Jak wybrać kamień dla Koziorożca?

Udostępnij

Kupowanie biżuterii lub figurek wykonanych z kamieni szlachetnych i półszlachetnych zgodnie ze znakiem zodiaku nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Istnieją starożytne wierzenia związane z cudownymi właściwościami minerałów, a wiele z nich zostało już naukowo udowodnionych. Kamienie od dawna były wykorzystywane w medycynie alternatywnej, przypisując im szczególną moc.

Sprawdzenie, czy kamienie rzeczywiście posiadają określoną energię jest dość proste - należy kupić biżuterię z nimi i nastawić się na cud.

W tym artykule przyjrzymy się, jakie kamienie powinieneś kupić dla Koziorożca.

Ponieważ Koziorożec z natury jest bardzo wytrwały, talizmany tego znaku przyczyniają się również do ukierunkowania energii i ustanowienia równowagi emocjonalnej. Charakterystycznie, schemat kolorów posiadanych przez kamienie dla tego znaku zodiaku sprowadza się do ciemnych odcieni czerwieni, zieleni i czerni.

Minerały te są dość liczne:

  • aleksandryt;
  • granat;
  • malachit;
  • obsydian;
  • onyks;
  • rubin;
  • turmalin;
  • cyrkon;
  • spinel.

Aleksandryt jest odmianą chryzoberylu - minerału, który ma tendencję do zmiany koloru z zielonego w ciągu dnia na czerwono-purpurowy wieczorem i w nocy. Z tego powodu nazywany jest kamieniem miłości i zazdrości. Mówi się, że potrafi przewidzieć zbliżające się kłopoty poprzez nagłą zmianę koloru. Aleksandryt pomaga również przywrócić siły fizyczne, osiągnąć sukces i dobrobyt, jak również oczyszcza krew i umysł.

Granat jest minerałem krzemianowym, którego odmiany mogą mieć różne kolory (ciemnoczerwony, biały, zielony, pomarańczowy, fioletowy, brązowy, czarny i ich odcienie). Jest to kamień zakochanych. Czerwony granat dodaje seksualności, zwiększa wytrzymałość i podnosi na duchu. Jest talizmanem dla ludzi kreatywnych.

Malachit to jasnozielony minerał, w jednym fragmencie którego łączy się kilka jasnych i ciemnych odcieni. Malachit w biżuterii stosowany jest w szlifie kaboszonowym, który maksymalnie podkreśla jego unikalny wzór. Mówi się, że minerał ten przynosi szczęście i jest odpowiedni dla wszystkich znaków zodiaku. Ale z Koziorożcem wchodzi w szczególną harmonię, zwielokrotniając swoje właściwości.

Obsydian, czyli szkło wulkaniczne, znany jest od czasów paleolitu, kiedy to używano go do wyrobu noży i włóczni. Później ten minerał, który może być zabarwiony od czerni do głębokiej czerwieni, został wykorzystany do wyrobu biżuterii. Obsydian jest tradycyjnym kamieniem magów i wróżbitów. Może dać Capricorns determinację i ochronę przed chorobami, ale może sprawić, że Virgo i Cancerians drażliwe.

Onyks jest rodzajem agatu. Daje użytkownikowi pewność siebie, pomaga doprowadzić sprawy do logicznego końca i chroni przed niebezpieczeństwem. W celach leczniczych stosowany jest w zaburzeniach nerwowych, depresji i chorobach serca. Wzmacnia pamięć i odmładza. Minerał ten jest uważany w Indiach za symbol szczęścia.

Rubin jest odmianą korundu o barwie od jasnoczerwonej do purpurowo-czerwonej. Przypisuje się mu silne moce magiczne, a dla buddystów jest najbardziej czczony, gdyż wierzą oni, że rubin daje nieograniczoną władzę nad ludźmi. Jako talizman, może obdarzyć noszącego go odwagą i chronić go przed negatywną energią. W medycynie stosowano go do leczenia wielu chorób, kobietom dawał płodność, a mężczyznom poprawiał potencję. Inną ciekawą cechą rubinu jest jego zdolność do wzmacniania naturalnych właściwości człowieka (zły ma więcej negatywnych cech, dobry ma więcej pozytywnych).

Turmalin jest minerałem, który w naturze tworzy igiełkowate kryształy o różnych kolorach. Wersje kamienia o jakości klejnotu są bardzo drogie i szczególnie cenione przez kolekcjonerów. Koziorożcowi najbardziej sprzyjają ciemnozielone i czarne odcienie. Jest to talizman, który ma bardzo silne właściwości ochronne. Wzmacnia organizm, zmniejsza zmęczenie i poprawia pracę serca.

Cyrkon to błyszczący, przezroczysty kryształ w kształcie dipiramidy o różnych kolorach. Nazywany jest hiacyntem w kolorze różowym i czerwonym oraz żargonem w kolorze żółtym. Ze względu na swój kształt podwójnej piramidy jest uważany za silny koncentrator bioenergii. Obdarza osobę noszącą optymizmem, rozwija intuicję i zdolności umysłowe.

Spinel jest minerałem o różnych kolorach i odcieniach. Biżuterię z spinelami polecamy nosić osobom aktywnym, które są zdeterminowane do pokonywania przeszkód, osobom nieśmiałym kamień nie będzie w stanie pomóc i straci swoją magiczną moc. Biżuteria z spinelem chroni przed różnymi dolegliwościami, wzmacnia system odpornościowy.

Koziorożce stale potrzebują czerpać dodatkową energię, dlatego lepiej nie nosić biżuterii z ametystem, która przyniesie noszącemu zmęczenie. Biżuterię z serpentynem zaleca się nosić tylko od czasu do czasu, aby zrównoważyć energię, ale nie stracić wigoru. Ale przedstawiciele tego znaku należy odmówić noszenia awenturynu, ponieważ z nim zyskają niezwykłą frywolność i wzmocnić naturalną jakość - nie dokończyć przedsięwzięcie.

Oczywiście wszystkie te właściwości kamieni oparte są na wielowiekowych praktykach, ale musimy też pamiętać o indywidualnych cechach każdego człowieka, które nie zawsze objawiają się zgodnie z ustalonymi regułami.

Najważniejszą rzeczą w noszeniu kamieni jest poczucie harmonii i jedności z siłami i energiami natury.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz