Jak wybrać zegarek dla mężczyzny

Udostępnij

Zegarek na rękę to modny dodatek, który nigdy nie wychodzi z mody. Chociaż łatwo jest sprawdzać datę i godzinę w telefonie, noszenie zegarka ma w sobie coś ponadczasowego. W naszych sklepach klasyczne zegarki są nadal popularnym prezentem dla mężczyzn z okazji urodzin, przejścia na emeryturę i nie tylko.

Kiedy chcesz kupić zegarek dla wyjątkowego mężczyzny w swoim życiu, wybór może być przytłaczający. Od materiału paska po cechy tarczy - co jest najlepsze? Przedstawiamy 3 wskazówki, jak wybrać zegarek dla mężczyzny.

Weź pod uwagę jego styl życia

Spokojny mężczyzna zasługuje na spokojny zegarek, prawda? Niekoniecznie. Ktoś, kto lubi spędzać weekendy z dobrą książką, a nie skakać ze spadochronem, prawdopodobnie nadal potrzebuje niezawodnego czasomierza. Pierwsze rozważania dotyczą ruchu zegarka, czyli wewnętrznych elementów, które sprawiają, że zegarek tyka. Rodzaj wybranego mechanizmu zegarka będzie zależał od mężczyzny, dla którego kupujesz. Istnieją trzy rodzaje:

  • Kwarcowy: Prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony typ mechanizmu zegarka, kwarcowy, zasilany jest małą baterią, która wysyła wibracje do poruszania wskazówek. Zegarki kwarcowe są uważane za najdokładniejsze, ponieważ opierają się na energii elektrycznej. Dla zapracowanych mężczyzn, którzy nie mają czasu na ręczne regulacje, zegarek kwarcowy jest idealnym rozwiązaniem.
  • Mechaniczne: zegarki te są napędzane ręcznie nawiniętym, zwiniętym metalowym drutem zwanym sprężyną główną. Gdy sprężyna zaczyna się rozkręcać, porusza się również druga wskazówka. Zegarek mechaniczny to doskonały prezent dla mężczyzny, który ceni historię, jakość wykonania i tradycyjny styl życia.
  • Automatyczny: Wyposażony również w mechanizm sprężynowy, zegarek automatyczny jest raczej samonakręcający się niż nakręcany ręcznie i odwija się wraz z Twoimi ruchami. Podaruj automatyczny zegarek mężczyźnie, który prawdopodobnie będzie go często nosił. W przeciwnym razie data i godzina muszą zostać zresetowane, gdy zegarek nie jest noszony przez kilka dni.

Jak się ubiera?

Jeśli Twój ojciec lub partner rzadko bywa w czymś innym niż garnitur i krawat, przyda mu się zegarek, który będzie pasował do jego formalnego stroju. Zegarki wizytowe są wyrafinowane i eleganckie, tak jak prezentuje się przeciętny biznesmen.

Dla bardziej odważnego mężczyzny, który lubi być jednocześnie profesjonalny i zabawny, warto poszukać zegarków terenowych. Są one na tyle uniwersalne, że można je nosić do stroju biznesowego lub swobodnego, ale pasują do bardziej surowego i beztroskiego stylu życia.

Zegarki lotnicze, do nurkowania i wyścigowe muszą być niezwykle dokładne dla osób wykonujących te zawody. Jednak stały się one również popularnymi stylami noszonymi przez codziennych mężczyzn. Są one zazwyczaj najtrwalsze ze wszystkich zegarków i mogą mieć różne style - od swobodnych po fantazyjne.

Wybierz renomowaną markę

Kiedy przychodzisz do Hannoush Jewelers of Connecticut po zegarek męski, nie brakuje znanych i godnych zaufania marek do wyboru. Mamy w ofercie kolekcje Breitling, Citizen, Movado, Tag Heuer i Oris. Podczas gdy Breitling, Tag Heuer i Oris należą do kategorii zegarków dla poszukiwaczy przygód, Citizen i Movado specjalizują się w zegarkach do noszenia na co dzień. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć zegarek ze stali nierdzewnej z diamentowymi akcentami, czy prosty zegarek na skórzanym pasku, nasi eksperci pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Święta zbliżają się szybkimi krokami. Uczcij wyjątkowych mężczyzn w swoim życiu zapierającymi dech w piersiach zegarkami od najlepszych nazwisk w branży.
Już dziś odwiedź jeden z naszych dogodnych punktów w CT i kup największy wybór męskich zegarków na rękę w okolicy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz