Gładki pierścionek zaręczynowy - czy życie jest gładkie?

Udostępnij


Ludzie kojarzą punkty zwrotne z wieloma uprzedzeniami i przekonaniami. Śluby nie są wyjątkiem. Tradycją rządzą zachowania i atrybuty - ubiór, miejsce ceremonii, zastawa, naczynia. Dotyczy to również obrączek: uważa się, że gładkie obrączki gwarantują szczęście rodzinne i długie życie nowożeńcom. Na czym opiera się to przekonanie i czy warto się go trzymać?

Gładkie czy wytłaczane?

W starszym pokoleniu rodziny często panuje przekonanie, że gładkie pierścionki zaręczynowe przepowiadają "gładkie" życie małżonków w małżeństwie.

Nie przeprowadzono jednak żadnych badań naukowych na ten temat, a statystyki nie mogą dostarczyć żadnych danych. Może omen został stworzony z powodu prostej wygody: pierścień bez kamieni lub grawerowanie nie przylega do rzeczy i włosów i nie zadrapać partnera. W związku z tym nie może powodować kłótni i rozłamów.

Wiara ta doczekała się ciekawego ludowego rozszerzenia. Niektórzy uważają, że gładkie zaangażowanie pierścienie z diamentami włożone są gwarancją, że życie w rodzinie będzie zarówno "gładkie" i bogate.

Dla wierności, koneserzy omenów ślubnych radzą, panna młoda może kupić gładki kawałek diamentu i pan młody może kupić tradycyjny jeden bez dodatków.

Morał z gładkiej obrączki ślubnej omen

Szczęśliwe i długie wspólne życie oparte jest na miłości, szacunku i zaangażowaniu. I żadne diamenty na świecie nie pomogą stworzyć szczęśliwej rodziny, jeśli zabraknie któregoś z tych elementów.

Optymalnym wyborem przy wyborze biżuterii ślubnej jest pierścionek zaręczynowy z kamieniem, natomiast pierścionek zaręczynowy (zwany również obrączką) jest gładki. Wtedy można je nosić na zmianę lub ozdobić palec dwoma pierścionkami jednocześnie.

Bogaty wybór w naszym katalogu

Jubilerzy oferują wiele wariantów ozdób ślubnych: gładkie i szlifowane, bez kamieni i z wkładkami szlachetnymi, skromne srebrne i wytworne platynowe.

Nowożeńcy wybierają obrączki z emalią, wykonane w motywach narodowych, łączone obrączki o złożonym wzorze z różnych metali są również popularne.

Dokonaliście już głównego wyboru - zdecydowaliście się na założenie rodziny. A jeśli to pragnienie jest szczere, to jest mało prawdopodobne, że projekt i koszt pierścionków zaręczynowych wpłynie na historię rodziny znacząco. 

Więcej na: http://bestiales.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz