Kamienie antydepresyjne: 7 minerałów, które łagodzą stres

Udostępnij

Czy czujesz, że żyjesz w stanie kompletnej depresji domowej? Książki psychologiczne nie pomagają, a Ty nie chcesz iść do lekarza? Powiedz mi, czy próbowałeś kamieni na depresję? Bo jeśli nie, to najwyższa pora.

Żyjemy w trudnym okresie historii. Permanentny stres jest stałym towarzyszem współczesnego człowieka. Ale dokładnie to samo mogliby powiedzieć ci, którzy żyli przed nami i ci, którzy będą żyli po nas. Jeśli chodzi o codzienny, tak zwany stres, ważne jest, aby zrozumieć nie to, co go wywołuje (ponieważ przyczyn jest wiele i powtarzają się one dzień po dniu), ale to, w jaki sposób uwolnić się od stresu lub przynajmniej zminimalizować jego negatywny wpływ na organizm. Możesz myśleć, że piszemy jako psychologowie lub nauczyciele duchowej inteligencji, ale tak nie jest. Naszym zadaniem jest zaoferowanie Państwu prostego, alternatywnego rozwiązania, które jest klejnotem w każdym znaczeniu tego słowa. Okazuje się, że posiadanie naturalnego kamienia wystarczy, aby złagodzić depresję: nie chodzi jednak o jakikolwiek kamień, ale o bardzo specyficzny. Istnieje kilka minerałów, które mogą to zrobić. I to właśnie im poświęcony jest nasz dzisiejszy artykuł.

Depresja i stres: jaka jest różnica?

Przygnębiony, w złym nastroju, stan depresji i szklanka, która od dawna jest do połowy pusta zamiast do połowy pełna ... Niestety, bardzo wielu ludzi w dzisiejszym świecie czuje się w tym błędnym kole, ale nie do końca rozumieją, co się z nimi dzieje. W życiu codziennym jesteśmy przyzwyczajeni do używania słów "stres" i "depresja" zamiennie jako synonimów. Jeśli jednak spojrzysz na te pojęcia naukowo, znajdziesz między nimi głęboką przepaść. Zanim więc przedstawimy naszą antylękową listę naturalnych minerałów, zrozummy wreszcie różnicę między depresją a stresem.

 • Stres jest stanem przejściowym. Każdy z nas doświadczył stresu wiele razy w ciągu swojego życia. Nawet teraz, gdy czytasz ten artykuł, możesz być zestresowany. Ale kiedy już jest obecny w twoim życiu przez kilka dni, zawsze odchodzi sam, nie pozostawiając po sobie śladu. Stres rzeczywiście może powodować złe samopoczucie, bezsenność lub bóle głowy. Ale negatywne skutki stresu dla organizmu są zazwyczaj krótkotrwałe i tymczasowe. Zmniejszenie stresu nie wymaga interwencji lekarskiej. Zanim się zorientujesz, destrukcyjne nastroje zostaną zastąpione pozytywnym spojrzeniem na rzeczywistość, a życie zacznie się zmieniać. Najważniejsze - nie załamywać się i pamiętać, że w każdej sytuacji jest jakieś rozwiązanie.
 • Depresja jest chorobą przewlekłą, która nie ustępuje samoistnie. Ma wiele objawów klinicznych. Depresja jest diagnozowana przez lekarza. Może być leczona tylko przez lekarza. Z reguły człowiek nie jest w stanie sam poradzić sobie z depresją. Wraz z nadejściem depresji z życia człowieka znika szczęście. Zaczyna widzieć wszystko przez ciemne okulary. Takim zmianom emocjonalnym towarzyszą zmiany w składzie chemicznym mózgu. Jak można się domyślić, ma to o wiele większe i o wiele poważniejsze konsekwencje niż stres domowy. Uczucia strachu i poczucie całkowitej dewastacji emocjonalnej stają się dominujące i wymagają interwencji lekarskiej.

Proszę nie próbować pozbywać się depresji na własną rękę. Przede wszystkim, tylko lekarz może zdiagnozować tę bolesną dolegliwość. Możesz jedynie podejrzewać, że masz depresję. Po drugie, samoleczenie w takiej sytuacji, jak również brak leczenia jako takiego, poważnie spowalnia proces leczenia i może być niebezpieczne dla zdrowia i życia w ogóle.

"Medycyna mineralna na depresję

Biżuteria antystresowa, którą omówimy poniżej, nie jest lekarstwem. Ich skuteczność została udowodniona przez litoterapeutów, ale wielu lekarzy medycyny tradycyjnej bardzo sceptycznie podchodzi do takich sposobów łagodzenia stresu i leczenia depresji. W związku z tym, są trzy rzeczy, o których należy pamiętać.

 1. Minerały łagodzące stres nie są certyfikowanymi lekami.
 2. Kamienie na depresję i stres mogą być stosowane tylko jako pomoc i część głównej terapii przepisanej przez lekarza.
 3. Wiara czyni cuda i potrafi góry przenosić, więc jeśli wierzysz, nie krępuj się nosić biżuterii z "uzdrawiającym" kamieniem, a pozytywne efekty nie będą długo się pojawiać.

Cóż, teraz najważniejsze: odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się wewnętrznego niepokoju. Jest siedem takich odpowiedzi. Twoim zadaniem jest wybrać ten, który Ci się podoba i który idealnie pasuje do Twojego wyglądu, koloru oczu i włosów. Kto by pomyślał, że kryteria wyboru "lekarstwa" na stres mogą być tak zaskakujące, prawda?

Labradoryt

Informacje ogólne. Labradoryt jest popularną odmianą kamienia ozdobnego. Zasadniczo jest to rodzaj skały. Głównym składnikiem labradorytu jest minerał labradoryt, na cześć którego nazwano ten kamień ozdobny. Ale oprócz tego labradoryt zawiera również minerały rudne. Maksymalny udział tych zanieczyszczeń w kamieniu wynosi 7%. Ozdobny minerał otrzymał swoją niezwykłą nazwę, która współbrzmi z popularną rasą psów, ponieważ został tam znaleziony. Labradoryt został po raz pierwszy odkryty na wyspie Labrador, która należy do Kanady. Odkryto ją kilka wieków temu, w XVIII wieku.

Labradoryt jest wykorzystywany nie tylko dla swoich elementów dekoracyjnych. Kamień ten jest również kamieniem powłokowym. Głównie labradoryt jest wydobywany w Kanadzie i w naszym kraju. Niewielkie złoża znajdują się jednak na Półwyspie Indyjskim, w Finlandii, Norwegii, a nawet w ojczyźnie Świętego Mikołaja - na Grenlandii. Najczęściej labradoryt ma ciemną barwę. Na przykład, jest brązowy lub głęboko szary. Jednak od czasu do czasu można znaleźć również lżejsze kamienie.

Wizualne piękno labradorytu polega na jego opalizacji. Mieni się w sztucznym świetle. W międzyczasie światło słoneczne będzie wywierać na obserwatorze trwałe wrażenie. Labradoryt jest znany ze swojej trwałości: w tym aspekcie jest w stanie konkurować nawet z granitem, i nikt nie wie, kto wygra w tym wyścigu. Ale praca z tym kamieniem jest dość łatwa. Jest giętki, więc w rękach jubilerów łatwo przekształca się w oryginalne ozdoby i biżuterię.

Leczenie stresu i depresji. Labradoryt jest doskonałym środkiem na stany irracjonalnego strachu. Ten sam strach, który atakuje nagle i nie ma żadnych logicznych podstaw. Eksperci w dziedzinie litoterapii zalecają noszenie labradorytu na dłoni w formie pierścionka lub po prostu w kieszeni, jeśli zdarzy się, że posiadamy zwykły kawałek minerału, nie umieszczony w formie biżuterii. Ponadto labradoryt posiada następujące moce:

 • Odbija niechcianą energię, która może Cię zaatakować;
 • Zwiększa Twoją wiarę we własne możliwości, pomaga Ci uwierzyć w siebie i w to, że Ci się uda;
 • Pomaga rozwijać intuicję, więc zaczynasz wewnętrznie wyczuwać i przewidywać różne sytuacje życiowe i okoliczności, uczysz się przewidywać i analizować;
 • otwiera czakry twojego nosiciela;
 • Służy jako przewodnik pomiędzy jego użytkownikiem a światłem.

Ogólnie rzecz biorąc, labradoryt jest nie tylko potężnym amuletem. Jest to kamień, który, podobnie jak antydepresanty i środki uspokajające, jest w stanie zmniejszyć wewnętrzny niepokój poprzez wpływ zewnętrzny.

Lepidolit

Informacje ogólne. Dosłownie tłumacząc z łaciny, nazwa tego minerału oznacza "kamień płatkowy". Kamień jest raczej kruchy. Ale niektóre z płatków, z których się składa, można łatwo wygiąć, a wtedy zobaczysz, jak umiejętnie przywracają swój kształt. Innymi słowy, do pewnego stopnia, ten minerał jest nie tylko kruchy, ale także elastyczny.

Lepidolit ma wspaniały i bardzo modny obecnie miękki odcień fioletu. Z tego powodu minerał ten ma kilka dodatkowych nazw. Niektóre źródła podają nazwę lavendrin, która jest współbrzmiąca ze słowem lawenda, odnosząc się do koloru kamienia. Inni używają określenia liliantyt, które nie jest oficjalną nazwą, ale oddaje osobliwość minerału, jego wspaniałą, delikatną barwę.

Głównym składnikiem lepidolitu jest ruda litu. Dlatego jest on szeroko stosowany w przemyśle do produkcji litu. Jednak delikatny liliowy minerał jest nie mniej interesujący dla jubilerów. Profesjonaliści z branży jubilerskiej aktywnie wykorzystują go do tworzenia własnych arcydzieł: biżuterii i akcesoriów, które są tak uwielbiane przez żeńską połowę populacji.

Leczenie stresu i depresji. Oprócz wszystkich powyższych, lepidolit ma cnotę, aby pomóc w depresji. Jest on uważany za jeden z najbardziej aktywnych kryształów, zdolny, na równi z labradorytem, do eliminowania niepokoju znikąd. Osoby, które z wielką przyjemnością noszą talizman w postaci lepidolitu jako dodatek, często zauważają, że kiedy mają ten kamień przy sobie, czują wewnętrzny spokój. Trzeba przyznać, że istnieje naukowe wytłumaczenie tego faktu. Jak wspomnieliśmy powyżej, lepidolit zawiera znaczną ilość litu. Ten pierwiastek chemiczny jest aktywnym składnikiem wielu leków przepisywanych przez lekarzy w walce z utrzymującą się depresją. Z energetycznego punktu widzenia, lepidolit ma moc tłumienia negatywnych emocji i kierowania myśli (a więc i życia) w pozytywnym kierunku.

Lapidolit

Informacje ogólne. W tłumaczeniu z języka perskiego, nazwa kamienia oznacza "niebieski". Przez długi czas za najcenniejszy uważany był lapis lazuli. Kamienie o głębokim niebieskim odcieniu były używane w biżuterii. Z czasem jednak wartość tego minerału została na nowo zdefiniowana. Dziś biżuteria i przedmioty dekoracyjne są wykonane z różnych kolorów lapis lazuli, a każdy z tych przedmiotów jest uważany za równie cenny.

Przez długi czas na naszej planecie istniało tylko jedno źródło lapis lazuli. Położony jest w Afganistanie. Wydobycie lapisu lazuli rozpoczęło się tam siedem tysięcy lat przed Chrystusem, więc afgańskie kopalnie mają wspaniałą i bardzo długą historię. Obecnie lapis lazuli jest wydobywany w Birmie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych krajach. Najbardziej luksusowe wersje znajdują się w słynnym soborze św. Izaaka w Petersburgu.

Leczenie stresu i depresji. Istnieją kamienie na pewność siebie, a także minerały, które zwalczają depresję w inny sposób. Jeśli przyczyną depresji były zewnętrzne okoliczności, na które nie ma się wpływu (np. rozwód, śmierć bliskiej osoby, utrzymująca się choroba), kamienie takie jak lapis lazuli pomagają użytkownikowi przeżyć i przetrwać to wydarzenie, zamknąć gest i nigdy nie wracać do tego smutku. Lapis Lazuli pomaga zrozumieć i uznać to, co się stało, a następnie zaakceptować to jako dane, bez poczucia winy i wątpliwości, które nie dają nam spać w nocy. Ponadto, lapis lazuli

 • pomaga jego użytkownikowi nauczyć się współczucia;
 • przenosi miłość do bliźniego na nowy poziom;
 • Pomaga on również użytkownikowi zanurzyć się w medytacji.

Wszystkie te zdolności kamienia naturalnego są bardziej związane z praktykami duchowymi. Ale kto powiedział, że medytować można tylko siedząc na brzegu Oceanu Indyjskiego? Do medytacji nadaje się również zaciszny kąt małego mieszkania. Najważniejsza jest chęć zajrzenia w głąb siebie, a reszta jest mało istotna.

Selenit

Informacje ogólne. Selene została nazwana na cześć greckiej bogini Selene. Uważano ją za patronkę księżyca, a zrodzony w głębi ziemi minerał był tak podobny w swym blasku do tego ciała niebieskiego! W rzeczywistości jest to po prostu gips. Ale gips w swojej najlepszej odmianie, która ma luminescencję podobną do "kociego oka". Selenit jest dość miękki. Z jednej strony jest to złe, ponieważ minerał szybko się zużywa. Ale z drugiej strony jubilerom łatwo jest z nim pracować. Dlatego wszelkie, nawet najbardziej śmiałe fantazje jubilera mogą być ucieleśnione w selenicie.

Leczenie stresu i depresji. Selenit jest znany ze swojej zdolności do oczyszczania umysłu na poziomie energetycznym. Wypełnienie naszej głowy nie jest stałe. Można coś dodać, można coś usunąć z pamięci lub zamienić coś niepotrzebnego na coś ważniejszego i bardziej aktualnego. I w tym przypadku człowiek sam decyduje, co zachować, a co usunąć. Selenit jest cenny, ponieważ daje osobie kompetentne wskazówki intuicyjne. Poza tym:

 • Selenit pochłania negatywy, które przychodzą w kierunku jego gospodarza i poprzez konwersję negatywnej energii neutralizuje ją (czyli działa nie tylko jako pułapka, ale również jako konwerter);
 • minerał służy jako blokada dla gniewu, uniemożliwiając człowiekowi kultywowanie w sobie tego destrukcyjnego uczucia;
 • kamień ten jest magnesem dla jasnych wspomnień, pozytywnych wydarzeń i dobra, które pochodzi z zewnętrznego świata.

Litoterapeuci i uzdrowiciele ludowi wierzą, że selenit może rozproszyć emocjonalne ciemności, aby słoneczna pogoda mogła ponownie zapanować w Twoim wewnętrznym świecie. Więc jeśli czujesz się przygnębiony, jeśli czujesz się zdołowany, jeśli czujesz się pusty w środku i nie wiesz, co robić dalej, udekoruj się kawałkiem selenitu - a życie powoli stanie się lepsze.

Ametyst

Informacje ogólne. Ametyst jest kwarcem. Dokładniej, jeden z ogromnej rodziny kwarców. Jeden z nich, ale na pewno najpiękniejszy. Ametyst wydobywany jest na całej planecie - od Jakucji po Madagaskar. Jego zasoby są dość duże, więc koszt tego minerału nie jest tak duży jak innych kamieni szlachetnych. Greckie słowo dla tego kamienia oznacza "nie pijany". Nasi przodkowie wierzyli, że ametyst zapobiega upijaniu się jego właściciela. Dlatego szlachta na dawne "przyjęcia" zawsze zakładała pierścień z ametystem, żeby się nie upić i nie powiedzieć za dużo. Około połowy XVIII wieku ametyst dołączył do grona kamieni jubilerskich. Ale nawet przed tym czasem był aktywnie wykorzystywany w starożytnych Chinach i starożytnej Grecji, aby zrobić mind-blowing biżuterię.

Lekarstwo na stres i depresję. Ametyst pomaga noszącemu go człowiekowi osiągnąć stan równowagi. I to jest to, za czym wielu z nas goni, zwracając się do przewodników duchowych i praktyk emocjonalnych. Uważa się, że kiedy w pobliżu osoby znajduje się ametyst, połączenie z wszechświatem jest wzmocnione stukrotnie, a osoba nosząca biżuterię wchodzi na nowy poziom połączenia ze światem. Najlepszym sposobem na noszenie kamienia, który ma moc łagodzenia zmęczenia jest wisiorek na łańcuszku lub gumce. Ale w zasadzie każda biżuteria z ametystem spełni swoje zadanie, niezależnie od wielkości i kształtu.

Agat .

Informacje ogólne. Agat to popularny kamień ozdobny, będący odmianą chalcedonu. Jest on preferowany przez jubilerów, ponieważ szlif minerału zawsze ma jakiś ciekawy i niepowtarzalny wzór. Kolorystyka tych kamieni waha się od białego do czarnego, co uzupełnia spektrum barw. W IV wieku n.e. rzemieślnikom udało się stworzyć największy kawałek agatu, jaki zachował się do dziś. Jest to naczynie jednoczęściowe o średnicy 75 cm. Wśród wszystkich wymienionych kamieni, agat jest jednym z najbardziej powszechnych w przemyśle jubilerskim. Na stronie Gold.ua znajdziesz bez problemu i kolczyki z agatowymi wkładkami, i pierścionki z podobną inkrustacją, i niesamowite agatowe bransoletki i wisiorki.

Leczenie stresu i depresji. O agacie napisano i powiedziano już wiele. W naszym przypadku warto jednak zwrócić uwagę nie na jakikolwiek agat, ale na kamień o bardzo specyficznej barwie. Niebieski agat koronkowy jest używany wyłącznie jako minerał antydepresyjny. I wygląda tak pięknie i delikatnie, jak brzmi jego nazwa. Co może zrobić?

 • Niebieski agat koronkowy ma moc kojącą i uspokajającą jego użytkownika.
 • Poprawia cierpliwość i krytyczne myślenie osoby noszącej.
 • Z agatem jest również o wiele łatwiej radzić sobie z przegranymi i urazami. Wydaje się, że swoją energią leczy psychiczne rany i koi miejsce, które jeszcze wczoraj bolało.

Niebieski agat koronkowy jest niezastąpiony dla osób, które nie są pewne własnych możliwości. Ponadto, pomaga młodym rodzinom i rodzicom, którzy wychowują "trudne nastolatki": sparowany niebieski agat promuje relacje oparte na zaufaniu i stabilizuje aurę dwóch lub więcej osób połączonych więzami rodzinnymi.

Szungit

Informacje ogólne. Szungit to wyjątkowy kamyk, więc zostawiliśmy go "na deser". Po pierwsze, jedyne na świecie złoże schungitu. Minerał ten wydobywany jest wyłącznie w Karelii. Żadne inne miejsce na świecie nie posiada takich złóż szungitu. Po drugie, naukowcy nadal nie są w stanie określić wieku schungitu. Ale jedno jest już pewne: szungit pojawił się na długo przed pojawieniem się życia na naszej planecie. Naukowcy sugerują, że ten niezwykły minerał powstał równocześnie z powstaniem planet w Układzie Słonecznym. I nawet nie potrafimy sobie wyobrazić, jak dawno temu to się stało. Jednak równolegle do tej teorii istnieje inna, według której szungit jest młodszy niż się wydaje. Minimalna liczba lat przypisana do kamienia to dwa miliardy. To znaczy, według najbardziej przybliżonych założeń, szungit powstał w tym samym czasie, kiedy powstało życie na naszej planecie. I to też jest niewiarygodnie dawno temu. Nieważne więc, jak się go pokroi, wiek kamienia (czymkolwiek on jest) jest naprawdę imponujący.

Inna niesamowita historia, w której pojawia się szungit, związana jest z meteorytami. Kiedy inne ciało niebieskie spadło na naszą planetę, znaleziono w nim szczególny węgiel, który w strukturze był bardzo podobny do szungitu. Naukowcy nie zaprzeczają więc wersji o kosmicznym pochodzeniu tego niezwykłego minerału. Pod względem struktury szungit jest również wyjątkowy. Wszystkie atomy, z których składa się minerał, zbiegają się na powierzchni kuli. Każda sfera znajduje się wewnątrz drugiej.

Szungit ma między innymi właściwości medyczne, które są udowodnione przez naukę i uznane przez tradycyjnych lekarzy. Pierwszą taką właściwością jest bakteriobójczość: szungit jest w stanie zdezynfekować powierzchnie, których dotyka i wodę, w której jest umieszczony. Minerał ten ma również zdolność oczyszczania powietrza. Neutralizuje najmniejsze cząsteczki w wodzie i powietrzu, czyniąc te substancje jak najbardziej przyjaznymi dla ludzkiego zdrowia. Schungit jest od dawna z powodzeniem stosowany w leczeniu chorób związanych z układem pokarmowym. Pomaga usprawnić pracę układu oddechowego i skutecznie zwalcza reakcje alergiczne organizmu.

Jeśli chodzi o elegancję szungitu, to jest ona naprawdę nie do przecenienia. Ten kamień jest tak klasyczny i aktualny niezależnie od czasu i okoliczności, jak mała czarna, którą wymyśliła niezrównana Coco Chanel. To dlatego czarny minerał ze złotymi odpryskami w swojej strukturze jest tak ceniony zarówno przez jubilerów, jak i tych, którzy noszą tworzone przez nich arcydzieła - czyli nas.

Leczenie stresu i depresji. Czarne kamienie, które pomagają w depresji nazywane są cudownymi minerałami. Taki popularny przydomek, który zawiera w sobie najwyższą ocenę właściwości szungitu, kamień ten został przyznany przede wszystkim ze względu na jego zdolność do ochrony ludzi przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Ale zdolność szungitu nie ogranicza się tylko do tego.

 • Shungite niewidzialnie wspiera człowieka, gdy ten znajdzie się w stresującej sytuacji.
 • Minerał ten jest w stanie oczyścić aurę osoby i uzdrowić ją, jeśli w aurze są luki i dziury.
 • Kamień ten poprawia nastrój i dodaje energii: nawet jeśli do niedawna czułeś, że masz mało energii do tworzenia, czarny minerał doda Ci jej do emocjonalnego magazynu - i na pewno to odczujesz.

Ludzie, którzy noszą biżuterię inkrustowaną szungitem cały czas mówią, że kochają te kawałki bardziej niż ktokolwiek inny. Użytkownicy są przekonani, że czarna biżuteria mineralna sprawia, że czują się bardziej pewni siebie i przekształca negatywne uczucia, które gromadzą się w ich wnętrzu, w pozytywne substancje duchowe, które inspirują, dają radość i pozwalają tworzyć i kochać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz