4 pytania, które należy zadać jubilerowi na temat pierścionków z diamentem

Udostępnij

Kiedy znalazłeś miłość swojego życia i chcesz podjąć zobowiązanie na zawsze, naturalnym "następnym krokiem" jest oświadczyny. Dla wielu osób zakup diamentowego pierścionka zaręczynowego jest jedną z największych inwestycji w ich życiu.

Zanim jednak zabierzesz się do tego procesu na ślepo, powinieneś wiedzieć, o co zapytać jubilera. Jako największy sprzedawca diamentów w regionie, zawęziliśmy odpowiedzi na cztery ważne pytania.

1. Które pierścionki są w moim przedziale cenowym?

Przed rozpoczęciem zakupów, mieć budżet ustawiony. Pierścionek zaręczynowy jest dużą inwestycją, ale nie jest konieczne, aby umieścić się w długach.

Mając określony przedział cenowy, unikniesz nierealistycznych oczekiwań lub braku płatności w kolejnych miesiącach.

2. Co to są 4C diamentów?

W świecie gemmologii, diamenty są oceniane przez 4Cs: Cut, Color, Clarity i Carat. Gemological Institute of America zaleca zrównoważoną kombinację tych czterech kryteriów. W podstawowym ujęciu można je opisać następująco:

  • Szlif mierzy, jak dobrze kamień odbija światło.
  • Kolor diamentu waha się od bezbarwnego do jasnożółtego.
  • Klarowność odnosi się do liczby inkluzji i skaz
  • Karat jest jednostką miary wagi diamentu.

Chociaż żaden z czynników "C" nie jest najważniejszy, mają one wpływ na siebie nawzajem. Na przykład, blask diamentu o niemal doskonałym szlifie może odwrócić uwagę od mniejszego rozmiaru karata.

3. Z jakiego metalu powinna być oprawa?

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie. Decyzja jest zazwyczaj oparta na osobistych preferencjach lub alergii na metal, która zawęża możliwości wyboru. Najczęściej spotykanymi metalowymi oprawami są złoto, białe złoto i platyna.

Jeśli masz szerszy zakres cenowy, platyna jest najbardziej zaawansowana i trwała. Pierścionek zaręczynowy z klejnotami otaczającymi kamień centralny skorzystałby z mocniejszych platynowych kołków, ponieważ istnieje mniejsza szansa na przerwę.

4. Jak mogę ochronić tę inwestycję?

It's important to get jewelry insurance along with the diamond engagement ring to protect your significant purchase. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia, kawałek będzie ubezpieczony do pewnego stopnia, w zależności od warunków umowy.

Hannoush Jewelers of Connecticut ma największy wybór luźnych diamentów w Nowej Anglii. Kiedy jesteś gotowy, aby się oświadczyć, będziemy mieli idealny pierścionek zaręczynowy, aby symbolizować swoją wieczną miłość. Odwiedź jedną z naszych dogodnych lokalizacji w CT już dziś.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz