Jak zrobić zdjęcia biżuterii?

Udostępnij

Fotografia biżuterii wydaje się jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Jeśli ktoś chce zrobić to dobrze powinien wybrać ofertę osoby, która profesjonalnie się tym zajmuje. Za usługę taką można zapłacić nawet około 100 złotych za zdjęcie. 

Biżuteria srebrna do fotografowania jest wdzięczna. Dzięki zbliżeniom będzie można pokazać naturalne piękno bursztynu, wyjątkowy świat wewnątrz kamieni szlachetnych. 

Robienie zdjęć biżuterii może być stresujące szczególnie jeśli ktoś nie jest zaznajomiony ze sztuką fotografowania. Aby zdjęcie było dobre wcale nie trzeba mieć drogiej lustrzanki czy zestawu  do naświetlania i innych gadżetów jakie mają profesjonaliści. Udane zdjęcie można wykonać dzięki dobrej inwencji, przez wybór oświetlenia i tła. Oświetlenie będzie bardzo istotne, ponieważ od tego zależy jak kolor biżuterii będzie się prezentował. Dwie trzy lampki biurkowe z powodzeniem zastąpią lampy studyjne. Miejsce powinno być należycie oświetlone szczególnie jeśli biżuteria ma kamień szlachetny. Lepiej unikać sesji zdjęciowych w słońcu naturalnym. Zdecydowanie bardziej nadaje się do tego odpowiednia żarówka. Lampa błyskowa jeśli będzie włączona spowoduje, żę barwa będzie bardziej nienaturalna. Warto również wydobyć wyjątkowość biżuterii i jej cechy charakterystyczne. Jeśli fotografowane będą kryształy, które mienią się odcieniami tęczy dobrze, by oświetlone były mocno i intensywnie. Matowe przedmioty można fotografować przy świetle nieco tłumionym. 

W celu uchwycenia piękna biżuterii konieczne będzie jej dobre eksponowanie. Znajdziecie tutaj kilka porad jak powinno się zdjęcia biżuterii wykonywać. 

Odpowiednio ułóż biżuterię.

Jeśli macie odpowiedni stojak na biżuterię trzeba będzie na tym stojaku ją eksponować. Stojak taki można kupić w sklepach, które zaopatrują jubilerów. Jeśli nie macie stojaka można zrobić go samodzielnie, ułożyć biżuterię tak by ukazać jej przednią, centralną część. Na przykład jeśli fotografowany będzie sygnet należy umieścić go tak, by eksponować jego kamień. Warto wypróbować kilka różnych pozycji, dopóki nie uda się znaleźć takiej, w której biżuteria będzie się rzeczywiście prezentować najlepiej. 

 

Oświetlenie 

Zawodowy fotograf wykorzystałby niewielkie kluczowe światło, tak by unikać pojawienia się cieni, które mogłoby zmniejszyć piękno biżuterii. Jeśli nie dysponujecie profesjonalnym źródłem światła kluczowego można uzyskać ten sam efekt rozstawiając dookoła małe lampki. Można również wykorzystywać światło latarek, jeśli będzie ono skierowane na te elementy biżuterii, które chcesz wyeksponować. 

Jeśli nie chcecie albo nie macie czasu na odpowiednie dobieranie tła i oświetlenia, by biżuteria nie rzucała cieni można rozważyć także zakup specjalnie przygotowanego namiotu bezcieniowego. Jest to rozwiązanie idealne dla każdego kto będzie chciał fotografować większą ilość biżuterii. 

Bardziej doświadczeni wykorzystują także specjalne programy do obróbki zdjęć. Z pomocą takich programów będzie można osiągnąć świetne efekty, zmienić tło, ustawić ostrość tak, by podkreślić to co powinno być podkreślone, będzie można również wykadrować  cyfrowy obraz. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz