli pewni, że wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane. Nie zamierzamy się z nimi spierać. Tylko wziąć pod uwagę wszystkie możliwe składniki, aby wybrać szczęśliwy urok dla przedstawicieli takiego znaku zodiaku jak Ryby, który został przeprowadzony przez wszystkie kanony astrologii.

"Imię" klejnotów: 7 najbardziej pomyślnych kamieni dla Ryb.

Wczesną wiosną dominuje znak zodiaku Rybces. I to właśnie okres "działania" znaku jest kluczowy. Aby zrozumieć, Pisces Znak zodiaku Pisces.W tym przypadku wystarczy odpowiedzieć na pytanie: jak bardzo wiosenny jest kolor kamienia szlachetnego? Kolory wczesnej wiosny to przejrzyste, błękitne niebo, na którym czuć jeszcze mróz i ostatnią zimową świeżość, bujna, świeża trawa, zimna woda w rzece i czerniejące leśne polany, na których już wkrótce zakwitną dzwonki i przebiśniegi. I oczywiście nie powinniśmy zapominać, że Ryby to znak wodny. Dlatego praktycznie wszystkie niebiesko-liliowe kamienie półszlachetne, niezależnie od intensywności koloru, naprawdę pasują do tego znaku.

Akwamaryn

 

Jeśli urodziłeś się pod gwiazdozbiorem Ryb i jesteś raczej obojętny, będziesz chciał mieć biżuterię z akwamarynem. Ten beryl, zabarwiony na jasny morski odcień, pomaga takim Rybom iść dalej, nie pozostawać w tym samym miejscu, szukać, uczyć się, znajdować i otrzymywać. Mówiąc wprost, Ryby, które zdobią się biżuteria z biżuterią z akwamarynem, stają się znacznie bardziej aktywne. Dzieje się tak dlatego, że poziom aktywności, którym są naturalnie obdarzone, jest dość niski.

Jeśli przedstawiciel tego znaku jest zły, powinien również kupić pierścionek z akwamarynem lub wisiorek z "morskim" berylem. Na szczęście, w sklep internetowy Gold.ua wybór takich produktów jest niemal nieograniczony. Oznacza to, że nawet najbardziej wymagający Ryby znajdą tam dla siebie produkty, zdobiące na zewnątrz i dające przedstawicielowi znaku zodiaku wewnętrzny, maniakalny spokój. Nawiasem mówiąc, beryl w kolorze morza jest magnesem na przepływ pieniędzy i namiętne związki. Więc uważaj: zarówno pierwszy jak i drugi może poważnie rozwalić dach.

Ametyst

 

Ryby są raczej zmiennymi osobowościami, jeśli chodzi o nastroje. Oto śmieją się w towarzystwie swoich najlepszych przyjaciół, ale za chwilę wychodzą sami zapalić na ulicy z jednym tylko życzeniem: żeby przez następne 10 minut nikt ich nie dotknął. Czasami Ryby są bardzo pozbawione witalności. A jeśli czujesz się na siłach, rozważ zdobycie kamyka o nazwie ametyst. Wchłania pozytywną energię, a następnie hojnie dzieli się nią z osobą noszącą.

kamień dla znaku Ryb Dobrze, że reguluje swojego właściciela na fali miłości. Szczególnie taki prezent jest przydatny, jeśli przedstawiciel tego znaku niedawno przeżył rozstanie. Ametyst nie tylko uleczy świeże rany, ale także popchnie Rybki w nowe objęcia. Przy okazji, czy chcesz napiwek? Tylko cicho, nikomu nie mów, dobrze? Jeśli chcesz, aby członek tego zodiaku zwrócił na Ciebie uwagę, daj mu biżuteria z ametystami - i może nawet się w tobie zakocha. Niby zwykły klejnot, ale walczy na froncie miłosnym nie gorzej niż eliksir miłosny.

Mówi się, że ametyst jest kamieniem, który może wyleczyć osobę go noszącą z efektów upojenia alkoholowego. Nie wiedziałeś? Ale w gruncie rzeczy nie jest to zaskakujące. Zwłaszcza, że nazwę tego klejnotu tłumaczy się z łaciny jako "nietrzeźwy". W starożytności potężni ludzie aktywnie korzystali z tej nieudowodnionej, ale wielokrotnie sprawdzonej w praktyce, właściwości tego kamienia. Nosiły biżuterię z ametystem lub wkładały go do wewnętrznej kieszeni, gdy szły na spotkanie z podstępną osobą. Noszący kamień wiedział, że może pić wino, uśpić czujność podstępnego przyjaciela, ale jednocześnie nie może obawiać się utraty równowagi z powodu odurzenia. A wszystko dlatego, że ametyst nie pozwalał alkoholowi otępiać umysłu.

Starożytni Grecy wierzyli, że jego nazwa to półszlachetne otrzymał swoją nazwę od nimfy Ametyst. Dionizos, bóg winiarstwa, ścigał piękną nimfę. Postanowiła pozbyć się tej uciążliwej pogoni i zamieniła się w kamienny blok. W starożytności Grecy używali tego kamienia do wyrobu specjalnych ametystowych gąbek, co było rodzajem starożytnego wariantu "leczenia" uzależnienia od alkoholu. A jeśli sen nie szedł na rękę, pod poduszkę wkładano ametyst. Po tym wydarzeniu mężczyzna miał zasypiać jak dziecko.

Gagat

Wielu z Państwa nie tylko nie zauważyło, ale również nigdy nie słyszało nazwy "gagate". W międzyczasie, dla kobiety kamień rycynowy Gagate jest jednym z najsilniejszych amuletów. Pamiętasz, mówiliśmy ci o tym, jak odróżnić talizman dla tego znaku wodnego może być odróżniony przez jego kolor. A wspomnieliśmy o przepastnej czerni lasu, gdzie dopiero co stopniał śnieg? Jest to dokładnie taki sam kolor jak gagat, który jest czarny.

Ten klejnot jest uważany za obrońcę nerwowego i hiper-emocjonalnego znaku zodiaku. Pomaga zwalczać stres, ale przede wszystkim pomaga ustabilizować i unormować sen. Większość emocjonalnych Ryb cierpi na bezsenność. Ich sny są często niepokojące, czasem przerażające. Biżuteria inkrustowana gagatem neutralizuje wpływ stresu na organizm i pozwala na zawsze zapomnieć o tym, jak to jest nie móc spać w nocy.

Czarne kamienie są bardzo rzadkie. Nie, nie w przyrodzie, gdzie jest ich pełno. Raczej są one bardziej powszechne w sklepach jubilerskich. Kupujący unikają zbyt ciemnych klejnotów z powodu z góry przyjętego wyobrażenia o czerni. Tymczasem, w każdej stylizacji, biżuteria z czarnym półszlachetnym gagatem będzie wyglądać świetnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o romantyczną kokardę, swobodny strój czy niefrasobliwą garsonkę do biura. Ponadto, gagat ma charakter totemiczny: mówi się, że kamień ten kumuluje zło skierowane na osobę noszącą biżuterię i rozpuszcza je, nie pozwalając, by negatywne uczucia dotarły do odbiorcy.

Perły

 

W uniwersalnej liście o nazwie "Kamienie dla znaków zodiaku", Pisces znajdą również perły. Są one zazwyczaj polecane dla prawie wszystkich w konstelacjach zodiakalnych. Ale dla Ryb perły są czymś wyjątkowym. Błyszczący groch, który nie zmienia koloru z roku na rok, oznacza, że jego właściciel jest w doskonałym zdrowiu. Pisces ma bardzo silną więź z tym cenny formacji organicznej, więc Pearl natychmiast odzwierciedla wewnętrzny stan osoby noszącej, jeśli coś się zmieni. W związku z tym zakup biżuteria z perełZawsze sprawdzaj kolor swojej perły od czasu do czasu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany, nie bądź leniwy i udaj się do lekarza. Klejnot może sygnalizować chorobę.

Nawiasem mówiąc, perły są bardzo polecane dla osób związanych z handlem, jak również dla tych Ryb, które często robią zakupy na bazarach. Uważa się, że organiczna formacja nacreous w kontakcie z ciałem człowieka zapewnia odporność na oszustów i złodziei. A jeśli tak jest, to kamień przydałby się prawie każdemu z nas. Czy odmówiłbyś takiej ochrony? To samo tutaj.

Kamień księżycowy

 

Jeśli nie chcesz nosić gagatu, który jest czarniejszy niż noc, może spodoba Ci się jego "mały pomocnik" - kamień księżycowy. Nie jest tak skuteczny w leczeniu bezsenności jak gagat, ale może wyleczyć problem. Ponadto, wygląd kamienia księżycowego jest o wiele bardziej romantyczny. Sprawdź największego sklepu internetowego z biżuterią w naszym kraju - i przekonaj się o absolutnej delikatności perłowego klejnotu.

Tęczowe kamienie księżycowe są uważane za najbardziej wartościowe (zarówno dla Ryb, jak i dla zasady). Mienią się wszystkimi kolorami tęczy, a ich właściciel może uważać się za prawdziwego szczęściarza. Największe złoża kamienia księżycowego znajdują się na Sri Lance, w Indiach i Austrii. Co zaskakujące, produkcja kamieni księżycowych, których barwa zmienia się od dymnej przez zieloną po szampańską, rozpoczęła się dopiero stosunkowo niedawno. W dawnych czasach nikt nigdy nie widział takich kamieni. Nie należy się jednak temu dziwić, gdyż w naturze kamień ten wygląda zupełnie nieprzeciętnie. Zaczyna błyszczeć i mienić się dopiero po dokładnym wypolerowaniu i nadaniu mu kształtu kaboszonu.

W starożytnym Rzymie i Grecji wierzono, że kamień księżycowy został stworzony przez Księżyc. Nasi przodkowie nosili kamień księżycowy w pobliżu ciała, aby wzmocnić wpływ księżyca na ciało. I było to, ich zdaniem, jednoznacznie pozytywne. Wierzono, że osoba, która posiada taki klejnot, zawsze potrafi znaleźć odpowiednie słowa i w każdej chwili się odezwać - nawet w sytuacji patowej.

Jasper

 

Jaspis to kamień, który występuje w tysiącu odsłon. Nie jest monotonna jak diament czy szafir. Jego żyły sprawiają, że każdy egzemplarz biżuterii jest niepowtarzalny i indywidualny. I to jest dokładnie to, co pasuje do nieufnych i kapryśnych, ale jakże kreatywnych Ryb. Istnieje około siedmiu tuzinów odmian jaspisu. Odcienie tego kamienia szlachetnego również się różnią: są zielone, białe, musztardowe, brązowe i złote. Najpiękniejsze kamienie wykorzystywane są w jubilerstwie. Inne jaspisy są używane do dekoracji armatury, wnętrz, wazonów i innych przedmiotów w domu.

Jasper oznacza po rosyjsku "cętkowany". Jaspis jest żyłkowany i barwiony. Jedynym kolorem, którego brakuje w tym kamieniu jest niebieski. Wszystkie inne kolory można znaleźć tutaj. Tak więc, jeśli jesteś Pisces, który kamień do wyboru? To znaczy, jaki jaspis? W zasadzie, absolutnie każdy rodzaj. Odmianą, której powinno się odmawiać jest jaspis w każdym odcieniu czerwieni, o ile kolor jest gęsty i nasycony. Jest to chyba jedyne tabu związane z odmianą jaspisu.

Co ciekawe, jaspis jest bardzo twardym minerałem. Dlatego też znalezienie na rynku podrobionego talizmanu Pisces jest po prostu niemożliwe. Praca z jaspisem wymaga dużo pracy i sporego wysiłku ze strony jubilera, dlatego mało prawdopodobne jest, aby ktokolwiek zaryzykował zaangażowanie się w naśladowanie tego cudu natury. Przy okazji, w religii chrześcijańskiej, jaspis jest uważany za kamień apostoła Piotra z powodu jego twardości. Ten klejnot symbolizuje niezłomność ludzkiego ducha. Jeśli osoba nosząca klejnot nie posiada tej cechy, kamień zrobi wszystko, aby jego właściciel lub posiadacz dążył do "chrześcijańskiego" ideału.

Jaspis składa się w 90% z kwarcu, więc jego najpotężniejszą zdolnością uzdrawiającą jest rozbrajanie negatywnej energii. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do noszenia biżuterii z jaspisu, a urodziłaś się pod zodiakalnym znakiem Ryb, spraw sobie biżuterię wewnętrzną wykonaną z tego kamienia. Małe pudełeczko, wazonik ozdobiony niezwykłym kamieniem szlachetnym, rama lustra - cokolwiek. Jaspis w domowym wnętrzu sprawi, że pogoda w domu będzie sprzyjać, a atmosfera w rodzinnym gniazdku - przyjazna i pozytywna.

Oczywiście nie powiemy Ci, żebyś w XXI wieku stosował jaspis jako lek. Chociaż Hipokrates, na przykład, leczył tym kamieniem padaczkę u swoich pacjentów. A Awicenna był przekonany, że zabiegi oparte na działaniu jaspisu na organizm, mają dobroczynny wpływ na układ pokarmowy i łagodzą wiele chorób związanych z układem trawiennym. Ale nikt nie powstrzymuje cię przed trzymaniem jaspisu blisko ciała, gdy masz prawdziwy problem ze zdrowiem. Niech terapia zalecona przez lekarza będzie jak najbardziej aktualna. A jaspis niech sobie leży w kieszeni lub wisi na szyi na drogocennym łańcuszku lub niepozornej cienkiej żyłce wędkarskiej. Kto wie, może to pomoże w procesie zdrowienia?

Opal

 

Ryby są notorycznymi marzycielami. Często w rozmowie z kimś (i dla siebie) ubarwiają otaczającą ich rzeczywistość. Nie robią tego jednak po to, by kogokolwiek zmylić, oszukać czy obejść. Po prostu chcą, aby życie wyglądało dokładnie tak, jak przedstawia je ich wyobraźnia. Z tego powodu Ryby są często otoczone przez złośliwych i zawistnych ludzi. I lepiej jest chronić się przed energią takich ludzi - cokolwiek by się nie działo. I to jest to, gdzie opal opal. Odpiera werbalne i energetyczne ataki na Ryby i sprawia, że słabowici przedstawiciele tego znaku zodiaku stają się bardziej stanowczy i pewni siebie.

Jeśli zdarzy Ci się natknąć na opal w kolorze mleka w sklepie jubilerskim na Bali lub w sklepie jubilerskim, kup go dla siebie. Mówi się, że Cacholong jest towarzyszem twórczych typów. Mówi się, że utrzymuje artystów, pisarzy i muzyków w stanie twórczej euforii i prowadzi ich niewidzialnie do źródła inspiracji. Jest on również uważany za kamień "rodzinny": przyniesie korzyści zarówno tym, którzy tylko marzą o założeniu rodziny, jak i tym, którzy już ją stworzyli, jak np. Ryby. To pomoże tym pierwszym otworzyć swoje serca na związki. A ten drugi - by dostosować pogodę w domu, która czasem samowolnie się psuje, by po chwili znów pojawić się na rodzinnym horyzoncie.

Wybór kamienia talizmanu zgodnie z datą urodzenia

Wydawać by się mogło, no cóż, co za różnica: Ryby - są w Afryce Ryby. Ale tak nie jest. W zależności od data data urodzenia każdy Pisces ma swoją własną planetę opiekuńczą. Wprowadza poprawki nie tylko do charakteru osoby, ale także do wyboru idealnego kamienia szlachetnego.

Urodzeni od 20 lutego do 1 marca

 

Ten Ryby ma Saturna jako swojego patrona. Produkuje romantycznych i kreatywnych ludzi, którzy często krążą gdzieś pomiędzy marzeniami a prawdziwym życiem. Zazwyczaj są to głęboko utalentowane jednostki, które są świadome swoich darów i intuicyjnie wiedzą jak rozwijać swoje talenty. Ale jeśli istnieje sposób, aby aktywować wewnętrzne moce za pomocą kamieni, dlaczego nie skorzystać z nich?

Osoba urodzona między 20 lutego a pierwszym dniem wiosny włącznie powinna mieć w swoim cennym arsenale następujące klejnoty:

 • awenturyn: kamień ten oczyszcza umysł z niejasności, pozwala myśleć świeżo i jasno, pobudza kreatywność i aktywnie rozwija dar otrzymany od natury;
 • szafir: kamień ten musi być niebieski, gdyż tylko wtedy zapewni noszącemu odporność na kłamstwa i nauczy się je natychmiast rozpoznawać; między innymi niebieski szafir pomoże dzieciom Saturna przezwyciężyć lenistwo, które często jest przyczyną życiowych niepowodzeń i zastoju w twórczości;
 • szmaragd: mówi się, że powinieneś jeść borówki i marchewki, aby poprawić swoją pamięć; jeśli jesteś Rybką urodzoną przed pierwszym marca, możesz dodać do tej listy, nosząc biżuteria z szmaragdemNazwa "Emerald" pobudza pamięć i wzmaga ciekawość intelektualną.

Urodzeni od 2 marca do 11 marca.

 

Następne w kolejce są Ryby, które są rządzone przez Jowisza. Łatwo jest zauważyć te kochające wodę znaki na zodiaku: zawsze chcą aprobaty i pochwały, kiedy coś robią. Nie, oni nie robią dobrych uczynków za "dziękuję". Ale aby usłyszeć wdzięczność w ich adresie, tacy ludzie są zawsze przyjemne. Dodatkowa strona amulety dla Pisces zdominowanych przez Jowisza są następujące:

 • Heliotrop: Ten klejnot jest pułapką na negatywne uczucia, które pochodzą z zewnątrz; odsiewa negatywną energię, zazdrość, kłamstwa i złe myśli, nie pozwalając im dotrzeć do odbiorcy, czyli do Ryb, które posiadają biżuterię z heliotropem;
 • koral: Ta cenna istota, zrodzona z oceanu, promuje cele i "spełnianie marzeń"; jak to się dzieje, nie jest jeszcze jasne, ale domyślamy się: wiara czyni cuda;
 • Chryzolit: Bardzo pomocny w nabraniu wiary we własne możliwości, chroni "rybę" Jowisza przed głupotą i błędnymi krokami, z powodu których życie czasem stacza się w przepaść.

Urodzeni od 12 marca do 20 marca.

 

Ryby, urodzone w trzeciej dekadzie, są dziećmi Marsa. Dlatego lista kamieni talizmanów jest dostosowana do bliskości tej planety. "Marsjanie" są dość ogniści i kapryśni. To są właśnie te Pisces, w których nastrój może się drastycznie zmienić. Jednego dnia są bardzo emocjonalne, a następnego spokojne. No właśnie, jak uśpiony wulkan, który w każdej chwili może pokazać swój charakter. Kamienie dla Ryburodzone w tym okresie wyglądają tak:

 • aleksandryt: cenne dla jego zdolności do równoważenia emocji; nasi przodkowie wierzyli, że aleksandryt był kamieniem długowieczności, a my nie mamy powodu, aby nie ufać poprzednim pokoleniom;
 • chryzopraz: Ten kamień szlachetny pomaga spać spokojnie i zwalczać koszmary, ponieważ nad dorosłymi, w przeciwieństwie do dzieci, Ole Lukoyer nie rozkłada już swojego wielobarwnego parasola.

Saturn Pisces może równie dobrze nosić inną biżuterię. Jeśli jednak wybierzesz biżuterię, na której liście brakuje kamyka, nie spodziewaj się po niej cudów. Wszystko, co może zrobić, to sprawić, że będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie. Ale dla niektórych to wystarczający powód do zadowolenia. Taka jest przecież funkcja klejnotu.

4 najlepsze klejnoty tabu dla Ryb

Klejnoty, które ten znak podpisać Ryby są jednak również tabu. Nie są one tak liczne jak dozwolone kamienie, ale trzeba o nich pamiętać i ta lista musi być zapamiętana na czas. Aby przypadkowo nie kupić czegoś, co jest przeciwwskazane do noszenia.

Ryby są bardzo wrażliwe, więc nie powinny nosić kamieni, które mają obezwładniającą i asertywną energię, a mianowicie:

 • jasnożółty topaz;
 • sardonyks;
 • obsydian;
 • lapis lazuli.

Ponadto, dla osób spod tego znaku. zodiak Uważaj na wszelkie kamienie szlachetne o jasnym, "niewiosennym" zabarwieniu. Na przykład, jasne szkarłatne klejnoty lub klejnoty o ciemnym, gęstym zabarwieniu. Gagate jest wyjątkiem od reguły.

W rzeczywistości, astrologowie mają różne opinie na temat tego kamienia szlachetnego. Niektórzy uważają obsydian za tabu dla Ryb, podczas gdy inni nie widzą nic szczególnego w jego noszeniu. Po prostu ostrzeż ich, aby nie oczekiwali żadnych pozytywnych zmian od tego kamienia i nosili go tylko jako element biżuterii, ponieważ nie jest on zdolny do niczego innego. Prawda prawdopodobnie leży gdzieś pośrodku. Dlatego, przy wyborze Biżuteria z kamieniem szlachetnym, który jednocześnie będzie Twoim osobistym talizmanem, zdaj się na własne odczucia i intuicję. Jeśli Twoje serce jest na właściwym miejscu, noś ją z przyjemnością i bez uprzedzeń. Poczucie bycia piękną jest najlepszym stymulatorem pozytywnych zmian w Twoim życiu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz