Kamień dla Panny - co mówią Ci gwiazdy?

Udostępnij

Wybór biżuterii z kamieniami dla siebie lub na prezent jest dość prosty, jeśli zwrócimy się do astrologii, a konkretnie do znaków zodiaku. Od dawna wiadomo, że kamienie, gdy są odpowiednio traktowane, ożywają, a ich energia wypełnia noszącego. Kamienie pomagają ludziom otworzyć się i pokazać swoje najlepsze cechy, tkwiące w ich naturze, a w wielu przypadkach chronią ich przed kłopotami.

Opierając się na prawdzie, że zarówno człowiek, jak i kamień są tworami tej samej natury, a natura w równym stopniu obdarza energią zarówno obiekty żywe, jak i nieożywione, możemy powiedzieć, że właściwe połączenie tej energii doprowadzi do harmonii, a niewłaściwe połączenie zablokuje biologiczne impulsy.

Oczywiście astrologia jest nauką, która nie jest uznawana przez wszystkich, a w naszym kraju nie należy do tradycyjnych nauk. Ale nie raz każda z nas zauważyła, że z pewną biżuterią czujemy się pewniej, dzięki innej zwracamy na siebie większą uwagę. I prawie każdy z nas miał to uczucie, kiedy przymierzając pierścionek, bransoletkę czy kolczyki, które podobały się w gablocie, bardzo chciał je zdjąć. Jest nawet takie wyrażenie: "Nie moja sprawa". Czy nie są to wskazówki, które wysyła nam natura? Może powinniśmy wsłuchać się w gwiazdy i sprawdzić cudowne działanie kamieni?

Abyś nie musiał działać na chybił trafił, przyjrzyjmy się kamieniom dla znaku Panny.

Nie obawiaj się, istnieje ograniczona gama kolorowych kamieni dla każdego znaku zodiaku. Tak więc, następujące kamienie są odpowiednie dla Panny:

  • jaspis;
  • kamień księżycowy;
  • karneol;
  • lapis lazuli;
  • agat;
  • kryształ;
  • awenturyn;
  • ametyst;
  • malachit;
  • jadeit.

Ta lista kamieni różni się nie tylko kolorem, ale także ceną, więc każdy może znaleźć kamień odpowiadający jego potrzebom.

Jaspis jest półszlachetnym, nieprzezroczystym minerałem o różnych kolorach. Jest często stosowany jako kamień ozdobny. Usuwa negatywną energię i chroni przed złym okiem. Starożytni Rzymianie wierzyli, że kamień ten ma właściwości lecznicze - nosili amulety z jaspisu, które miały przedłużać życie. Kamień ten poprawiał również pamięć i wzrok, leczył choroby kobiece i łagodził ból zębów. A teraz wielu wierzy, że amulety wykonane z jaspisu są w stanie przechowywać energię i przekazywać ją osobie noszącej.

Kamień księżycowy jest półprzezroczystym, białym minerałem z niebieskawym odcieniem. W wielu kulturach był uważany za święty, a w niektórych krajach ceniono go bardziej niż złoto. Kamień księżycowy jest znany z tego, że czyni mówców bardziej elokwentnymi i przekonywującymi. Mówi się, że ma leczniczy wpływ na układ nerwowy. W Indiach mówi się, że przyciąga miłość.

Odmianą chalcedonu jest nieprzezroczysty żółty, pomarańczowy, różowy lub czerwony kamień. W krajach Orientu uważa się, że minerał ten wydobywa energię miłości i wzmacnia rodzinę. Chroni również przed kłótniami i przynosi dobrobyt finansowy. Używany jest również jako amulet chroniący przed wypadkami. W medycynie alternatywnej stosowany jest do leczenia chorób skóry, szybkiego gojenia się ran i usuwania guzów.

Lapis Lazuli to kamień o nieregularnym niebiesko-białym zabarwieniu z różnymi inkluzjami. Wykorzystuje się go do wyrobu biżuterii (koraliki, broszki, kolczyki), figurek, wazonów i różnych wyrobów rzemieślniczych. Lapis Lazuli pomaga w utrzymaniu przyjaźni, wzmacnia spokój i ciszę oraz stymuluje intuicję. Minerał ten ma również dobry wpływ na przebieg ciąży, zmniejsza bóle głowy i obniża ciśnienie krwi.

Agat jest odmianą chalcedonu. Starożytni ludzie wierzyli, że może on leczyć wiele chorób. Zwiększa potencję, wzmacnia naczynia krwionośne, leczy choroby układu oddechowego i mięśniowo-szkieletowego. Agat pomaga zwalczać lęki, dlatego polecany jest dla dzieci.

Kamień szlachetny jest przezroczystą odmianą kwarcu. Ten kryształ jest również nazywany kamieniem psychicznym. Jest często wykorzystywany do seansów mediumicznych. Jest też dobry dla uczniów - poprawia pamięć i mowę. Kryształy Rhinestone leczą wiele chorób i pomagają przywrócić witalność i energię. Jest to jeden z niewielu kamieni, który może być noszony przez wszystkie znaki zodiaku.

Awenturyn to kolejna odmiana kwarcu o różnych kolorach z brylantowymi inkluzjami miki. Bardzo pozytywny kamień, pomaga utrzymać dobry nastrój, przynosi szczęście i inspirację.

Ametyst jest fioletową odmianą kwarcu. Kamień ten chroni przed pijaństwem i pomaga zwalczać złe intencje, wypełniając aurę człowieka dobrą energią. Ametyst zwiększa inteligencję, rozjaśnia umysł i zapobiega rozwojowi wad.

Malachit to jasnozielony minerał, amulet na kłopoty i choroby. Promuje mądrość i usuwa negatywną energię.

Jadeit jest minerałem głównie o zielonej barwie. W Chinach jest określany jako kamień życia i jest uważany za kamień narodowy, dlatego jest bardzo powszechny w chińskich metodach leczenia. Stosuje się go do produkcji rolek do masażu, które wygładzają zmarszczki i poprawiają kondycję ciała. Uważa się, że jadeit obdarza swojego właściciela energią i pomaga zatriumfować w każdej sytuacji.

Jak prawdziwe są te twierdzenia można sprawdzić doświadczalnie kupując kamienie dla Panny. Ale faktem jest, że w każdym przypadku wpływ tych minerałów jest pozytywny. Musisz tylko uwierzyć w ich energię i włożyć trochę własnego wysiłku, aby wszystkie cechy rozwinęły się w najlepszy sposób.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz